Czy ja mam nerwicę?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy ja mam nerwicę?

przez nerwa 23 kwi 2013, 18:49
Rafal vel Nerw, sorry ale pierdo..sz glupoty.
Po pierwsze, chyba nie masz pojecia na czym polega praca psychoterapeuty. On nie stara sie byc przyjacielem, on pomaga nam spojrzec na nasze problemy z innej strony (a ma przewaznie na ten temat wiedze i doswiadczenie - tzn. na temat pewnych mechanizmow funkcjonowania czlowieka). I wcale nie chodzi o to, ze wyslucha i tyle, tylko czasami sami analizujac swoje zycie czy zachowania nie jestesmy w stanie wpasc na cos, a osoba z boku, patrzaca z dystansu moze cos zauwazyc. Oczywiscie podobnie moze zrobic przyjaciel, tylko on z kolei nie ma takiej "wyuczonej" wiedzy o mechanizmach, podchodzi tez emocjonalnie do takej osoby itp.

A co do tego, ze biora prozac garsciami. Nie wiem czy wiesz, ale terapeuci maja swoich superwizorow, i wlasnie zeby nie zwariowac (sluchajac tego jęczenia - jak to nazywasz), sami tez przechodza swoja terapie. I wtedy mysle, że nie potrzebna im trawka, alkohol czy bog wie co jeszcze.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Czy ja mam nerwicę?

przez Rafal vel Nerw 23 kwi 2013, 19:28
mnie wczoraj zaatakowała karkówka z grilla to było przerażające.Niby normalny grill jak setki wcześniej ale pierwszy po długiej zimie.Karkówka dobra bez kości w cudownej marynacie.Piękny zachód słońca ,byłem w trakcie obracania jej na drugi bok aż tu nagle z nienacka coś zaczęło skwierczeć,syczeć,pryskać myślałem że wąż ogrodowy przepuścił -ale nie to było coś gorszego.
Zacząłem uciekać ona za mną ,złapałem za keczup i zacząłem ją polewać nie pomogło,musztarda ,majonez wciąż była za mną ,rzuciłem ją chlebem na chwilę się zatrzymała a potem znowu syknęła i zaczęła mnie gonić.W końcu dopadłem do talerza i sztućców i zacząłem ją dźgać i kroić,szarpać trzonowcami zaczęła znikać w moich trzewiach w końcu cała była w moim żołądku.
Dzisiaj rano też ją widziałem zaraz po porannej kawie -była jakaś taka spokojna i stożkowata.
Wczorajszego dnia nigdy nie zapomnę to było przerażające ....
Od tamtej pory mam nerwicę natręctw....

Czy ja mam nerwicę?

przez bedzie.dobrze 23 kwi 2013, 19:29
kasia4841, tak, to moze byc nerwica hipochondryczna.Psychika potrafi bosko somatyzować...wiem cos o tym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy ja mam nerwicę?

przez nerwa 23 kwi 2013, 20:03
Rafal vel Nerw napisał(a):Witam.Jest wiele sposobów na pozbycie się nerwicy mi bardzo pomógł przypadkowy romans z pewną kobietą.Miałem na początku wyrzuty sumienia ale potem zrozumiałem że wcale nie potrzebuję chodzić do psychologa -wystarcza mi ukryty romans.

a pomyslales co bedzie, kiedy romans sie skonczy ? :) Myslisz, ze nerwica nie wroci?

Rafal vel Nerw napisał(a):Depresja : a gdyby ktoś Wam dał walizkę pełną dolców w banknotach -czy to by Wam nie pomogło wyjść z depresji???
Pomyślcie moglibyście zwiedzić najpiękniejsze miejsca na świecie,jadać w ekskluzywnych restauracjach,spać na plaży lub w 5 gwiazdkowym hotelu,jeździć 600 konnym ferrari,pływać jachtem z portu do portu itd.
Gwarantuje nerwice ,depresje by Wam odeszły zaraz na lotnisku.

Ja uwazam, ze nie masz tu racji.
Zobacz ile osob - sławnych, bogatych, ktorzy mogą mieć przysłowiowe wszystko - ile zmaga się z nerwicami, z depresjami.
A wlasnie dlatego, ze to nie o to chodzi w depresji...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Czy ja mam nerwicę?

przez Rafal vel Nerw 23 kwi 2013, 20:17
Wiem jaki rodzaj ludzi jest najbardziej podatny na nerwice i depresje.
Jeśli chociaż 4 razy odnajdziecie w tym siebie to znaczy że źle z wami oj źle:
Kto jest najbardziej podatny na nerwice i depresje:
1.Ludzie których nie śmieszą gagi z Monty Pythona
2.Ludzi których nie śmieszą kawały o Chucku Norrisie
3.Ludzie którzy nie piją kawy
4.Ludzie którzy nie piją alkoholu
5.Ludzie rudzi
6.Ludzie którzy noszą czarne t-shirty
7.Ludzie którzy kupują czarne samochody głównie: fiat,skoda,peugeot
8.Ludzie którzy nie lubią muzyki latynoamerykańskiej
9.Ludzie którzy nie umieją tańczyć
10.Ludzie którzy nie umieją robić naleśników
11.Ludzie którzy nie mają ani jednego stempla w paszporcie
12.Ludzie którzy nie umieją pływać
13.Ludzie którzy nie łamią prawa drogowego i nigdy nie dostali mandatu za prędkość
14.Ludzie którzy nie umieją wyhodować rzeżuchy przy pomocy waty na parapecie okiennym
15.Ludzie którzy kupują płyty Coldplay
16.Ludzie którzy nigdy nie pływali topless
17.Ludzie którzy nie mają facebooka
18.Ludzie słuchający radia zet i rmf fm
19.ludzie którzy lubią skórzane meble
20.ludzie których nudzi sex

-- 23 kwi 2013, 20:25 --

a pomyslales co bedzie, kiedy romans sie skonczy ? :) Myslisz, ze nerwica nie wroci?
Nie obchodzi mnie to -ponieważ jestem szczęśliwy

Czy ja mam nerwicę?

przez nerwa 23 kwi 2013, 20:44
Rafal vel Nerw, tylko zebys potem nie przyszedl tu z placzem ;)
Bo ci napisze wtedy, zebys poogladal Monty Pythona, wypil troche wodki, zasadzil rzezuche, potanczyl - i bedzie dobrze. :great:

-- 23 kwi 2013, 19:46 --

dziwi mnie tylko, że zamiast korzystać ze swojego szczęścia - siedzisz na tym forum :)
Człowieku, jak sie dobrze czujesz, jestes zadowolony, nic ci nie dolega - to idz żyj i nie marnuj czasu przed komputerem na forum...

Czy ja mam nerwicę?

przez Rafal vel Nerw 23 kwi 2013, 22:11
i tak też zrobię...a Wam mogę tylko a zresztą mam nadzieję że Wam pieniędzy na te psychoterapie i leki wystarczy.

Sortuj wg