Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak bede czuł się po lekach?


dekiell

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jest proste, jak to dokładnie czujecie się po lekach ?

 

mijają lęki - możecie wychodzić do ludzi normalnie się czuć przy nich?

mijają drgawki nóg oraz drgania ciała ?

mijają napady gorąca, dreszczy ?

 

jak to w ogóle jest ? ! jak będzie z myślami w mojej głowie ? !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiell, nie ma odpowiedzi na to pytanie :)

Każdy po lekach czuje się inaczej. Prawidłowo dobrane leki powinny zniwelować objawy nerwicy i depresji. Więc tak: mijają lęki, mijają drgawki, napady gorąca i dreszcze. Wszystko to powinno powoli stawać sie coraz delikatniejsze i zanikać. Trzeba tylko pamiętać, ze leki antydepresyjne długo się rozkręcają, zmiana biochemii mózgu musi potrwać........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuję psychicznie po antydepresantach zasadniczo gorzej niż bez- chyba wynika to ze specyfiki mojego schorzenia. Odnoszę wrażenie, ze te leki wywołują u mnie epizody hipomanii lub subdepresji naprzemiennie. Za to objawy somatyczne zniknęły- nie mam tachykardii ani arytmii, z żołądkiem tez lepiej, świetnie sypiam. Niestety lęki nadal są, a nawet przybrały na sile :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Sertra na poczatku nasila lęki , to normalne, wiec nie ma co sie dziwic. Za to z czasem powinno to ustapic.

 

Ja nie czuje specjalnie dzialania przeciwlękowego Sertry, nawet po wielomiesiecznej terapii, ale tez na pewno nie powoduje lękow po pewnym czasie. Jej dzialanie jak to okreslil moj lekarz takie rownowazaca-lekko uspokajace, nie ma co sie spodziewac, ze lęki calkowicie znikna.

 

Tego to mozna oczekiwac po Seroxacie czy Amitrypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myśli te takie dziwne które wywołuję lęk też baj baj :D ?

 

ciekawe ciekawe, ja się nie mogę doczekać aż odwiedzę lekarza, czekam tylko na to aż minie te cholerne uczucie gorąca/dreszczy/paniki/drgania mięśni i aż się polepszy myślenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE.Chciałabym się poradzić co do leków.Ja jestem po odstawieniu benzodiazepin (ZOMIREN,XANAX) które brałam przez pięć lat.Myślałam że jeśli odstawię wszystkie leki będzie wszystko o.k.jednak nie jest.jestem przerażona bo nerwy się ciągle nasilają,nic mi się nie chce nawet wstać rano z łóżka,nic mnie nie cieszy i zamiast lepiej to z dnia na dzień jest gorzej.Wróciłam do brania Miansec ale po nich tylko dobrze śpię no i może jestem troszkę spokojniejsza.czy możesz mi napisać jak działa sertralina i olanzepina i jak się po nich czujesz.czy są to leki uzależniające?Nie wiem czy jeszcze jest możliwe żebym mogła być szczęśliwa tak jak przed braniem( benzo) może te leki by mi pomogły.Gosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosia hd,

 

Po pierwsze u kogos sie leczylas ? Jak moglo dojsc do tego, ze bralas przez 5 lat silnie uzalezniajacy lek ?

 

 

Po drugie masz tylko i wylacznie jedna, jedyna opcje - musisz isc do psychiatry.

 

Dobra wiadomosc jest taka, ze leki antydepresyjne powinny ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od organizmu i od podejścia. Ja wmówiłam sobie, że leki mi pomogą i muszę je brać, choć naczytałam się różnych opinii, że na początku jest jeszcze gorzej itp. W moim przypadku nic nie było gorzej. Na początku zadziałało trochę jak placebo- ale to raczej z przyczyny mojego stanu, gdzie otworzyłam się po iluś latach i poczułam euforię. Jedyne co to senność o dość wczesnych (jak dla mnie) godzinach- ok 19 już "ziewajka" i 21 odlot. Ale to też duży plus w kierunku mojej chronicznej bezsenności spowodowanej lękami. Po jakimś czasie to się stabilizuje i nie ziewam tak często. Natrętne, galopujące myśli ustąpiły, lęki można powiedzieć się uspokoiły. Piszę- uspokoiły, bo nie ustąpiły całkowicie (cudów nie ma), ale pozwalają mi na spokojne życie. Żołądek zaczął żyć swoim życiem po wielu latach skrętów i kotłowań. Ostatnio jadąc na spotkanie do pracy zaczęłam myśleć, że go nie mam, ponieważ nie czułam bólu. Zaczęłam myśleć intensywnie o tym spotkaniu z szefem, a on ( żoładek, nie szef hehe) ani drgnął!!!!

Jeszcze w kwestii uzależnienia. Nie czuję się uzależniona, czasem nawet zapominam że mam wziąć lek, a kiedyś jak nie wzięłam jeden dzień, to nic, ale to nic się nie działo!

Leki pomogły mi i to bardzo, chodzę też na terapię do psychologa, który stwierdził, że żeby nie moja determinacja i podejście do leczenia, to nawet najlepszy lek by mi nie pomógł.

Pozdrawiam i powodzenia życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołądek zaczął żyć swoim życiem po wielu latach skrętów i kotłowań. Ostatnio jadąc na spotkanie do pracy zaczęłam myśleć, że go nie mam, ponieważ nie czułam bólu. Zaczęłam myśleć intensywnie o tym spotkaniu z szefem, a on ( żołądek, nie szef hehe) ani drgnął!!!!

Pozdrawiam i powodzenia życzę!

 

mój żołądek zawsze ma związek z moimi lękami.... zawsze jak coś ma się stać albo mam gdzieś się wybrać to od razu on się odzywa

 

-- 05 mar 2011, 12:33 --

 

uf a napadów gorąca nie nawidze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi napisać jak działa sertralina i olanzepina i jak się po nich czujesz.czy są to leki uzależniające?Nie wiem czy jeszcze jest możliwe żebym mogła być szczęśliwa tak jak przed braniem( benzo) może te leki by mi pomogły.Gosia

 

Sertralina i olanzapina nie uzależniają. To dobry zestaw. Sertralina dodaje energii, a olanzapina motywacji. Oba leki poprawiają funkcje poznawcze. Skutki uboczne u mnie to lęki po Asentrze i zwiększony apetyt po Zolafrenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi napisać jak działa sertralina i olanzepina i jak się po nich czujesz.czy są to leki uzależniające?Nie wiem czy jeszcze jest możliwe żebym mogła być szczęśliwa tak jak przed braniem( benzo) może te leki by mi pomogły.Gosia

 

Sertralina i olanzapina nie uzależniają. To dobry zestaw. Sertralina dodaje energii, a olanzapina motywacji. Oba leki poprawiają funkcje poznawcze. Skutki uboczne u mnie to lęki po Asentrze i zwiększony apetyt po Zolafrenie.

Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×