Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

a jak jest z odstawieniem tego leku?są jakieś problemy?można go w każdej chwili przestać brać?

Ogolnie to w ogole tego leku nie powinno sie brac regularnie chyba ze zaleca tak lekarz, bo potem rzeczywiscie moga byc problemy z odstawieniem.Takze brac nalezy go doraznie, ewentualnie przez kilka pierwszych dni, zwykle tych najtrudniejszych....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę paromerc już 4 miesiąc ale kołatanie serca nadal mam i lekarka przepisała mi propanolol najpierw miałam brać raz dziennie potem dwa razy i teraz trzy razy dziennie jeszcze nie brałam bo nie jestem pewna czy to zacząć moje kołatanie najczęściej mam rano i wieczorem ale nie jest aż tak uciążliwe bym nie mogła spać z ciśnieniem też nigdy nie miałam żadnych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam sprawe w sadzie--boje sie że serce mi wyskoczy i ciśnienie -lekarz przepisał mi 10 propranolol ja sie boje tego polknąc,,boje sie objawów mimo ze z pramolanem jestem za pan brat.napiszcie czy strach jest uzasadniony?? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czego bac.Nie mialam zadnych objawow ubocznych,a lek mi pomogl 10 to mala dawka,ja bralam wiecej i nic zlego sie nie dzialo,wiec mozesz spokojnie brac ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam 19 lat i od paru dni fatalnie się czuję.

Kilka dni temu nie mogłem zasnąć do 4 nad ranem, serce walilo mi jak opetane, czulem je na calym ciele. W koncu chyba mi przeszlo, usnalem. Rano wstalem, poszedlem do szkoly, wszystko bylo ok. Wieczorem znowu ten sam scenariusz serce mi waliło jak głupie nie moglem zasnąc. No i przyszedl weekend, wypiłem kilka drinków i od tego momentu to bicie serce mam juz caly czas! Wczoraj musialem się napić piwa bo balem sie ze nie usne. Dzisiaj rano obudzilem i serce wali mi jak opetane. Przez to wszystko jakiś taki wewnetrznie zgaszony jestem:/ Co robić? Do jakiego lekarza się udać? Czy mi to przejdzie?:( Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc nerwica serca , nie znam twojego zycia, ale wiekszosc osob ma problemy teraz z wypadaniem platka glownie mlodych osob co wlasnie objawia sie takim waleniem serducha , to wogole nie jest grozne i nie ma sie czym martwic, ale jest dokuczliwe i jezeli byloby to wlasnie to wypadanie to po prostu trzeba nauczyc sie z tym zyc. Mozna pomagac sobie np hydroksyzyna albo wlasnie propranalolem, ale zazwyczaj wtedy gdy jest to bardzo dokuczliwe badz pojawia sie przy tym inne dolegliwosci. Ja tak przyzwyczailam sie do tych "szalenstw" , ze nawet jak mi wali jak oszalale to juz ze tak powiem olewam chyba ze przy tym czuje lęk albo jakis niepokoj albo mnie dusi.

 

Ale najlepiej bedzie jak pojdziesz sobie do lekarza mozesz isc do kardiologa zrobic podstawowe badania , zreszta jezeli bedzie to dobry lekarz to nawet przy osluchaniu od razu rozpozna co to moze byc. A najlepiej zrob sobie echo serca to bedziesz pewein na 100 % a i przy okazji bedziesz wiedzial co jest i nie bedziesz sie zamartwial niepotrzebnie , wyklucz wade serca i nie ma co sie martwic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ma to jakiś związek z tym, że propranolol jest ANTAGONISTĄ receptora serotoniny 5-HT1a, którego pobudzanie jest wg teorii leczenia depresji, działaniem przeciwdepresyjnym. Podobno połączenie SSRI z antagonistą 5-HT1a daje dobre rezultaty. Pomaga chyba bardziej "wysycać" ten receptor.

 

[*EDIT*]

 

Ciekawe jest również to, że w wyniku badań stwierdzono, że Antagoniści 5-HT1a łagodzą objawy utraty, osłabnięcia pamięci powodowane przez antagonistów receptorów muskarynowych. Czyli u osób które mają problemy z pamięcią podczas stosowania leków trójpierścieniowych lub niektórych neuroleptyków pozytywne mogłoby być dodanie antagonisty 5-HT1a, czyli Pindololu lub Propranololu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja od jakis ok 7 lat biorę z przerwami propranolol na "wyciszenie serca"

Lek jest znakomity dostałam go własnie jak zachorowałam na depresję,bardzo mi pomagał łącząc się z psychotropami.Było by ok,zebym zaraz nie miała mysli samobójczych,które są bardzo silne.Teraz od trzech dni nie biorę nic ani coaxilu,który brałąm pół roku i mało mi pomagał i próbuję poradzic sobie bez propranololu.

Propranolol uzaleznia bierze się coraz więcej i więcej dochodziło do tego,ze musiałam brac 3*dziennie.teraz biorę magnez dwa razy dziennie i jest ok.Serce mi się wyciszyło,juz tak mocno nie łupie wali ale nie tak mocno i jest ok.Duzo pomagają psychotropy wyciszyc serce.

