Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez oskaka 22 maja 2015, 20:12
janek2354, Jak dobrze się czujesz przy kimś to weź, ale poćwicz w domu to leżenie :D
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez lunatic 22 maja 2015, 22:34
macie przy napadzie lęku takie uczucie jakby się miało zaraz umrzeć? nie potrafię inaczej tego opisać, jest przy tym przerażający lęk że dzieje się coś złego z organizmem, koszmarne uczucie, zawsze pojawia się lęk że to nie jest nerwicowe tylko że to jest jakaś somatyczna przyczyna typu zawał czy udar co tylko nakręca objawy

przez oskaka 22 maja 2015, 22:47
lunatic, Pewnie. Pojawia się wtedy "tajemnicza" choroba, na którą teraz umieram.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 22 maja 2015, 23:51
lunatic, oczywiście, że tak. Tzn. ja się nie boję, że umrę, tylko że zwymiotuje co przeraża mnie bardziej niż wizja śmierci. Dlatego każde ukłucie w brzuchu czy mdłości są dla mnie od razu zwiastunem grypy żołądkowej, niemal momentalnie i spirala się nakręca ..
alu

przez pimpek82 23 maja 2015, 00:37
Zdążają sie Wam ataki podczas zasypiania?cos jakby organizm musial odreagować po całym dniu napiecia.
Takie dziwne wybudzanie podczas zasypiania,uczucie braku oddechu ,tiki raz nogi,ręki ,glowy.do tego lek przed śmiercią,takie drżenie w srodku ciała.i tak jakby serducho w kilka sekund szybciej pracowało.do tego robi mi sie strasznie zimno przed tym atakiem i wiem wtedy ze bedzie.zdaza mi sie czasmi co któraś noc albo jak jestem mniej zestresowana co kilka tygodni .
Taki atak trwa do godziny czasu ,poczym zasypiam bez problemu.

przez oskaka 23 maja 2015, 00:50
Mialem tak przez jakis czas. Na szczescie przeszlo :)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez nerwa 23 maja 2015, 07:40
Ja czasem miewalam takie wybudzenia z lekiem, ale trwało to krótko (pare minut).

A czy kogos tak przeraza dretwienie konczyn? :) Tzn. czasem jak w nocy zdretwieje mi ręka (wiadomo, zdarza sie), to po obudzeniu się, tak mnie to przeraza! I czuje bardzo silny lęk (a w zasadzie panike) - dopoki reka nie wroci do normy - co trwa na szczescie jakies 20-30 sekund.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez m.s. 23 maja 2015, 18:43
Witam, jak "'miło" poczytać, że nie jestem z tym sama.... od wielu lat zmagam się z atakami paniki/nerwicy. Nigdy jednak nie wiedziałam do jakiego lekarza się zwrócić. W zasadzie z nikim z rodziny nawet o tym nie rozmawiałam. od 5lat mam męża, który niestety nawet nie próbuje mnie zrozumieć, zawsze tylko słyszę, że sobie coś wymyślam. Kiedy np mówię, że nie jadę windą wolę iść na pieszo (bo przecież moje myśli krążą tylko wokół tego, że winda na pewno się zatnie a ja zostanę w tej puszce z metalu i zaraz tam zwariuję) słyszę tylko "znowu coś wymyślasz jak można bać się windy??" Czuję się strasznie samotnie z tym wszystkim. A przecież to "tylko" głupia choroba, z którą nie umiem sobie sama poradzić. Czytając te posty widzę jak wielu ludzi cierpi na to samo co ja...

przez Raffuss 25 maja 2015, 13:12
Od tygodnia mam kryzys sytuacyjny, a wraz z nim ataki lęku i przerażenia. Dosłownie mnie paraliżuje, jestem otępiały. W piatek wyłem z rozpaczy. Sobota była jakaś dziwna a w niedzielę darłem się z całych sił z rozpaczy. Dzisiaj chciałem się wbić autem w tira. W ostatniej chwili otrzeźwiałem i skręciłem, ale to znak że mój umysł wariuje i idzie własnym torem. Potrzebuję pomocy, zdaję sobie z tego sprawę, ale wizyta u psychologa dopiero jutro..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez maciekpoznan 25 maja 2015, 14:05
Cześć. Wiesz co kolego Raffuss też mam kryzys od zeszłego tygodnia, tylko od soboty.... Trzymaj się, będzie dobrze!

przez Raffuss 25 maja 2015, 14:14
maciekpoznan napisał(a):Cześć. Wiesz co kolego Raffuss też mam kryzys od zeszłego tygodnia, tylko od soboty.... Trzymaj się, będzie dobrze!

maciekpoznan dzięki za dobre słowo.. tego w takim stanie nigdy za wiele.

