Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwny temat


Gość Magdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pytanie, może ktoś z Was mi pomoże.

Czy istnieje w ogóle taki termin jak 'Prawa autorskie w ekologii' ???

Dostałam taki temat i mam być z tego pytana, ale kompletnie nie wiem o co chodzi i nie mogę na ten temat nic w necie znależć...

 

Wiecie o co może chodzić?

Pozdrawiam.

 

p.s. Dodam, że nie miałam nic o tym na zajęciach - dostałam ten temat gratis, za gadanie na zajęciach :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, może to taka kara właśnie - następnym razem dostaniesz np. "porównanie prędkości i udźwigu jaskółek europejskich i afrykańskich" albo "przepisy BHP w kontekście podróży na Marsa"? ;)

A poważnie - być może "rozwiązania ekologiczne" jak pewne technologie np. oczyszczania dajmy na to wody czy wytwarzania czegoś bez trujących odpadów itp są chronione licencjami, patentami, co niektórym może zdawać się "nieczystym" zagraniem - bo czyż dobro planety nie jest ważniejsze? I czy instytucje/przesiębirstwa które na nie nie stać można wówczas winić za postawę nieekologiczną? Być może trafiam kulą w płot, ale to mi tylko do głowy przychodzi... może coś w tym kierunku googluj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki temat mi babsztyl jeden zadał, że nie mam pojęcia z której strony go ugryżć :evil::bezradny:

Ale dziękuję, że odpisałeś- Twoje wskazówki są dla mnie bardzo pomocne, bo możliwe że o to właśnie jej chodzi. Także tego się uczepię :mrgreen:

Dzięki jeszcze raz za odpowiedz i chwilę zadumy nad tym tematem 'z dupy' :mrgreen:;) Najwyżej będę lać wodę o niebieskich migdałach - ogólnie baba ma takie zrycie na mózgu, że nawet moje wymięka na tym etapie :roll:

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocca- dzięki za pomysł :smile: Ale temat zryty, prawda?

 

Yans- ona ma taką bombę w bani, że my mamy jeszcze za niski poziom zaawansowania :hide: To jest po prostu zbyt ciężki przypadek... Łazi to takie po świecie i żyje tylko po to, aby uprzykrzać innym życie :evil:

 

Ech... Studia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktował bym taki temat z przymrożeniem oka.Oparł bym go na twierdzeniu ,iż wszelkie prawa autorski (ekologiczne)należą do matki natury -dla wierzących do Boga .Warunkiem skorzystania z patentów jest dobra wola i dbałość .

Temat dziwny. Będziesz się , z nim mordować :D

 

MOCca

Ekologia w żywieniu ,a konkretnie przetwórstwo czy ekouprawy ? Wydaje mi się ,że to odrębne tematy .

 

Magdaa,

Może poproś darczyńcę tematu (zakładam że to promotor) o konsultacje i kilka drobnych wskazówek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie promotor. Zwykły wykładowca. Baba się na mnie uwzięła i dała mi dodatkowy temat- oprócz pracy zaliczeniowej mam jeszcze odpowiedzieć ustnie na ten durny temat :? Co za kobieta... A pracę też już mi dwa razy odrzuciła bo jej ciągle coś nie pasuje- ostatnio nie spodobał jej się charakter pisma na stronie tytułowej (bez komentarza) i stwierdziła, że nie mam praw autorskich do zdjęć które umieściłam w pracy- moje własne zdjęcia, na których ja jestem i mam zgodę zawartą w umowie cywilno-prawnej na ich publikację :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×