Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wizyta u psychiatry - leki - jakie leki polecacie ?


EclipSe

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie do mojego psychiatry za 2 tyg. Od roku nasilil mi sie lek ogolny oraz wewnetrzny niepokuj. Dodatkowo manifestuje sie on w spozob fizyczny atakami (podniesione cisnienie 165/90/115, dlonie i stopy, wypieki na twarzy, oslabienie, uczycue zbierania na wymioty). Glownie mam ataki podczas kontaktu z obcymi osobami / podczas przebywania w miejscach w ktorych jestem po raz pierwszy.

 

Rok temu mialem przepisany lexapro, ale na depresje i po 1,5 miesiaca przywrocil mnie do zycia.

 

Biore leki na nadcisnienie oraz Trittico 50mg 2h przed snem, od dziecka mam ogromne problemu ze snem, kilka lat temu prawie wogole nie spalem i lekarzi mi przepisal trittico (imovane wogole na mnie nie dzialalo, dopiero trittico daje dobry sen).

 

Co polecacie na moje niepokoj / lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41b7c964.png

Jak masz anginę to też piszesz na forach z pytaniem jaki antybiotyk polecacie?

To, ze dany lek zadziałał dobrze na jedną, dwie czy sto osób nie musi zadziałać na ciebie.

Przy każdym leku opisywanym tutaj jest masa zwolenników i masa przeciwników.......

Polecić to ci mogę dobrego psychiatrę który odpowiednio dobierze lek. Bo taki który się pyta: a co by pan/pani chciała jest do dupy......

Na niepokoje i lęk polecam też dobrego psychoterapeutę.....

 

 

ps. ile czasu brałeś to lexapro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj psychiatra sie mnie nie pyta jakie chce leki :). Ten temat zapodalem, bo chce sie troche rozeznac w temacie.

 

Pamietam, ze lexapro tez miala duzo w necie negatywnych opini a mi pomogla.

 

Lexapro bralem 1,5 miecha. Pierwszy raz w zyciu mialem taki okres, ze nic mi nie sprawialo przyjemnosci, odizolowalem sie od znajomych i to byl sygnal ze cos jest nie tak. Dwa opakowania lexapro pozniej, wrocilem do normy.

 

Stany lekowe mialem od dziecka, niestety teraz sie dosc znacznie nasilily plus doszly ataki jakie opisalem wczesniej. Teraz nawet jak dzwoni do mnie na koma jakis nieznany numer, to mam odrazu skok cisnienia i mega niepokoj. Mam juz tego dosc i dlatego chce sie dowiedziec wiecej na ten temat.

 

W mlodosci jak wychodzilem na imprezki czasami pomagala mi tabletka Extasy, przelamywaly leki i czylem sie po nich "normalnie". To stare czasy liceum, 10 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko - sam odstawiłeś sobie Lexapro pewnie, co było głupotą........ :roll: takei leki bierze się minimum pół roku, przy pierwszym podejściu.

Poza tym, jeśli raz coś zadziałało- to zwykle przy kolejnym rzucie podaje się ten sam lek.

 

Lexapro pomoglo na depresje / pustke, odstawilem go po konsultacji z moim lekarzem. Co wiecej, lexapro nie pomagala mi na stany lekowe. Jedynie doprawadzila emocjonalnie do stanu rownowagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: to zmień lekarza...bo taki który odstawia antydepresanty po półtora miesiąca skutecznego działania nie rokuje dobrze na przyszłość.

ps. Na większosć nerwic stosuje się leki antydepresyjne, one zwykle po dłuższym czasie działania też mają skutek antylękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×