Skocz do zawartości
Nerwica.com

duzyproblem z natrętnymi myślami ten kto miał prosze pomóżci


ewela1504

Rekomendowane odpowiedzi

ponad pół roku temu leżałam w szpitalu, poniewaz zaczęło sie tak ze puls i cisnienie mialam szybkie jak sie czyms denerwowalam, dusznosci itd, wyryto u mnie zaburzenia neurowegetatywne czyli nerwice. do niedawno myslalam ze juz mi przeszlo az tu nagle. wracalam troche pijana z imprezy i wiem ze poszlam sie spotkac z chlopakiem. minely 2 tygodnie a ja mam natretne mysli ze cos komus zrobilam, ze kogos zabilam, pobilam, niedawno spisala mnie policja i nic, a ja dalej sie boje ciągłe lęki, juz sobie nie radze.gdy łysze policje to sie boje bo mysle ze zaraz po mnie przyjadą.nic nie zrobilam, lecz moja wyobraźnia każe mi mysleć inaczej. Straszne to jest.Zaczęłam sprawdzać czy ktoś ostatnio kogoś nie zabił czy coś, patrze codziennie kilka razy na portal mojego miasta czy nie ma cos o tym co myśle, ze tam kogo zabito, czy pobito.straszne sa te mysli, od zawsze mialam dziwne mysli np ze mój chlopak bedzie mial wypadek jak gdzies pojechal, albo ze umre, albo ze wyląduje w więzieniu strasznie się boje. pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam natretne mysli ze cos komus zrobilam, ze kogos zabilam, pobilam - tak to natrectwo ktore bardzo przypomina natrectwo ze sprawdzaniem zakreconych kurkow kranow, zamknietych drzwi itd - kompulsja jest twoje ciagle sprawdzanie w gazetach - i powiem ci wiecej nawet jesli sprawdzisz ze to nie ty to i tak nie da ci to spokoju bo za pare chwil tymczasowa ulga powroci - typowe natrectwo dotyczace agresji i krzywdy tyle ze wkrecasz sobie ze juz ja wykonalas

 

gdy łysze policje to sie boje bo mysle ze zaraz po mnie przyjadą - dokladnie tak - i boisz sie ze jestes zla bo kogos skrzywdzilas ze stracisz nad soba panowanie ze wszyscy beda sie na ciebie gapic przeklinac i ze o co zrobilas bedzie smutne dla twoich bliskich ktorych kochasz ( czyli w sumie podswiadome karanie wlasnej osoby)

 

 

od zawsze mialam dziwne mysli np ze mój chlopak bedzie mial wypadek jak gdzies pojechal, albo ze umre, albo ze wyląduje w więzieniu strasznie się boje. pomóżcie

- kolejne natrectwa dotyczace ustalonego ladu i porzadku oraz przyszlosci i losow bliskich ktorych kochamy - boisz sie ze zdarzy sie cos zlego ze nie mozesz nad tym zlapac kontroli, chcialabys wiedziec co sie wydarzy zeby ewentualnie zapanowac nad czyms zlym czyli miec pelna kontrole na wlasnym i cudzym zyciem.

 

typowe objawy nerwicy natrectw - a teraz pytanie ktore cie rozwali

Zastanow sie ile w tym wszystkim jest rzeczywiscie Twojej realnej obawy o bliskich a ile egocentryzmu ( nie pisze tu zlosliwie )

zauwaz

boje sie ze to Mi sie cos zlego przytrafi, ze to JA cos zlego zrobie, ze to JA zostane sama jak mi kogos zabraknie, jeslicos wydarzy sie moim bliskim jak JA sobie poradze , jesli okaze sie zla osoba a moi bliscy MNIE znienawidza to jak JA sie bede czula.

Egocentryzm - podstawowy objaw nerwicowy.

Idz do psychiatry - da ci jakies leki na zminimalizowanie natrecw - i idz na psychoterapie - najlepiej behawioralno-poznawcza CBT - walka bedzie dluga - ale owocna - nie warto zwlekac bo zeby wyeliminowac nerwice musisz rozwalic swoja psychike na drobniutkie puzle i poskladac ja z terapeta jeszcze raz.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×