Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a miłość


Rekomendowane odpowiedzi

petruszka30,

juz bym tam nie przesadzała z tym technikum ,chociaz u mnie w mieście duzo fajnych kolesiów do energetyka chodziło, dziwczyny tam miały fajnie bo były po 2,3 na 25-30 osób, ale w liceum tez byli fajni na mat-fizie zawsze ich było więcej w klasie, u mnie w liceum nie było mat-fizu :twisted: ,ale była klasa sportowa,humanistyczna, turystyczno -językowa i dwie ogólne,

,,W ciemności,, Holland nie dostało Oskara , irański film Rozstanie dostał podobno wybitny film i był faworytem , nie widziałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszych randek bylo milion

Hmm coś mi się tu nie zgadza...Pierwsza randka była tylko jedna:),potem była druga,trzecia....

 

ale byłabym jedna jedyna w szkole na jakies 500 chłopa

:P

 

-- Pn lut 27, 2012 11:24 am --

 

wogole te czasy licealne to fajne były , dużo w grupie.., to były pierwsze randki, ale nie pierwsze miłóści

 

moze nie odrazu seks ale spotykanie się, patrzenie sobie w oczka , całowanie w pokoju jak rodzice filują, chodzenie za raczke po parku ech to fajne jest

 

Wzieło mnie na wspomnienia z lat szkolnych..... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica, :P to ci wyjasnie... milion pierwszych randek bo kazda pierwsza była ostatnia :D

chłopaki nie łamac sie, to juz za wami :D ale wiem co czuliscie, miałam to samo na codzien z bratem, czasem sie zastanawiałam skad on brał siłe ze to wszystko znosił :( cała podstawowka i gimnazjum to był koszmar, teraz jest w technikum i chyba całkiem niezle daje sobie rade choc nadal nie ma przyjaciół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy takie czasy, że 16-latkowie uprawiające seks czy chodzące z kimś to jest norma. Nie bycie z kimś, nie chodzenie z kimś czy nie mienie swojego pierwszego razu ze sobą teraz jest przypałem i powodem do wstydu. Pamiętam że jak miałem 17 lat to się ze mnie śmiano z tego powodu. Wówczas nie robiłem sobie nadziei na związek. Związek to koszta, a ja i tak byłem bez grosza :P. Doszła niska samoocena.

 

Tak czy owak do tematu. Osoby kochające się powinni być ze sobą szczere, jak będą kłamstwa to nic z tego nie wyjdzie i prędzej czy później się rozpadnie to raz. Dwa takie osoby siebie akceptują takimi jakimi są. Ze wszystkimi wadami. Nie każdy miał słodkie życie usłane różami, a to nie czyni tych ludzi gorszymi. Tak przynajmniej powinno być. Jeśli by Cię rzucił z tego powodu, to znaczy że nie był Cię wart i tyle.

No i fakt 17 lat to za mało na poważny związek, choć jak wytrwacie rok ze sobą to coś może z tego będzie. To jest taki głupi wiek, kiedy się nie myśli jeszcze o tym by się ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że inaczej będę patrzeć na to pewnie z perspektywy czasu, choć moja moja siostra poznała w swojego narzeczona, gdy była ode mnie sporo młodsza. Są szczęśliwi, także myślę, że w każdym wieku można odnaleźć miłość. Po prostu zastanawiam się, czy warto pakować się w coś takiego przy tego typu chorobie. Choć zawsze będą mogą pojawić się nawroty i nauczę się w tych momentach alienować od innych i uciekać. To tak jakby założyć, że skoro mam depresję, nie warta jestem tego, by rozmawiać z ludźmi. Najgorszy jest jednak strach przed odrzuceniem...w każdym bądź razie jeśli coś dobrego się wydarzy od razu napiszę post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie spróbuj!!!Nie jesteś w niczym gorsza od innych,masz prawo być szczęśliwa.Z mojego(czasem za bardzo bogatego)doświadczenia:najbardziej żałuje się rzeczy,których się nie zrobiło.Próbując masz przynajmniej 50% szans że się uda,nie próbując-0%. Trzymam za Ciebie kciuki,na pewno się uda :D Daj koniecznie znać,jak coś wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy takie czasy, że 16-latkowie uprawiające seks czy chodzące z kimś to jest norma.
No racja czasy się zmieniają, klika pokoleń wstecz 12stolatki wydawano za mąż, ba nie miały nic do gadania z kim :P
moja moja siostra poznała w swojego narzeczona, gdy była ode mnie sporo młodsza. Są szczęśliwi, także myślę, że w każdym wieku można odnaleźć miłość.

naturalnie, że tak... też znam sporo takich przypadków. Poznali się za małolatów, nie są zazdrośni o przeszłe związki, razem się wychowywali, poznawali świat itd. mają już dzieci są szczęśliwi...chyba nie ma twardej reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszego poważniejszego chłopaka miałam w wieku 17-stu lat, byłyśmy razem rok, oczywiście wspólne imprezy były, własnie trzymanie sie za reke pocałunki, wypady w góry, i takie tam , seksu z nim nie było jako takiego bo ja nie miałam ochoty za bardzo,bo po prostu brakowało mnie własnie rozmow o książkach, jakiegoś zapatrywanie sie wspólnego na świat, wrażliwosci wspólnej, wspólnych zainteresowań, koleżanki mowiły ,ze fajny i co ja chce od niego a mi brakowało wrażliwości i zainteresowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy żyje po swojemu.Ale choroba(a w szczególności depresja)nie oznacza że jest się kimś gorszym.Nawet schizofrenia(w obecnych czasach i lekach tak leczona,że można żyć zupełnie normalnie) nie wyklucza ze społeczeństwa.Mi na moją depresję pomogła wielka miłość-2 lata życia w siódmym niebie,bez leków,ale niestety skończyło się,i to wcale nie przez moją depresję.Motto SAS(brytyjskich komandosów,najlepszych na świecie)brzmi:Who dares wins- śmiali zwyciężają.Jeżeli nie my,to kto?Nie można sądzić,że jest się gorszym-jeżeli Ty sam tak o sobie myślisz,to co mają myśleć o Tobie inni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×