Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki a funkcje poznawcze


frustrated

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie jaki wplyw maja leki na funkcje poznawcze... przede wszystkich chcialbym sie dowiedziec czy ktokolwiek po rozpoczeciu leczenia widzi roznice w funkcjonowaniu myslenia czy pamieci. Chodzi mi glownie o leczenie neuroleptykami, atypowe podobno dzialaja na negatywne objawy schizofrenii, czyli zaburzenia wlasnie procesow miedzy innymi myslenia. Jednak chcialbym wiedziec ile jest w tym prawdy i w jakim stopniu wam pomogly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie moje funkcje poznawcze-intelekt, myślenie, pamięć, koncentracja = piece of shit. Nieważne czy z lekami czy bez. Nie jestem w stanie się uczyć, czytać ze zrozumieniem, przyswajać i zapamiętywać nowych informacji, z trudem przychodzi mi analizowanie starych. Amisulpryd niewiele zmienił w tej kwestii. No ale jak mawiał wielki filozof - nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kiepsko było z funkcjami poznawczymi po lekach , tylko , że ja akurat nie brałem neuroleptyków , tylko Setaloft czyli lek z grupy SSRI . Zdarzało się , że musiałem jedno zdanie czytać po kilka razy żeby zrozumieć o co chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze mna jest to samo, czuje sie jakby ktos za przeproszeniem ujeb*l mi polowe mozgu. Nawet mam wrazenie, ze zaburzenia funkcji poznawczych moga byc przyczyna mojego ogolnego zlego stanu psychicznego. Chcialem sprobowac wlasnie Amisulprydu, poniewaz slyszalem ze ma najsilniejsze dzialanie na objawy negatywne schizy... schizofrenii raczej nie mam ale coz, SSRI nie pomagaja to moze przyczyna tego wszystkiego jest dopamina ;) Ci Ami nie pomogl... szkoda, pierwsza taka opinia na temat tego leku obudzila we mnie pesymizm :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - ami to najlepszy lek razem z sulpi jaki brałem. Jest motywacja, aktywizacja, działanie prospołeczne, przypływ energii, chęć wstawania z łóżka i robienia czegokolwiek, normalizacja nastroju. Jak wykazały badania sprawdza się najlepiej z atypowych neuroleptyków na objawy negatywne w schizo i świetnie sprawdza się na objawy depresyjne/dystymiczne. Ale poprawy funkcji poznawczych nie oczekuj. Jeśli podejrzewasz u siebie deficyt dopaminy to być może ten lek zadziała u Ciebie tak samo jak u mnie.

 

Aha -z moich doświadczeń wynika, że 100mg rano, raz na dobę, to optymalna dawka prodopaminergiczna.

 

Możesz też spróbować osławionego California Rocket Fuel - wenlafaksyna + mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj Wellbutrin lub Edronax(brałam edronax,na pamiec/ koncentracje działał super przynajmniej u mnie,brałam go razem z Seronilem,a tezmamspore problemy z koncentracja właśnie po lekach tyle ze antydepr.Wellbutrinu nie bralam

 

-- 01 lip 2012, 10:32 --

 

U mnie przed leczeniem antydepami wszystko bylo dobrze z funkcjami poznawczymi,a po lekach jest kiepsko :(

Biorę Ketrel czasem przez jakiś krótki czas na sen (25-50mg) i nie zauważyłam pamięci,przeciwnie rano lekkie zamulenie .Moim zdaniem neuroleptyki pogarszają funkcje poznawcze,nawet te nowej generacji.Byc może u schizofrenikow poprawia owe funkcje,ale też w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×