Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od kąd pamiętam w moim życiu pojawiały się epizody "dziwnego" bicia serca , które bardziej określiłabym jako przeskakiwanie, łupnięcie czy walenie. Nigdy nie brałam sobie tego do głowy - ot tak, nie powodowały gorszego samopoczucia wiec czym się martwić. Ale z biegiem lat zaczęłam się bardziej wsłuchiwać i teraz każde łupnięcie kończy sie paniką co za tym idzie gorszym samopoczuciem itp. Robiłam EKG które wykazało przyspieszone bicie serca, potem ECHO wykazało to samo, lekarz oprocz tego nie widział nic niepokojącego, TSH (hormon tarczycy) mam w normie takze nie wiadomo od czego te kołatania itp. Po wizycie EKG lekarz przypisal mi Aspargin i Neospasminę- syrop uspakajający ktore przy powolnym trybie zycia i wyciszeniu nawet pomagalo (czasem jak sobie pomyslalam o sercu to nagle znow łupało) ,po Wizycie ECHO przepisal mi inny lekarz PROPRANOLOL i szczerze ja tez boję się go wziać. On mi wypisał ja wzielam receptę. Nic nie wytlumaczył. Facet w aptece mowil by brac 2x1, ale hmmm nie jestem pewna czy tak bylo napisane na recepcie.... Nawet jesli wezmę 1x1 (mam dawke 10mg) to jak pozniej zejsc z tego leku??? po pól tabletki ??? a moze brac doraźnie bo nie codzień mam taką pracę serca- przynajmniej wyczuwalną przeze mnie. Kolejną wizytę mam dopiero 20 października :/ Mam takie pytanko także do osób które borykają się z przyspieszonym biciem serca... czy w stanie spoczynku, bez widocznej przyczyny (spokoj wewnetrzny) tez macie takie walenie ?? Ja wiem że panika, wsluchiwanie się sprzyja takim sytuacjom i zastanawiam się tez czy to nie jest w dużej mierze zalezne od nas samych. Czy macie takie sytuacje tylko przy stresach, wysiłku, jeśli tak to jak sobie z tym radzicie? Może ktoś z Was ma jakieś "domowe" sposoby na opanowanie sytuacji ? Wyczytałam gdzieś na forum medycznym, że podobno kołataniom pomóc może zanurzenie twarzy na kilka sekund w misce z zimna wodą. Banalne a moze poprostu by spróbować ?:-) Sluchajcie i jeszcze jedno... ja alkoholu nie piję, wiec sie nie wypowiem, ale niech palacze tacy jak ja się wypowiedzą czy ich zdaniem nie ma to wpływu na wlasnie takie akcje z sercem bo ja się coraz częsciej zastanawiam ze to moze być przyczyna nr. 1 moich dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich zestresowanych i skołatanych :-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj walenie serca w czasie spoczynku to możliwe bo tak mam takie nagłe serca łomoty..nie palę nie piję..propranolol weź jak lekarz przepisał jest na takie stany..żyje z tymi łomotami i nie przejmuje się nimi za bardzo..czuje wtedy że jeszcze żyje..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noopii dzięki to pocieszające :-) grunt chyba to się nie przejmować bo przejmowanie prowadzi do paniki... a potem juz krótka droga do złego samopoczucia :-)

Moloko to chyba tez większosc w psychice gra... Sluchajcie... Jak mi łupnęło serce to wzięłam słuchawki i zaczęłam sama słuchać bicia... no i oczywiscie było tak bicie-bicie-bicie-sekunda bez bicia - i nagle łupnięcie znaczy bicie mocniejsze .. Co śmieszniejsza...Potem Próbowałam zająć myśli czymś innym ale kątem ucha słuchać i wiecie co? łupnięć juz nie było :-) ha ha ha :-) Ja nie mówię, że zawsze to odpowiada za psychikę ale uważam ze ma to duuuży wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie... Mam jeszcze takie pytanko do osób cierpiących na tachykarię (przyspieszone bicie serca). Co z uprawianiem seksu ??? Polecacie, odradzacie, czy ma to jakiś wpływ na możliwość pogorszenia się stanu ??? Przyznam szczerze szukałam na ten temat w necie i nic... Bardzo proszę o Wasze opinie i historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esa, ja pro biore doraźnie , jak mam nerwy moje serducho boje w szalonym tempie a co ciekawsze ciśnienie mam słabe , lekarz mi kiedyś to przepisał właśnie doraźnie i jest spoko ;)

 

