PRZESTRZEGAM-NIE ZMARNUJCIE SOBIE ŻYCIA!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: PRZESTRZEGAM-NIE ZMARNUJCIE SOBIE ŻYCIA!!

przez tomakin 19 maja 2008, 10:53
A tego to nie wiem, zapewne nie albo nie dość skutecznie - gdyby wykrywała z takim prawdopodobieństwem jak trzeba, napisali by o tym w Lancecie.

przez ewa125 19 maja 2008, 12:44
no nie wcale. pewnie ze biopsja wykrywa rodzaj i stadium raka. ja nie moge, przeczytal 1 artykul a podstawowej wiedzy nie ma

przez ALEKS*OLO 19 maja 2008, 13:40
:lol: :lol: :lol:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 19 maja 2008, 14:01
O, już wiem o co chodzi z biopsją, chodziło o to, że się jej nie wykonuje - to pewnie o tym badaniu było w artykule (sorki, ale czytałem go daaaaawno temu i nie pamiętam dokładnie):

# Biopsja piersi

Około 5%-10% zmian wykrytych w badaniach obrazowych (mammografia, USG piersi) wymaga weryfikacji za pomocą biopsji.
Tylko 20% spośród wszystkich biopsji piersi potwierdza, że zmiana jest złośliwa. W 80% bioptowane guzki (zmiany np. mikrozwapnienia) okazują się zmianami łagodnymi.
Aktualny system refundacji wg katalogu świadczeń zdrowotnych NFZ obniżył z 230 do 140 punktów jedną z najnowocześniejszych metod biopsji piersi - mammotomiczną biopsję piersi oraz odebrał możliwość wykonywania jej przez specjalistów z zakresu radiologii, chirurgii ogólnej i ginekologii. W efekcie:
# mammotomiczną biopsję piersi wykonuje tylko 7 ośrodków onkologicznych w Polsce, które ze względu na wycenę poniżej kosztów materiałowych przez NFZ obniżyły ilość wykonywanych biopsji w porównaniu do roku ubiegłego o 50%;
# mammotomicznej biopsji piersi nie wykonują 22 ośrodki, które wykonywały te badania przez ostatnie 4 lata;
# w porównaniu do roku ubiegłego 500 pacjentek miesięcznie (!) nie otrzymuje dostępu do tego badania diagnostycznego

A teraz proszę porównać koszty biopsji oraz koszty leczenia. Right, częste biopsje spowodowałyby, że zaoszczędzono by mnóstwo kasy, zaś dziesiątkom tysięcy kobiet oszczędzono by cierpienia albo i śmierci. Ale... lekarze by nie zarobili tyle, co zarabiają teraz :(

Czyli wszystko się zgadza. Umieraj, ale najpierw oddaj nam swoje pieniążki.

Aha, jeszcze 2-3 słowa o biopsji:

Najnowsze badania opublikowane w "Archives of Surgery" sugerują, że pobranie próbki tkanki nowotworowej z piersi przy użyciu igły, zwiększa prawdopodobieństwo późniejszych przerzutów do „węzła wartowniczego”. Rozwój raka w obrębie tego węzła obniża szanse przeżycia pacjentki oraz wpływa też negatywnie na skuteczność stosowanego leczenia.

Wykazano, że wśród pacjentek ze stwierdzonym rakiem piersi, przerzuty do węzła wartowniczego częściej występują u kobiet, u których w czasie diagnostyki wykonano biopsje igłową. U pacjentek, którym guza usunięto operacyjnie, niebezpieczeństwo jest mniejsze.

Specjaliści uważją, że wzrost ryzyka przerzutów do węzła pachowego może być częściowo związany z mechanicznym rozerwaniem guza przez wprowdzenie igły. Dalsze badania mogą wyjaśnić te przypuszczenia.

O, a tutaj o termografii:

http://www.faceci.com.pl/guzy_piersi.html
Ostatnio edytowano 19 maja 2008, 14:09 przez tomakin, łącznie edytowano 1 raz

przez ewa125 19 maja 2008, 14:07
w zyciu swoim nie slyszalam zeby ktos operowal kogos bez zrobienia wczesniej biopsji!! to jest podstawowe badanie do wykrycia nowotworu. nie wiem skad te info ale najlepiej znalezc 1 kontrowersyjny artykol i dawajjjjjjj jedziemy po wszzstkich lekarzach. moze przedstawisz nam caly numer tej gazety i porownamy ile jest pozytywnych a ile negatywnych artykulow :smile:

przez tomakin 19 maja 2008, 14:16
To znaczy, że wykonuje się teraz 2krotnie mniej operacji? Bo biopsji wykonuje się 2 krotnie mniej, więc siłą rzeczy liczba operacji również musiała spaść.

ps. znowu Twoje kłopoty z myśleniem dają znać o sobie - w którym miejscu "jadę po wszystkich lekarzach"? Jadę i to zdrowo, ale po monopolu koncernów farmaceutycznych i po tych lekarzach, którzy koncernom przyklaskują (np tych którzy stawiają mammografię wyżej niż termografię), no ale zauważenie tego faktycznie może być trudne.

przez ewa125 19 maja 2008, 14:21
jedziesz po lekarzach i nie tylko ja to widze.......

przez ewa125 19 maja 2008, 14:23
i przestan mi mowic ze nie jestem w stanie czegos pojac bo powtarzam nie jestm glupsza od ciebie!

przez ALEKS*OLO 19 maja 2008, 14:49
bedziecie sie bic ? :lol: to ja sie przyłacze hahaha :lol:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez tomakin 19 maja 2008, 15:00
Inteligencję należy udowodnić, a nie chwalić się nią

Proszę bardzo:

pewien Polak powiedział "wszyscy Polacy kłamią" - kłamał czy mówił prawdę? :D

ps. będę jechał po lekarzach którzy widząc np mocno zaawansowane hashimoto czy toczeń układowy zdiagnozowali nerwicę. Żadne piski, płacze ani tupanie nóżkami tego nie zmieni. Sorki, ale mamy w kraju kompletną paranoję - ludzie dziękują lekarzom za to, że ci w ogóle raczą wykonać swoją pracę, w Polsce liczba udowodnionych błędów w sztuce lekarskiej jest dziesiątki razy niższa niż za granicą... sorki, ale stosunek społeczeństwa do lekarzy nie bierze się znikąd, ogromy odsetek to zwykłe konowały które dostały dyplom z punktów za pochodzenie społeczne a obecne prawo nie pozwala ich wykopać ze stołków, chociaż w innym kraju już dawno zgniliby w więzieniu. I nie, nie pojechałem teraz po "wszystkich lekarzach".

przez Vitalia 19 maja 2008, 15:28
tomakin napisał(a):Inteligencję należy udowodnić, a nie chwalić się nią

Proszę bardzo:

pewien Polak powiedział "wszyscy Polacy kłamią" - kłamał czy mówił prawdę? :D.

:D :D :D Jakżeś taki mądry to powinieneś sam wymyślić dla Niej zagadkę, a nie posłużyć się gotowcem (paradoks kłamcy)

A tak na poważnie to lekarze za często popełniają błędy, wiem bo ktoś mi BARDZO bliski zmarł w następstwie błędu lekarskiego, poszedł do szpitala aby walczyć o zdrowie, a został zabity pewnie nieumyślnie, ale co z tego? :cry:

przez ewa125 19 maja 2008, 15:46
ja sie nie chwale inteligencja ale nie pozwole ci sie obrazac ok? poza tym phi smieszne ze ktos kto nie wie nawet co to jest biopsja a sie wypowiada naukowymi terminami i sugeruje ludziom choroby. nara

Sortuj wg