 

Pozdrawiam Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dostałam Propranolol - kolejny lek - bosko. Jeszcze go nie próbowałam, bo się boję kolejnego nowego leku, ale mam go brać, jak mi serce fiksuje podczas ataków.

 

A jak Wy go bierzecie? Regularnie czy doraźnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi bardzo pomagał na poczatku wystarczyła dawka 10 mg i serca nie czułam,ze mam.Uspokajało się ale pózniej było gorzej przyzwyczajałam się do niego i musiałam zwiększac dawki.

 

Kobra ---jezeli nie masz potrzeby brac go cały czas to nie bierz go lepiej działa doraznie i szybko.Ale ja zaczełąm brac magnez MBE z razy dziennie i serce przestało mi się potykac juz po tygodniu i kłucia ustały.Bardzo polecam ten włąsnie magnez.Mi poleciłą super lekarka internistka i faktycznie sprawdził się i daje rade bez propranololu,który brałam od ok 6 lat:(Odezwij się jak zaczniesz brac i powiedz jak się czułas.Jaką dawkę kazał ci brac lekarz? Mi przy większej dawce 3*20mg chciało się spac bo mocno obnizał cisnienie.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się propranolol bardzo dobrze kojarzy!

Brałam go chyba dobre 15 lat temu, przez kilka lat, najpierw zgodnie z zaleceniami lekarza - 3 razy dziennie, ale za bardzo mi spowalniał puls, więc potem sama do dawkowałam, by niepotrzebnie obciązać watroby, bra lam go doraźnie, gdy wiedziałam, ze zbliżają się stresujące wydarzenia typu egzamin... moim zdaniem na ówczesne czasy był to bardzo dobry lek - z kompotentem wyciszającym nie tylko serce ale ogólnie cały organizm, tak więc ja bo wspomninam bardzo dobrze, szczególnie, że zero jakichkolwiek ubocznych działań - nie oszałamiał absolutnie, mimo, e wyciszał by łagodny w "obejsciu".

Teraz od kilku lat biore metocard - taktyka nieco inna - ćwiartkę 50 mg rano i ćwiartkę 50 mg na wieczór - mam niskie ciśnienie a puls wysoki a metocard mi mocno obniża więc wystarczy taka dawka bym czuła się bezpiecznie i wiedziała, ze kołatania nie będzie. Metocard to tez juz podobno stary lek, ale przepisywane mi nowe mocno obnizał mi ciśnienie i byla detką po nich...

NO a dodatkowe skurcze serce minęły po antydepresancie efectinie....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniak80, nie biorę tego stale, właściwie dzisiaj wzięłam pierwszy raz, bo, chociaż dobrze się czuję, serce zaczęło mi szaleć i ciśnienie skoczyło i po Propranololu (kto wymyślił tą nazwę??) nawet mi przeszło, on obniża ciśnienie, pewnie dlatego pomogło i już nie czuję się jakbym miała dostać zawału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę lub brałam Propranolol przez 3 miesiące ( serce), ale teraz zupełnie nie chce mi się. Leżą sobie w torbie i tylko przekładam je z miejsca na miejsce. Ale słyszałam, że za pomocą tych tabletek można popełnić samobójstwo.

Gdy je brałam regularnie kołatało mi serce, byłam rozdrażniona, a teraz jak nie biorę najchętniej bym połknęła cały listek. Szczególnie dzisiaj, bo stało się coś nieodwracalnego czego nie mogę zmienić. Nie wiem czy warto żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę lub brałam Propranolol przez 3 miesiące ( serce), ale teraz zupełnie nie chce mi się. Leżą sobie w torbie i tylko przekładam je z miejsca na miejsce. Ale słyszałam, że za pomocą tych tabletek można popełnić samobójstwo.

Gdy je brałam regularnie kołatało mi serce, byłam rozdrażniona, a teraz jak nie biorę najchętniej bym połknęła cały listek. Szczególnie dzisiaj, bo stało się coś nieodwracalnego czego nie mogę zmienić. Nie wiem czy warto żyć.

 

dobrze wiedzieć................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób, w jaki jako osoba bardzo inteligentna i cywilizowana skomentowałaś wypowiedź innej użytkowniczki, mogę złożyć jedynie na karb złego humoru, rozdrażnienia, klimakterium (:P) etc., bo w kategoriach ludzkich usprawiedliwić się jej nie da.

 

Brałem propranolol krótko, gdy dokuczała mi częsta tachykardia. Pomógł. Chociaż jeszcze bardziej pomogła mi w zwalczeniu częstoskurczu wykryta hipopotasemia i miesięczna suplementacja potasu. Propranolol odstawiłem, K zatrzymałem i kołatań pozbyłem się na dobre.

 

Lek ma opinię nieco przestarzałego i podobno są już lepsze od niego, toteż dziwię się, że lekarze tak często wciąż go przepisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zrobić w wypadku gdy beta blokery powodują u mnie skurcz naczyń krwionośnych i zwiększone odczuwanie ( już i tak silne bez beta blokerów ) zimna, szczególnie dłoni, ale często też twarzy :| Czytałem o nebiwololu, beta blokerze o dużej selektywności w stosunku do receptorów b1/b2 i dodatkowo działającym na synteze tlenku azotu. Albo o celiprololu który antagonizuje b1 a agonizuje b2, co ma ponoć działanie rozkurczające naczynia. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×