co do ostatniego pytania oddaję sie przyjemności ;) raz tylko po .... musiałam łyknąć propranolol , ale było ostro poprostu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od kąd pamiętam w moim życiu pojawiały się epizody "dziwnego" bicia serca , które bardziej określiłabym jako przeskakiwanie, łupnięcie czy walenie. Nigdy nie brałam sobie tego do głowy - ot tak, nie powodowały gorszego samopoczucia wiec czym się martwić. Ale z biegiem lat zaczęłam się bardziej wsłuchiwać i teraz każde łupnięcie kończy sie paniką co za tym idzie gorszym samopoczuciem itp. Robiłam EKG które wykazało przyspieszone bicie serca, potem ECHO wykazało to samo, lekarz oprocz tego nie widział nic niepokojącego, TSH (hormon tarczycy) mam w normie takze nie wiadomo od czego te kołatania itp. Po wizycie EKG lekarz przypisal mi Aspargin i Neospasminę- syrop uspakajający ktore przy powolnym trybie zycia i wyciszeniu nawet pomagalo (czasem jak sobie pomyslalam o sercu to nagle znow łupało) ,po Wizycie ECHO przepisal mi inny lekarz PROPRANOLOL i szczerze ja tez boję się go wziać. On mi wypisał ja wzielam receptę. Nic nie wytlumaczył. Facet w aptece mowil by brac 2x1, ale hmmm nie jestem pewna czy tak bylo napisane na recepcie.... Nawet jesli wezmę 1x1 (mam dawke 10mg) to jak pozniej zejsc z tego leku??? po pól tabletki ??? a moze brac doraźnie bo nie codzień mam taką pracę serca- przynajmniej wyczuwalną przeze mnie. Kolejną wizytę mam dopiero 20 października :/ Mam takie pytanko także do osób które borykają się z przyspieszonym biciem serca... czy w stanie spoczynku, bez widocznej przyczyny (spokoj wewnetrzny) tez macie takie walenie ?? Ja wiem że panika, wsluchiwanie się sprzyja takim sytuacjom i zastanawiam się tez czy to nie jest w dużej mierze zalezne od nas samych. Czy macie takie sytuacje tylko przy stresach, wysiłku, jeśli tak to jak sobie z tym radzicie? Może ktoś z Was ma jakieś "domowe" sposoby na opanowanie sytuacji ? Wyczytałam gdzieś na forum medycznym, że podobno kołataniom pomóc może zanurzenie twarzy na kilka sekund w misce z zimna wodą. Banalne a moze poprostu by spróbować ?:-) Sluchajcie i jeszcze jedno... ja alkoholu nie piję, wiec sie nie wypowiem, ale niech palacze tacy jak ja się wypowiedzą czy ich zdaniem nie ma to wpływu na wlasnie takie akcje z sercem bo ja się coraz częsciej zastanawiam ze to moze być przyczyna nr. 1 moich dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich zestresowanych i skołatanych :-):-)

Witaj ,brałam propranolol przez rok i bez żadnych problemów go odstawiłam brałam potem po jednej i ok,to było ok 3 lata temu teraz biorę dorażnie ale i tak moje serce bije ok 100 na min.Jeżeli będzie ci obniżał ciśnienie i będziesz się czuć bardzo ospała to bierz po jednej lub po pół 2 razy dziennie ale 10mg to malutka dawka bez obawy możesz go brać. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie - ostatnimi czasy źle sypiam, więc rodzinny przepisał mi lek z tematu na sen. Pomaga? Są jakieś efekty uboczne rano? Oglądałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem stricto potrzebnej mi informacji. Z góry dzięki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawienie leku propranolol po 4 miesiącach zażywania

 

Witam wszystkich od połowy lipca tego roku brałam lek propranolol na początku brałam go w dawce 1 tabletka dziennie , potem go brałam pół rano i pół wieczorem , a do nie dawna jeszcze go brałam tylko pół tabletki rano i to wszystko , w sumie to go brałam przez 4 miesiące i teraz go sama odstawiłam nie biore leku 3 dzien , narazie nic mi sie nie dzieje , ale czy mogę tak odstawić lek z dnia na dzien .bardzo proszę o odpowiedz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja biorę propranolol od 2002r na nerwice i jeszcze inne leki jem psychotropowe. Propranolol często używa się do leczenia nerwicy tzn. szybkiego bicia serca i duszności. Zażywam go 40mg i więcej.. . Wcale nie uzależnia można niemal z dnia na dzień przerwać i nic się nie dzieje - ale tego nie polecam bo tak się nie powinno robić. Lek jest b dobry zwalnia serce i duszności mijają. To nie jest lek psychotropowy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam zażywać propranolol 2x10mg,mam pytanie czy zażywał go ktoś z anafranilem(ja biorę 1tabl.75SR rano i pół wieczorem)albo deprexoletem(biorę 1tabl.30mg na noc)? mam go na nerwicę serca,kołatanie i przyśpieszony puls-w spoczynku 95. Zazyłam go wczoraj na noc razem z deprexoletem i lepiej mi się spało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooky, Po 40tce to mnie prawie reanimowali , bo mi ciśnienie zjechało do 60 na 40. Wystarczało mi pól 10tki.

 

khali, Pewnie wiele osób, ale na nerwicę działa on raczej pośrednio , przez to ,że uspokaja serce i obniża ciśnienie. Ponoć delikatnie uspokaja , ale to raczej w niewielkim stopniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propranolol nie jest złym lekiem, on ogólnie poprawia krążenie, a więc i pracę serca. Mój zaprzyjaźniony lekarz internista /kiedyś/ twierdził, że 10 mg tego leku nigdy i nikomu nie zaszkodzi. Mój Syn, przy nadczynności tarczycy, która powoduje wzrost tętna i ciśnienia, łykał 2x40mg. Ja też go zażywałam.

Mimo, że jest to lek starszej generacji, w niektórych przypadkach działa znakomicie...z pewnością obniża tętno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, rozumiem, a próbowałaś krople Milocardin...moim zdaniem, na obniżenie pulsu bardzo dobre.

Poza tym jest świetna relaksacja, ale wiadomo, to trzeba zrobić w domu:

 

http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/474389,ewa-foley-pokonaj-stres.html

 

W zeszłym roku miałam ogromne problemy z podwyższonym tętnem i to działało, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×