Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich! pierwszy raz na forum...


Joasiaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, ze na bazie doswiadczen swoich i opisanych na stronach tego forum, znajde choc pare wskazowek jak ulatwic sobie zycie i zmienic podejscie do pewnych spraw...

Zyje w Stanach, z mezem, 3 dzieciaczkow imasa problemow finansowych na glowie. Reszta rodziny w Polsce,wiec nie mam zadnego wsparcia w postaci mozliwosci "podrzucenia dzieciakow" i odreagowania od tego wszystkiego,np.wyjsciem do kina czy knajpy... Jakis miesiac temu zaczelam sie zastanawiac,czy nie mam problemow z sercem,bo zatykalo mnie w klatce,dusznosci,wysoki puls 86-96 przy cisnieniu 100/60. Jestem niesamowicie nerwowa,czesto mam ochote po prostu krzyczec,co zreszta rownie czesto robie. Gdy patrze na siebie z boku, to mysle, ze mam cos z glowa... Takbym chciala byc usmiechnieta mama, a jestem znerwicowana ciagle wkurzona baba...Potem mam wyrzuty sumienia,ze nie jestem taka jak bym chciala i rycze,trace chec do zycia, brak mi motywacji, nic mnie nie cieszy...,choc kocham moja rodzine- boje sie kolejnego dnia... I tak leci tydzien za tygodniem, czy tak wyglada zycie...?

Moze ktos ma podobne odczucia...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy na forum :)

 

moze po prostu za duzo obowiazkow masz na glowie, nie wyrabiasz, tym samym po prostu organizm musi sie zbuntowac. mam czesto napady agresji, zlosci, tez mam ochote krzyczec, tez mam czasem tysiac spraw na glowie, jakies zalegle, jakies nowe, nie wiem za co sie zabrac, a najlepiej to chyba siasc i sie rozplakac jak male dziecko.

 

 

u was w stanach jest latwiej wiec idz do jakiegos psychoterapeuty, nie koniecznie musi przepisywac leki, ale ewidentnie widac ze masz za duzo na glowie, a jak maz? ma jakies obowiazki? rozumiem ze problemy finansowe uniemozliwiaja zatrudnienie niani byc chociaz raz w tygodniu miala dzien dla siebie. ale czy maz pomaga ci w obowiazkach? zajmuje sie dziecmi? ugotuje obiad? zrobi jakies zakupy? moze tez z nim porozmawiaj, zeby sie jakos podzielic obowiazkami bys miala chociaz przed snem chwile by poczytac ksiazke, czy wziac jakas relaksujaca kapiel i isc spac nie myslac o problemach.

 

pozdrawiam serdecznie

 

dodam jeszcze ze mi pomoglo branie omegi 3, ona wzmacnia konentracje no i w ogole jest zdrowa, wiec jak cos to napewno nie zrobi krzywdy. jesli masz czas to zrob podstawowe badania czy ze zdrowiem jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz! Zgadza sie, ze mam zbyt duzo na mojej glowie. Zapomnialam dodac, ze jeszcze pracuje na pelen etat i przed praca musze przygotowac dzieciaki do przedszkola i szkoly,potem zawiezc i potem do pracy. Popracy to samo..., potem do domu i juz chce tylko spac. Biore Omega 3,bo gdzies wyczytalam, ze to pomaga ale dopiero3 tygodnie, na razie nie ma rezultatow,biore tez komplex witamin z zelazem i magnezem,roznica tylko taka,ze jest mi"mniej slabo" niz przedtem. No ale musze isc na jakies podstawowe badania i wtedy zobacze czy to na tle nerwowym.

Z tymi lekarzami tutaj to nie jest tak prosto,po pierwsze trzeba miec ubezpieczenie,ktorego ja nie mam, bo pracodawca nam nie oferuje,ale z praca ciezko,wiec nie mozna wybrzydzac. Rok temu bylamu psychiatry i zapisal mi Cymbaltena depresje, rezultaty byly takie, ze nie bylam taka nerwowa jak teraz,mniej sie przejmowalam wszystkim,ale z kolei bylam bardzo smutna i pozbawiona emocji,uczuc,taka oziebla (rowniez w seksie),wiec postanowilampo 6 m-cach przerwac. Poprzerwaniu mialam takie zawroty glowy,szumy w glowie, skoki cisnienia...... ze stwierdzilam,zenie bede wiecej sie trula czyms takim,skoro ma to takie skutki uboczne... Moze zle zrobilam, nie wiem, ale ten lekarz nie wytlumaczyl mi tego,mialam wrazenie, ze zalezy mu na co-miesiecznej wizycie i kasie. Czy powinnam brac jakies leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj! ja tez mieszkam w Stanach ,dokladnie na dalekich przedmiesciach Chicago. MOj lekarz niestety dziala na podonych zasadach .wizyta trwa 5 min, wystawi recepte, wezmie pieniadze i do widzenia. niestety podobnie jak ty nie mam ubez zdrowotnego zeby poszukac tego co mi pasuje. Cymbalte tez mi proponowal jak skonczyly mu sie probki Effexoru ktory biore od 2 lat. teraz musze placic i za lek i jemu za wizyte :evil: niedawno znalazlam apteke w Kanadzie z kad przyslali mi lek za polowe ceny.Zobaczymy,wlasnie dzis go dostalam. Fajnie ze jestes....chyba tu na forum to tylko ja pisze ze Stanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda zycie tutaj opiera sie przede wszystkim na placeniu rachunkow...no moze nie tak do konca, ale w duzej mierze. my nie mieszkamy w miescie,graniczymy prawie z rolniczym stanem i to mi bardzo odpowiada. uwielbiam przyrode,zwierzeta,swieze powietrze ,dla mnie to forma terapii.ogolnie bardzo jestem zadowolona z zycia tutaj, w prownaniu do zycia w Polsce jest nam tutaj latwiej. kupienie butow dla dziecka to nie wydarzenie tygodnia. amerykanie sa duzo bardziej pozytywni jak polacy,no i nie ma tutaj wyscigu szczorow typu kto ma lepszy samochod kto lepiej urzadzone mieszkanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!!

Co do tego lekarza, to dokladnie wizyta 5-minutowa, leki "z szafy" - niby za darmo, ale wizyta regularnie co 4 tygodnie, wiec na jedno wychodzi. Ja mieszkam tez na przedmiesciach Chicago, ale nie tak dalekich. Moze rzeczywiscie nie trzeba sie tu martwic o stroj, czy rodzaj samochodu, ale jest duzo stresow innego typu.

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×