SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
53
62%

Nie
14
16%

Zaszkodził
18
21%

 
Liczba głosów : 85

przez kaska 12 lis 2007, 11:20
Wera napisał(a):kaska
jaką dawkę bierzesz sulpirydu, bo mi lekarz zredukował do 100 mg


200 mg
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
30 paź 2007, 12:20

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sulpiryd

przez mateusiek 07 gru 2007, 20:00
może mi ktoś powiedzieć bardziej sprecyzować co to za lek ? wypowiadajcie się na temat tego leku jak najwięcej . z góry dziękuje i pozdrawiam :D
Offline
Posty
7
Dołączył(a)
15 lis 2007, 21:52
Lokalizacja
Częstochowa

przez smutna48 07 gru 2007, 20:03
w pisz sobie w google to nie jest trudne :) ten temat juz istnieje :szukam:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:08 pm ]
http://www.forum.nerwica.com/viewtopic. ... sc&start=0
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor
Offline
Posty
1540
Dołączył(a)
16 kwi 2007, 14:22

przez naamah85 26 gru 2007, 09:16
Sulpiryd bralam 3 doby (w szpitalu) najpierw 50 a pozniej 100 dziennie i w drugiej dobie pojawila sie zupelna obojetnosc do zycia, oraz problemy z widzeniem (przyblizanie i oddalanie sie obrazu) do tego zajebiste zawroty glowy. Obchod zdecydowal, ze lek trzeba jak najszybciej odstawic i znowu jestem na lekachz grupy SSRI

btw. u mnie w szpitalu kilku babka po sulpirydzie pojawilo sie mleko w piersiach...wiec ponoc to skutek uboczny wystepujacy dosc czesto....
Offline
Posty
96
Dołączył(a)
26 lip 2007, 12:21
Lokalizacja
Łódź...

Avatar użytkownika
przez laven 26 gru 2007, 20:18
A mnie właśnie sulpiryd pobudził do życia. Tylko, że strasznie przytępił. A z tym mlekiem to prawda. Również mam, do tego problemy z menstruacją.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

przez jolkaj 21 sty 2008, 17:33
Powiedz mi Laven jakie to są problemy z menstruacja po tym leku?? Bo ja od kiedy go zaczęłam zażywać to po miesiączce miałam jakieś dziwne plamienia. Proszę odpowiedz czy to może byc po tym lekarstwie czy po Efectinie bo tez go zazywam .
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

Avatar użytkownika
przez laven 23 sty 2008, 12:22
Otóż to. Czasem miałam normalnie okres. A czasem tylko lekkie plamienia. A czasem w ogóle. A te plamienia są na pewno po Sulpirydzie. Również biorę Efectin. Ale kiedyś go brałam bez niczego i takich rewelacji nie było. Więc na 100% winę ponosi Sulpiryd. Zresztą nawet na ulotce jest o tym wzmianka.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

przez jolkaj 24 sty 2008, 13:53
Dzięki Laven za odpwowiedź!
A mozesz mi jeszcze powiedzieć jesli brałaś Efectin po jakim czasie zauważyłaś poprawę twoje stanu zdrowia. Ja zażywam 4 miesiąc i mam jeszcze bóle w klatce piersiowej i uczucie duszności. Tak się zastanawiam czy to może nie przez lekarstwo czy dalej nerwica??
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

Avatar użytkownika
przez laven 24 sty 2008, 15:34
Hmmm. Szczerze to nie pamiętam po jakim czasie zauważyłam poprawę. Ale po 4 miesiącach teoretycznie powinno być lepiej. Nie mam żadnych bóli ani duszności obecnie. Kiedyś miewałam i było to związane z chorobą. Trudno określić przyczynę. Myślę, że należało by porozmawiać z lekarzem. Bo same leki nerwicy nie wyleczą w 100%. Może jeszcze masz jakieś obawy, lęki itp. których należałoby się pozbyć dzięki pomocy psychologa. Trudno powiedzieć, ponieważ ja leczę się z depresji, więc jest mała różnica. Ale myślę, że może lekarz jakoś to lepiej wytłumaczy. A i z pomocy psychologa nie zaszkodzi skorzystać.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

Avatar użytkownika
przez sokzczeresni 22 lut 2008, 16:25
ej, ale to jest przeciez lek na psychozy,m dlaczego oni go nam zapisali?? ja sie zalamaalam jak zobaczylam ulotke, myslicie, ze to oznacza diagnoze, ze mamy psychoza a nie nerwice?
wlasnie zaraz wezme pierwsza dawke, ale jestem troche przerazona...
i am smiling
i am smiling
if you turn me
upside down
Avatar użytkownika
Offline
Posty
30
Dołączył(a)
26 cze 2007, 22:37

Avatar użytkownika
przez laven 28 lut 2008, 01:10
Jest na psychozy, ale i na problemy żołądkowe czy migrenę. A wcale nie oznacza, że mamy z tym kłopot. Jest wykorzystywany również w leczeniu depresji, nerwicy. Nie tylko psychoz. Więc nie ma czego się bać. Teoretycznie pobudza do działania i otwiera na świat. A w praktyce to z każdym inaczej bywa.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

przez jolkaj 28 lut 2008, 13:25
no i mam nie dostałam teraz okresu czy to może byc przez lekarstwo sulpiryd 2x 50 mg
przez pierwszy miesiąć zażywania miałam okres o teraz nie
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

Avatar użytkownika
przez laven 28 lut 2008, 19:12
Jak najbardziej przez lek. Też biorę takie dawki i też nie mam okresu. Do tego dochodzą fajne efekty z posiadaniem mleka. Ale w ulotce jest nawet wspomniane chyba o takich skutkach ubocznych.
To jest objaw hipoprolaktynemii. Za dużo prolaktyny - organizm zachowuje się jak kobieta w połogu. A dzieje się tak dlatego, że sulpiryd obniża poziom dopaminy, a ta jest odpowiedzialna za prolaktynę. Dużo dopaminy = mało prolaktyny i na odwrót. Więc nie ma co się bać to naturalne.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

Avatar użytkownika
przez sokzczeresni 02 mar 2008, 23:40
dzieki za lekkie uspokojenie., na prawde sie przestraszylam na poczatku... musze powiedziec, ze niezle na mnie dziala ten lek. troche mnie martwi to, co piszecie o prolaktynie, zwlaszcza, ze i bez tego leku mam dwa razy za wysoka i problem z miesiaczkami...
myslicie ze zanik miesiaczki jest wskazaniem do odstawienia tego leku?
i am smiling
i am smiling
if you turn me
upside down
Avatar użytkownika
Offline
Posty
30
Dołączył(a)
26 cze 2007, 22:37

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lu_80 i 6 gości

Przeskocz do