Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja ciążowa


akasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich!

Jestem w piątym miesiącu ciąży i mam depresję oraz nerwicę lękową. Muszę przyjmować leki ale bardzo się boję, że zaszkodzą mojemu dziecku. Lekarz tłumaczył mi, że skutki depresji w ciąży bardziej szkodzą dziecku niż leki, które leczą depresję. Lecz ja nie jestem do końca przekonana czy to prawda. Jest mi bardzo ciężko i byłambym wdzięczna za jakiekolwiek informację czy po prostu wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj akasia

Trudno sie jednoznacznie wypowiedziec nie bedac w tym wzgledzie lekarzem specjalista. Jesli mozesz podaj jakie leki bierzesz, moze znajdzie sie na forum pani ktora przechodzila cos podobnego i da troche bardziej rozwinieta odpowiedz.

 

http://www.forum.nerwica.com/cia-a-rexetin-seroxat-vt2357.html

 

To jest link do tematu z pokrwnym do twojego problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć akasiu :)

 

To bardzo delikatna płaszczyzna.. Mało mówi się o tym.

Zakładam,że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży (a mam taka nadzieję),to odłożę zupełnie leki.. :?

 

Prześledź też ten temat -----> http://www.forum.nerwica.com/nerwica-lkowa-a-cia-vt48.html?highlight=ci%B1%BFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w mój temat. Chciałam zaznaczyć, że przed ciążą nigdy nie chorowałam na depresję i nie brałam leków. To właśnie ciąża wywołała depresję i nasiliła nerwicę lękową. Depesję dostałam w trzecim miesiącu ciąży i myślałam, że to przejściowe.Obecnie jestem w piątym miesiącu ciąży i ponieważ depresja się pogłębia lekarz postanowił wprowadzić lek przeciwdepresyjny o nazwie AUREX. Stwierdził, że skutki uboczne leku są mniejsze niż nic nie robienie z depresją, gdyz ona również źle wpływa na dziecko. Ja jednak mam ciągłe obawy co do rozpoczęcia leczenia. Proszę o kontakt mam, które w ciąży brały leki przeciwdepresyjne bądź w jakiś sposób poradziły sobie bez nich. Jest mi tak bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, moja mama brała również leki będąc w ciąży ze mną i moim bratem, a było to dwadzieścia pare lat temu, leki nie były na tyle bezpieczne co teraz, a z nami jest wszystko w porządku, my oboje skończyliśmy studia wyższe z piątki rodzeństwa i trzymamy się nieżle.pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×