Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

bamvalo,

 

(F60) Specyficzne zaburzenia osobowości

Są to głębokie zaburzenia osobowości i behawioralnych tendencji jednostki, które nie są bezpośrednim następstwem choroby, urazu czy innego uszkodzenia o.u.n. lub innego zaburzenia psychicznego. Zazwyczaj obejmują kilka wymiarów osobowości, prawie zawsze skojarzonych z odczuwaniem znacznej przykrości osobistej (distress) i zerwaniem więzi społecznych. Zaburzenia te pojawiają się już w okresie dzieciństwa lub pokwitania i utrzymują się w wieku dojrzałym.

 

F45 - Zaburzenia występujące pod postacią somatyczną (somatoform disorders)

Główną cechą zaburzeń tej kategorii jest powtarzające się występowanie objawów somatycznych z uporczywym domaganiem się badań lekarskich, pomimo negatywnych wyników takich badań i zapewnień lekarzy, że dolegliwości nie mają podstaw somatycznych. Jeżeli współistnieją jakieś choroby somatyczne, nie wyjaśniają one charakteru i nasilenia objawów ani też przygnębienia (distress) i obaw o własne zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamvalo,

 

(F60) Specyficzne zaburzenia osobowości

Są to głębokie zaburzenia osobowości i behawioralnych tendencji jednostki, które nie są bezpośrednim następstwem choroby, urazu czy innego uszkodzenia o.u.n. lub innego zaburzenia psychicznego. Zazwyczaj obejmują kilka wymiarów osobowości, prawie zawsze skojarzonych z odczuwaniem znacznej przykrości osobistej (distress) i zerwaniem więzi społecznych. Zaburzenia te pojawiają się już w okresie dzieciństwa lub pokwitania i utrzymują się w wieku dojrzałym.

witaj w klubie, ziom :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra od 8 rano jeżdziłem i coś załatwiałem i w dodaku samopoczucie nie za dobre cały dzień... za nie długo na nockę moją ulubioną... :x

Byłem dziś w przychodni psychiatrycznej bo mama brała jakies zaświadczenie jakby nie było leczy się tam już od 20 lat ponad...

Aż się tam gorzej poczułem jak to wszystko zobaczyłem... a mama chciała żebym się zarejstrował tam! masakra!

trochę teraz odpoczynku i do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, a Ja chodzę już do psychiatry/ psychologa z dobre trzy lata i nikt mi wprost nie powiedział jakie Ja mam "F" 8) a może to należy samemu wywnioskować ? jak to jest.

 

u mnie to lubią się rozpisywać na kartkach A4, ale wprost nie ma powiedziane/ napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, Nie nie byłem... moja mama chodzi siostra chodzi a ja tylko u psychologa... szybko uciekałem jak mama jeszcze opowiadała swojej psychoatrze co mi dolega itp ;(

masakrycznie źle się tam czułem... nie chcę i nie potrzebuję prochów :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy,

oooo fajna sprawa. .. po co się rozpisywać ble, ble skoro można to określić jako np. "F117" .. bede musiał z skorzystać z karty pacjenta albo zrobię Sobie odbitke i powieszę na ścianie xD.

Korba,

nudzi mnie już czytanie tego, że: uwaga cytuje "Za typowe dla profilu można uznać także brak względu w istotne przyczyny dolegliwości, .., egocentryzm, .. skłonność do narzekania .. itd, itp, .. oraz dysfunkcjonalnych sposobów funkcjonowania społecznego, o." Cokolwiek to oznacza brzmi całkiem wiarygodnie.

 

Żarty_żartami, ale słownictwo psychologiczne jest nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukLuk, na zwykłej karcie pacjenta będziesz mieć tylko "rozpoznanie", "leczenie", jakie leki bierzesz i jaką masz efkę. i tyle.

tzn. na "okładce" :mrgreen:

 

idę na kanapkę z makrelą :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może jak kolega Misiek_NL, dostane kiedyś skierowanie albo cuś na psychoterapie to wyczytam i wtedy powiesze.

Póki co Jestem po akupunkturze :zonk: .. a tam nie było napisane rozpoznania. A lekarz proponował mi psychoterapie, ale i jeszcze pewnie na to przyjdzie czas :pirate:

paradoksy,

każdy Polak po jedzeniu nie zapomni o paleniu .. i Ja ide puścić dymka/ chmurkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba,

fakt_faktem głupot tam nie napisali, ale ogólnie uznali mnie za osobowość neurotyczną __ a charakteru nie da się zmienić. Doktorek stwierdził, że Moje lęki, depresje da się zaleczyć, ale charakteru nie zmieni się od tak. Hop_siup.

 

.., więc 23 lata (od czasu kiedy bujałem się jeszcze w nosidełku) żyje z dnia na dzień a akcjami lękowymi i stanami depresyjnymi. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×