przez aaggnn 25 maja 2015, 22:11
Witam, moje ataki paniki pojawiły się 3 miesiące temu ( myślałam że to zawał itd) , oczywiście że byłam u lekarza wszystkie badania potwierdziły ze serce mam zdrowe ale ataki się pojawiały codzienie, idąc do lekarza zanim.mnie uświadomiono co to takiego myślałam że zwariowalam, Dostałam tabletki, które musiałam zmienić w miedzy czasie musiałam na tydzień wyjechać, podróż była samolotem myślałam.ze zwariuje ze strachu itp dzień przed wylotem przeczytałam.ze komuś pomaga woda mineralna pita małymi lyczkami kiedy ma ataki paniki i ja to spróbowałam i naprawdę to działa ( oczywiście ze biorę tez tabletki) ale kiedy mi się zaczyna atak pije wodę, wodę mam.zawsze przy sobie. Zdaje sobie sprawę ze tabletki mi pomagają ale naprawdę może to komuś tez pomoże tymbardziej ze teraz mam.atak paniki raz na tydzień.i jak.zaczynam.pić wodę to.naprawdę moje ataki są o wiele krótsze 2, minutowe i koniec. Pozdrawiam.wszystkich i głowa do góry

przez Broken 28 maja 2015, 11:09
Witam Wszystkich. Od jakiegoś czasu zmagam się chyba z nerwicą - oczywiście nie jestem przekonany czy to nerwica, ale lekarze tak twierdzą. Zmagam się z problemami układu pokarmowego, bule brzucha - żołądka, jelit itp. Byłem w szpitalu na badaniach (zapalenie żołądka), miałem kolonoskopie, gastro, tomografie z kontrastem całego układu pokarmowego, nawet EUS. Teraz jeszcze czekam na badanie jelita cienkiego. Oczywiście gdy mnie coś tylko zakuje czy zaboli to odrazu przez myśl przewija mi się szereg chorób (nie będę może wymieniał - ale oczywiście wszystko co najgorsze). Byłem u neurologa - stwierdził że nerwica. Miewam takie jakby arytmie (ale serce zdrowe).
Na początku atak zaczynał się od wizyty w toalecie. Zaczyna się zawsze od zawrotów głowy - zawsze wydaje mi się że to od brzucha albo jakieś osłabienie - i wtedy dochodzą takie jakby zachwiania równowagi, zaczynam szybko oddychać, czuję jakbym nie czuł rąk i nóg, często też drętwieją, czasem zatykają mi się uszy, mam takie uczucie jak bym chciał uciekać. Teraz doszło do tego że rano gdy otwieram oczy odrazu myślę o tej porannej wizycie w toalecie i w zasadzie te lęki już mam od samego rana i oczywiście atak też. Mam to codziennie po kilka razy dziennie. Do tego ciągłe bóle rąk i pleców jakby mnie kości bolały. Pieczenie języka, czasem skóry. Czasem czuję się tak jakbym ciągle żył w panice. Najlepiej czuję się w aucie. Zawsze uciekam do samochodu. I zadaję sobie pytanie czy ta nerwica i te ataki (o ile to nerwica) wywołana jest przez jakąś chorobę powiedzmy brzucha, czy te wszystkie objawy to wynik nerwicy i czy to wogóle możliwe żeby samemu psychicznie wywoływać u siebie takie dolegliwości? Pyłem u psychiatry, dostałem leki ale psychiatra uprzedził mnie o jakiś działaniach niepożądanych, oczywiście zaraz po zażyciu tabletki wszystkie je miałem więc przestałem brać. Teraz idę na psychoterapię ale nadal nie jestem przekonany czy nie jestem na coś chory :S. Pozdrawiam Cierpiących. Przeokrutna choroba :S.

przez PannaNatalia 28 maja 2015, 11:24
Broken skutki uboczne mogą się pojawić ale nie muszą.To Twoja psychika tak działa.Ja też bałam się brać leki ale zdałam sobie sprawę z tego,że warto przecierpieć te kilka dni aż leki zaczną działać(skutki uboczne są nieprzyjemne ale nie zagrażają naszemu życiu).Od 14r.ż choruję na zaburzenia lękowe,teraz mam 23lata.Raz jest lepiej,raz gorzej-wiadomo.Były takie okresy,że przez rok-dwa nie musiałam brać tabletek.Obecnie przeżywam dużo stresów związanych z pracą i życiem osobistym ale staram się radzić sobie sama(oczywiście regularnie chodzę na terapię)Gdy zaczyna mi się atak nucę sobie ulubioną piosenkę,mówię do siebie np."to tylko lęk,jestem od niego silniejsza,nie dam się mu pokonać"za wszelką cenę zajmuję umysł czymkolwiek aby tylko nie myśleć o lęku.Przyjęłam również taktykę,że co ma być to będzie.Warto również racjonalizować swoje lęki.Jeśli masz możliwość to napisz na kartce czego konkretnie się boisz,na ile procent jest możliwe,że to się stanie(koniecznie racjonalnie!),co możesz zrobić żeby tak się nie stało,zrób co możesz a jeśli nie możesz nic to poprostu odpuść.Ja zazwyczaj dochodzę do wniosku,że lęk to tylko myśl,która nie zagraża mojejmu zdrowiu i staram się przejść nad tym do porządku dziennego.Dużo pomaga też relaksacja,trening autogenny,ulubiona muzyka,obecność kogoś bliskiego(jeśli jest taka możliwość),wyobrażanie sobie,że z każdym oddechem pobierasz dobrą energię i spokój a z wydechem usuwasz lęki i niepokój.
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Sortuj wg