Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy wiecie coś na temat sesji terapii przez internet?


iva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z nerwicą zmagam się od dzieciństwa. Przechodziłam jej wszelkie etapy, objawy, powracające co jakiś czas. Zastanawiam się czy nie powinnam napisać że to nerwica żyje ze mną, jest jej więcej niż mnie. Po tylu latach zdałam sobie sprawę, że błąd tkwił w tym, że na początku to ignorowałam, potem zalewałam ją alkoholem i nie leczyłam regularnie objawów, teraz kiedy skończyłam 35 lat widzę jakie spustoszenie zrobiła w moim organizmie. Zresztą jak większość z Was wie leczenie objawów niczego nie zmieni, złagodzi ją tylko ale ona nadal pozostaje i wraca. Spychana przez wiele lat zniszczyła najlepsze moje lata młodości. Aż tyle lat potrzebowałam żeby zrozumieć że nie leki ją leczą a terapie, odpowiednie podejście lekarza (trudno na takiego trafić) - po wielu lekturach zrozumiałam, że to mózg jest chory i trzeba go przeprogramować. Mieszkam w małym miasteczku, z którego dojazd do miejsc w których leczą w grupach i indywidualnie to ponad 100 km. Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was słyszał o takich terapiach grupowych przez Skypa? Chętnie bym skorzystała, będę wdzięczna za każde info, pozdrawiam Iva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam, ale myślę że żaden psycholog poważny by się tego nie podjął, dobra terapia wymaga kontaktu między ludźmi... współdziałania, interakcji. Może to co mogłabyś zrobić to pójść na 3-miesięczną intensywną terapię, jesteś wtedy na 3-miesięcznym zwolnieniu z pracy, wyjęta z życia, ale za to jest to intensywne i nie musisz jeździć, mieszkasz na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skorzystałam z tej możliwości choć znalazłam dwie bardzo obiecujące poradnie przez internet. Przyczyna? Otóż nie wiedziałam którego z tych psychoterapeutów wybrać, może się wydać śmieszne ale tak było. Obok zdjęcia każdego z nich była cała masa informacji na temat tego czym sie zajmują i w czym mogą pomóc. To chyba był kiepski pomysł. Odeszłam od niego mimo że czuję sie coraz gorzej i desperacko szukam jakiegoś rozwiązania .... byłam u kardiologa, troszkę mnie podtrzymał na duchu ze te silne lęki są wynikiem nieregularnego bicia serca z czego powstają skoki ciśnienia i złe samopoczucie. Tylko dlaczego ja i tak w to nie wierze nawet jak mi to mówi specjalista. Mam serdecznie dość nerwicy i tego ze odbiera mi chęci do życia, stałam się zgorzkniała, wszystko mnie drażni, nic mnie nie cieszy, to potworna choroba, szczególnie boli mnie to że na to wszystko patrzy moja córka ma 4 lata i nie rozumie dlaczego wiecznie płaczę, hoduje kolejną ofiarę, mam nadzieje ze ją to nie dotknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×