Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Korba, :bezradny::cry:

A Ja juz zygam tym dniem,codziennie to samo;( Dobrze,ze dzis nie pada bo wczoraj bylo okropnie.I znowu pozniej do pracy i dopiero sroda;( Chce juz na urlop-chce do domu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 15 grudnia mam umowę o pracę. Nie będzie przedłużana. Zresztą nie jestem w stanie pracować. Co mogę zrobić w takiej sytłacji? Psychiatra da mi zwolnienie, jakbym poszedł prywatnie? Czy iść do lekarki rodzinnej która ogólnie lubi sypać zwolnieniam i wie, że od dłuższego czasu mam z deklem ''nie halo'' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, To będzie droga cierniowa dobić się na NFZ. Ten bierze 50 zł i przyjmie mnie dzisiaj od ręki. Czy mogę dostać jakieś dłuższe zwolnienie? Nie chcę kombinować z lekarką rodzinną jakieś grypy, anginy itd... Jestem w takim stanie, że nie dam rady nic zrobić....

Czy psychiatra prywatnie może mi dziś to wypisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-asia-, stawy mnie cholernie bolą już od kilku miesięcy. ciągle mnie kierują na jakieś nowe badania krwi, oprócz tego reumatolog mnie skierował na rentgen płuc, usg brzucha oraz skierował do stomatologa i gina. jak pozbieram wszystkie wyniki, to pójdę z tym wszystkim do reumatologa i rodzinnego i zobaczymy co dalej.

 

Wujek_Dobra_Rada, nie jestem pewna, ale chyba nie wszyscy prywatni wypisują zwolnienia.

 

Asiu na wynikach jest napisane "wyniki badań poza granicami normy" i są zakreślone na czerwono te poza granicami, ale ja nie wiem jak je zinterpretować.

 

[Dodane po edycji:]

 

Obecność przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) jest typowa dla wielu chorób z grupy tzw. chorób autoimmunologicznych, czyli chorób cechujących się niekontrolowaną produkcją przeciwciał niszczących różne tkanki własnego organizmu. Do chorób z tej grupy należą: toczeń trzewny, reumatoidalne zapalenie stawów, skleroderma, zapalenie skórno-mięśniowe, wole Hashimoto, cukrzyca typu 1, bielactwo, choroba Addisona, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, niektóre rodzaje anemii, niektóre rodzaje kłębuszkowych zapaleń nerek.

 

stwierdzono u mnie obecność tych przeciwciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, mi to juz brac sil na ta codziennosc,prace,az mi niedobrze :why:

Kupilam wczoraj sobie dry shampoo pierwszy raz,wiecie jakie to jest swietne?Nie trzeba wlosow myc :mrgreen: Do awaryjnych sytuacji nadaje sie znakomicie.Dzis sie na Twittera zarejestrowalam.Chce dorwac jedna ''gwiazdke'' :mrgreen:

 

W ogole mysle juz o wakacjach i chce jechac w Tatry:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W ogole mysle juz o wakacjach i chce jechac w Tatry:))

 

Hehe, nie za szybko? :>

 

Ja czuję się dziś beznadziejnie... Lęki jak lęki, normalka, ale dobija mnie, że od kiedy rzuciłam pracę, budzę się rano i mam takie przeszywające uczucie smutku i niezadowolenia, że tkwię w próżni i jest dupa blada generalnie. Prócz jakichś zakupów, czy spraw codziennych nic w życiu nie robię i nie mam powodu, żeby wyjść z domu, a im dłużej w nim siedzę, tym bardziej klepie mnie NL. Chyba muszę coś sobie zmyślać do zrobienia, żeby tutaj nie tkwić... Chciałabym znaleźć pracę w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, nie chce Cie ani straszyc, ani dolowac, jednak prosze zrob to dla mnie - skoro bola Cie od dawna stawy a wykryto u Ciebie ANA to nie czekaj na reszte wynikow tylko smigaj jak najszybciej do reumatologa, bo to powazna sprawa!

 

[Dodane po edycji:]

 

A robilas przeciwciala anty-CCP? to juz specyficzne przeciwciala stricte w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasu, to dobrze, ze juz niedlugo idziesz do reumatologa... ja mialam podejrzenie sklerodermy i tocznia, wiec tez mialam robione ANA, na szczescie badania ich w moim organizmie nie wykazaly. za to mam annty-CCP, lekko podwyzszone. :?

 

Panno_Modliszko, a jaki masz poziom hormonow tarczycy jesli moge zapytac? (tsh, ft3, ft4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-asia-, TSH ciągle mam zbijane, teraz mam w granicach 1,4 jak badałam 2 miesiące temu ( a robię to co pół roku).

Jak tylko wyskakuje powyżej 2 to od razu mam zwiększaną dawkę Euthyroxu do 50mg, bo standardowo biorę 25mg codziennie.

 

rozumiem... dobrze, ze masz dobrane leki i ze sa skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na szczęście tarczycowe badania mam w normie.

ale jakiś stan zapalny jest, bo CRP jest ciągle podwyższone.

dzisiaj umówiłam się jednak do gina. co ginekolog ma do reumatologa?

 

no na pierwszy rzut oka niby nic, ale skoro masz w organizmie stany zapalne to moze w "tych" miejscach tez i trzeba to zbadac, no i zaczac leczyc, wziac sie za swoje zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam już o chorobach związanych z obecnością ANA i objawowo pasuje mi choroba Addisona.

no i się zdiagnozowałam i nakręciłam :?

 

Kasiu, spokojnie Malenka, nie nakrecaj sie, wiesz, ze przeciwciala ANA wystepuja rowniez przy przewleklych chorobach infekcynych, w roznych zakazeniach? Ba, moga wystepowac nawet u ludzi zdrowych (jesli nie ma objawow...). Tak wiec samo ich wykrycie jeszcze nic nie znaczy.

A choroby z autoagresji sa oznaka tego, ze organizm bardzo z czyms walczy - tak bardzo, ze atakuje juz na slepo i trafia... rowniez w siebie. Najczesciej choroby z autoagresji sa wynikiem przewleklych zakazen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×