Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Jak można sobie pomóc w nerwicy lękowej???

Wiadomości w tym temacie: 16

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

Jak można sobie pomóc w nerwicy lękowej???

Post 30 lis 2009, 16:33 

Od: 30 lis 2009, 16:10
Witam!
Jestem tu nowa i o mojej nerwicy mogłabym dużo napisać, ale nie chcę nikogo zanudzać :D u mnie zaczęło się w 2006 r. i dużo przeszłam od tamtego czasu, obecnie jestem na lekach już rok, ale staram się nie dawać jej(chorobie) tak łatwo :P od końca 2006r. do 2008 byłam bez leków i mogę powiedzieć że było nie najgorzej, ale niestety rok temu lęk nasilił się i musiałam sięgnąć po leki, staram się walczyć z nią sama choć czasami nie jest łatwo. MAM TAKIE PYTANIE??? czytałam ostatnio że przy nerwicy lub depresji bardzo pomaga WITAMINA D3 którą dostarcza nam słoneczko i ostatnio w gazecie czytałam że można w czasie zimy skorzystać (oczywiście z rozsądkiem) z solarium. ALE no właśnie czy w nerwicy można się opalać??? Może i to głupie pytanie ale bardzo dla mnie istotne??? Proszę o poradę???

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: Jak można sobie pomóc w nerwicy lękowej???
Post 30 lis 2009, 21:23 

Od: 12 wrz 2008, 00:39
Mysle , ze nie ma przeciwskazan do chodzenia na solarium w nerwicy o ile przy tym sie nie ma klaustrofobii :mrgreen: ja raz dostalam ataku w solarium stojacym wiec pozniej chodzilam tylko na lezace. Zgadzam sie rowniez ,ze solaria sa szkodliwe dlatego wogole juz nie chodze chociaz mysle ,ze od czasu do czasu nie zaszkodzi.

Post 01 gru 2009, 09:51 

A tak zapytam. A atak to masz na myśli że dostałaś ataku lęku???? To jest straszne, człowiek nie wie co ma ze sobą zrobić, nie wie jak sobie pomóc, czytałam że uczucie jakie towarzyszy przy ataku lęku , uczucie jak by się miało zwariować to tylko uczucie i bynajmniej radzą aby się tego nie bać , że nic nam się nie stanie bo strach potęguje ten atak. Bardzo dużo czytałam o nerwicy. Pierwszy mój atak miałam w samochodzie w 2006r. na tabene prowadziłam mało bym nie spowodowała wypadku, jadąc nie czułam nóg i rąk i nagle niekontrolowany atak lęku to było straszne :roll: Tak zastanawiam się z skąd się bierze nerwica co tak naprawdę w moim życiu stało się takiego że ona się zaczęła cały czas rekonstrułuję miesiąc przed atakiem, co takiego się stało? , zawsze myślałam że jestem twardą osobą ale chyba nie aż tak :roll: CZY MOŻNA SIĘ CAŁKOWICIE WYLECZYĆ Z NERWICY LĘKOWEJ??

Post 01 gru 2009, 10:08 
patrol, a jakie książki czytałaś? Też bym z chęcią przeczytała.

Jak się wyleczyć? Każdy ma swój sposób i robi co innego, jedni biorą tabletki, inni chodzą na terapię, inni uprawiają sport. Ja zaczęłam działać na polu "medycyny alternatywnej" z bardzo dobrymi rezultatami. Więc mi to pomogło.

Możesz też zobaczyć temat
metody-wspomagaj-ce-leczenie-depresji-i-nerwicy-natr-ctw-t14608.html
Ja robię sobie teraz kurację olejem lnianym - Anna R. mówi że ona się wyleczyła w ten sposób z depresji, więc może coś w tym jest. Myślę że trzeba po prostu każdą metodę na sobie wypróbować żeby wiedzieć co działa :) a póki nie są to chemiczne świństwa to nawet jak nie pomogą, to też nie zaszkodzą ;)

[Dodane po edycji:]

aha, i możesz jeszcze zobaczyć wątek Joaśki która mówi że nerwica może być skutkiem rozwoju drożdży candida w organiźmie... nie-widz-wyj-cia-z-sytuacji-prosz-niech-mi-kto-pomo-e-t18030.html

Post 01 gru 2009, 12:38 

patrol, tak dostałam ataku paniki, myslałam, ze mdleje bo solarium było juz bardzo nagrzane a nawiew słaby na dodatek tak sie obkrecilam ,ze nie wiedzialam gdzie jest wyjscie i spanikowalam. dlatego jesli juz bym miala iść to na leżące.

Post 01 gru 2009, 13:56 

Ja na stojące chodziłam jak byłam zdrowa nie wiem jak teraz bym to zniosła, tak , pojawia się lęk przed tym a czy coś mi się nie stanie???? ale staram się tłumaczyć sobie że najlepiej to nie rezygnować z normalnego życia , czy dobrze robię nie wiem , staram się:smile:

fobia napisał(a):
patrol, tak dostałam ataku paniki, myslałam, ze mdleje bo solarium było juz bardzo nagrzane a nawiew słaby na dodatek tak sie obkrecilam ,ze nie wiedzialam gdzie jest wyjscie i spanikowalam. dlatego jesli juz bym miala iść to na leżące.

