Święta - też sie boisz?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Święta - też sie boisz?

przez magdalenabmw 14 gru 2009, 11:37
Hej, pocieszcie mnie że nie tylko ja (i Wovka :smile: ) boimy się wyjazdów świątecznych. Czy ktoś z Was na myśl o siedzeniu w tym tłumie ludzi też dostaje ścisku żołądka? ...Boje sie jak ja to ogarnę. Dodam może że na Wigilę jadę do rodziców, będę ja, mój chłopak, moi rodzice, siostra, ciocia i wujek. Chyba muszę zostać się tam na noc. Masakra jakaś :smile:
magdalenabmw

Re: Święta - też sie boisz?

przez Donkey 14 gru 2009, 12:30
A ja się cieszę. Lubię święta.. Tak spokojnie wtedy jest. Nikt się nie śpieszy.
I Jedzonko pyszne jest!

przez Kn24 14 gru 2009, 12:43
hmm z moimi rodzicami to bedzie okey bo wiedza co mi sie dzieje wiec jakos tak zawsze jest ze jak ich odwiedzam to jestem spokojna:) ale z kolei u tesciow to moze byc duzo gorzej... oni nie wiedza dokladnie co mi dolega i nie chce jak na razie im mowic bo boje sie ze pomysla ze ich syn ozenil sie z "wariatka" choc mam bardzo w porzadku tesciow ale jakos nie chce im o tym opowiadac dla mnie nerwica jest zbyt osobista zeby dzielic sie nia z kims kto tego pewnie nie zrozumie...bedzie zle jak zlapie mnie atak bo co im wtedy powiem a najchetniej bym pewnie uciekla;)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 14 gru 2009, 12:44
Rozumiem Cie doskonale- o mojej nerwicy wiedza tylko rodzice i siostra ! I z nimi czuje sie ok. Na szczescie swieta spedzamy razem :)

przez magdalenabmw 14 gru 2009, 12:47
O mojej nerwicy wiedzą wszyscy, bo dla mnie to takie same schorzenie jak nerwica. Ale ta wiedza innych akurat mi kilka razy pomogła. Rodzice wiedzą co mi jest, ale uważają to troszkę za moje fanaberie, poza tym co będzie jak dostanę ataku i -jak to ja- wstanę i będę chciała uciekać do domu? Co ja im wszystkim powiem? Już czuje lęk na myśl o tym.
magdalenabmw

przez Donkey 14 gru 2009, 13:56
magdalenabmw napisał(a):O mojej nerwicy wiedzą wszyscy, bo dla mnie to takie same schorzenie jak nerwica. Ale ta wiedza innych akurat mi kilka razy pomogła. Rodzice wiedzą co mi jest, ale uważają to troszkę za moje fanaberie, poza tym co będzie jak dostanę ataku i -jak to ja- wstanę i będę chciała uciekać do domu? Co ja im wszystkim powiem? Już czuje lęk na myśl o tym.

W razie lęku możesz ulotnić się tłumacząc się np. bólem brzucha badz glowy :)
Albo mozesz mi9ec przy sobie tabletke i w razie w ja zazyjesz.

przez magdalenabmw 14 gru 2009, 14:32
Właśnie sie zastanawiam czy napić sie tego dnia i jechać 'na fazie' czy wziąść benzodiazepinę 'w razie w' przed wyjazdem z domu. Jak myślicie który sposób jest lepszy ?
Tabletki mam niestety tylko sr póki co, ale myślałam czy by nie iść do psychiatry po jakieś na stałe- a wtedy alkohol odpada. Kij w święta, ale Sylwek bez szampana brzmi nie fajnie...

No i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak wstaję od stołu wigilijnego i mówię :
-przepraszam ale boli mnie głowa, muszę jechać do domu.

:lol:

Znając moją mamę to mnie na siłe wciskałaby do łóżka i wogóle bardzo chce aby została na noc - i tego sie też boje.

Ostatnio do mnie dzwoniła i mówi- no przyjedziecie, zostaniecie na noc, o 23 pojedziemy do miasta na pasterkę... (i tu już moja wizja mnie w kościele 50km od domu, jak leże z nerwicą na posadzce.........). Masakra jakaś.

Co lepiej zrobić? Zjeść benzo czy coś pić całą Wigilię ?
magdalenabmw

przez Donkey 14 gru 2009, 15:46
Ja bym wybrala benzo.. Nie masz pewnosci jak bedzie po alkoholu.
Moze tym razem nerwica się pogłebi a po benzo będziesz spokojniejsza..

No i lepiej nie nastawiaj sie od razu ze bedzie fatalnie bo wiem po sobie ze jak sie tak nakrece to wlasnie tak bedzie ;/
Moze bedzie przyjemnie i fajnie :)

przez polakita 14 gru 2009, 16:10
Myślę że leczenie nerwicy alkoholem to taki średni pomysł... bo dzień następny może być kiepski - a dzień następny to przecież właśnie Boże Narodzenie. Nie wiem, sama znasz swój organizm, ale już wolałabym pastylkę doraźnie - jeżeli ci sie pogorszy to najwyżej ją weźmiesz. Ja brałam hydroxyzinum, było łagodnie uspokajające.

Ja się świąt jako takich nie boję, ale nie lubię takiego udawania "jak jest fajnie". W ogóle najchętniej bym gdzie indziej spędziła święta, może się wybiorę do bezdomnych :)
polakita

przez magdalenabmw 14 gru 2009, 16:11
Mam pewność że będzie sympatycznie, tylko nie wiem czy nie będę mieć nasilonych lęków i tysiąca objawów somatycznych.. a to zawsze kończy się paniką. Do benzo i do alkoholu mam takie same podejście- działają na ten sam obszar mózgu, obydwa uzależniają i po jednym i po drugim zawsze czuję się w miarę dobrze (tzn nigdy nie czułam sie żle) :smile: Tylko że jak zjem/wypiję jedno to już drugiego nie mogę i tu mam zagadkę...
magdalenabmw

przez Donkey 14 gru 2009, 17:50
Ja bym stawiala na tabletki!

przez sebcio 14 gru 2009, 18:21
To macie fajnie ze macie normalna rodzine i normalne swieta, ja o swojeej nie moge tego powiedziec, napisze tylko ze u mnie raczej atmosfera nie jest swiateczna.
sebcio

przez magdalenabmw 14 gru 2009, 18:38
Sebcio- przynajmniej będziesz miał spokój z nerwicą że nie musisz nigdzie jechać...
magdalenabmw

przez Donkey 14 gru 2009, 18:38
Sebcio wszytsko przed toba - moze ty postaraj sie wprowadzic swiateczny nastroj!

Sortuj wg