Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak dostać rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy


Gormen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, temat na który piszę może wydawać się egoistyczny w porównaniu z innymi sprawami forumowiczów ale tylko taki sposób przyszedł mi do głowy. Od siedmiu lat choruję na depresję, brałem już rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i tego że zachorowałem przed osiemnastym rokiem życia. Po roku na następnej komisji lekarz wydał orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy i odebrał rentę. Postanowiłem znaleźć sobie pracę, udało mi się i pracuję już rok z tym że niskie zarobki i konieczność utrzymania rodziny skłoniły mnie do ponownego myslenia o rencie. Mianowicie moja sytuacja wygląda nastepująco: pracuje na podstawie umowy o pracę, mam orzeczenie o lekkiej niepełnosprawności i nie wiem czy mógłbym jednoczesnie dostać rente z tytułu częściowej niezdolności do pracy i czy nie musiałbym być zatrudniony na podstawie innej umowy np. umowy-zlecenie i czy najpierw musiał bym dostać rentę dopiero szukać pracy. Wiem że ten temat odbiega od kanonu forum ale mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto udzieli mi informacji. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×