Od kiedy walczysz z nerwicą???

Post 01 gru 2009, 18:06 

Od: 26 lis 2009, 17:25
Bierz magnez, aby byl skuteczny musi byc wysoko przyswajalny np cytrynian magnezu albo chelat starczy 500 mg dziennie oraz dodatkowo potas obecny w soku pomidorowym ok. 0,5 l dziennie. To nie zaszkodzi jesli nie masz ciezkiej niewydolnosci nerek, moze i musi pomoc a przynajmniej bardzo ulepszyc komfort zycia. Mowie to na swoim przykladzie.

Leki sa dobre ale tylko do tlumienia objawow przez jakis czas.

______
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

Post 01 gru 2009, 18:43 

patrol, od prawie 4 lat z przerwa okolo kilku miesiecy.

Post 01 gru 2009, 20:37 

Od: 26 wrz 2005, 11:26
Ja walczę od 16 lat.....

______
Alex

Post 02 gru 2009, 13:31 

Dzięki za porady :smile: jesteście kochani :smile: Brałam magnez ale trudno bo moja fobia polega na tym że cały czas się boję że coś mi się stanie , bezsens wiem , ale cóż po prostu jest taki lęk. Brałam magnez krótko bo słyszałam że za duża ilość jego w organizimie też jest zła no i po tej informacji go odstawiłam jak bym była pewna że mi pomoże to pewnie bym go brała :mrgreen: Ja walczę z nią od 2006r. i zastanawiam się czasami czy kiedykolwiek będę mogła żyć tak jak przed ,,nią ,,( nerwicą ) :?: Powiedźcie mi czy to jest dziedziczne czy się to nabywa jak tak naprawdę z nią jest :?: Co tak naprawdę ją powoduje , ciężki stres, jakieś przeżycie większe , ....... jak można jej uniknąć???? tak na przyszłość bym mogła od tego chronić swoje dzieci??

Witam! Ponownie:)
byłam dzisiaj i wczoraj na solarium i nie wiem czy to poprostu jakiś podświadomy lęk czy co ale zawsze wracam taka nie swoja, jakby zdrętwiała, nie mogaca się skupić jak myślicie czy poprostu to jakaś podświadomość z lękiem, nie wiem czy poprostu nie mogę chodzić na solar , ale dlaczego???

Post 02 gru 2009, 21:50 

patrol, magnez mozsz jesc spokojnie bo trzeba naprawde bardzo ,bardzo przdawkowac zeby sie nim zatruc. w nerwicy magnez jest wskazany.
ja tez nieraz po solarium bylam troche taka rozdygotana ...

Post 03 gru 2009, 11:27 

WITAM! :D ale czemu tak jest? właśnie dlatego pytałam czy w nerwicy mogę chodzić na solar bo po solarce jest głupie uczucie i tak szybko nie mija i nie wiem czy chodzić czy sobie odpuścić, ale nie chce mi się znowu jechać na samo opalaczach :smile: co robić???

Tak na marginesie to ja chyba jestem uzależniona od ciemnej karnacji :smile:

[quote="patrol"]WITAM! :D ale czemu tak jest? właśnie dlatego pytałam czy w nerwicy mogę chodzić na solar bo po solarce jest głupie uczucie i tak szybko nie mija i nie wiem czy chodzić czy sobie odpuścić, ale nie chce mi się znowu jechać na samo opalaczach :smile: co robić???

Tak na marginesie to ja chyba jestem uzależniona od ciemnej karnacji :mrgreen:

coś pomieszałam i wyskoczyło mi to samo sorarki :mrgreen:

Post 03 gru 2009, 20:27 

Od: 26 lis 2009, 17:25
http://allegro.pl/item830086695_proszek ... racji.html

fajna rzecz, cytryniany sie swietnie wchlaniaja, polecam. Dodatkowo inulina zwieksza wchlanianie i reguluje prace jelit.

______
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

Post 04 gru 2009, 13:48 

Od: 13 sty 2007, 10:09
Patrol, na nerwicę najlepsza jest terapia.......polecam z całego serca!!! Leki uciszają objawy ale nie leczą przyczyn. To tak jakbyś miała chory ząb i łykała tylko tabletki przeciwbólowe żeby nie bolało a nie poszła do dentysty. W tym przypadku dentystą jest psycholog który pomoze Ci uporac się z tym co wywołało u ciebie nerwicę. Dobry specjalista pomoże tez radzic sobie kiedy pojawia się lęk, nauczy cię zwalczac zle mysli i kontrolowac je. Powtarzac będę do upadłego że skutecznym lekiem na nerwicę jest terapia terapia i jeszcze raz terapia!!!!! no i oczywiscie czas.....duzo czasu i chęci do pracy nad sobą...

______
"To jest szczęśliwy dzień. Bo otworzyłam oczy, poruszyłam ręką, bo mam coś do zrobienia i mogę mówić..."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |