Skocz do zawartości
Nerwica.com

Są tu jacyś spece od komputerów (laptopów)?


Gość weltschmerz

Rekomendowane odpowiedzi

Antywirus nie ma nic do tego - mam naprawdę dużo wartych postaci w mmorpg i to nie na byle jaką kwotę, a nie korzystam, nie pamiętam żeby ktokolwiek mi się gdzieś wbił. Tylko defender.

Osobiście sterownik możesz wyłączyć z poziomu menedżera urządzeń jeżeli ci touchpad jest kompletnie niepotrzebny.

 

//coś:

Odnośnie pisania na klawiaturze piszę z prędkością 90 słów na minutę (znam gościa co pisze z prędkością 160...) i też nigdy nic mi się nie zepsuło. Zazwyczaj w lapku wymieniałem po zalaniu.

Klawiatura jest podłączona samą taśmą do płyty głównej i nie ma kontaktu z touchpadem - wątpliwe żeby wpływała na ruchy myszki. To już raczej zalanie/zanieczyszczenie w okolicach touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpm - words per minute, więc słów :)

typing-test_1_CK.png

Visit the Typing Test and try!

wat.png

Ale są ludzie którzy piszą szybciej niż ja. Dodatkowo nie mam jakiejś profesjonalnej klawiatury, a mechanik z biedronki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Teraz jest lepiej o tyle, że odkryłem ten sposób z -> i teraz rzadziej się zacina <-, dodatkowo naciśnięcie raz-dwa razy tego ->, kiedy już leci w lewo pomaga na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

jak mi ten złom podnosi ciśnienie... niby kurwa klasa biznesowa, a 4 miechy po zakupie (gruntownie wyczyszczony, poskładany, system postawiony od nowa) wiatrak chodzi jak stara pralka, cd przy każdym włączeniu wydaje się próbować odlecieć, oczywiście z szybkiego sprzętu zrobił się jebany muł hałasujący jak lodówka Saratow. To mój trzeci hapek, pierwszy to był jakiś stary złomik 14-calowy i ten się sprawdzał najlepiej... Później był compaq i po roku miałem z nim identyczne problemy, czyli wysilający się wiatrak, nagrzana dupa, zamulanie, trzeszczący cd. No i teraz ten niby elite book, który mam ochotę rozjebać, kiedy mi wyświetla brak odpowiedzi i wysila się jak syrenka pod górę. W końcu go wyj3bię przez okno i będzie spokój, bo mam go po dziurki w nosie i nawet metalowa obudowa nie pomoże. Nigdy więcej syfu z HP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Linux ma najlepsze wsparcie sterowników o ile to nie są bardzo nowoczesne rzeczy czy karty WiFi takie jak broadcom gdzie trzeba używać np. w Archu customowe repozytorium AUR. Bez problemu można wykluczyć problem sprzętowy.

 

Polecam Ubuntu/Mint/Fedora/Debian.

 

Co do głośności - regulacja wentylatorów nie jest zależna tylko od sprzętu ale biosu, vbiosu, systemu itd. Dla przykładu powiem że na Windowsie karta poniżej 50 stopni u mnie nie załącza wentylatorów w stacjonarce - a Hackintosh (MacOS na zwykłym PC) załącza je na stałej prędkości (bardzo cichej zresztą, ale mój komputer i tak jest dobrze chłodzony więc nie boję się o spalenie). Linuxa nie sprawdzałem.

 

Można także ustalić własną krzywą wentylatorów w sterownikach od karty graficznej lub innym programie żeby to cicho chodziło albo wyczyścić wentylator/wymienić pastę na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Em, zapomniałem o najlepszej poradzie.

Warto wyłączyć kartę dedykowaną w biosie o ile z niej nie korzystamy i używanie samej integry. Temperatury i zużycie energii powinno się zmniejszyć. Albo odpowiednia konfiguracja w systemie.

 

Jerzy - szczerze? Laptopowe nazewnictwo procesorów i ogólne jest totalnie skopane bo ciągnie się juz 7 generacji. Aktualnie pentium 7 gen jest tak samo szybki jak i5 2 generacji.

Ja w laptopie mam i7-4510U który ma wydajność stacjonarnego celerona/pentiuma, ilość rdzeni i wątków taką jak stacjonarny pentium/i3. Po prostu robią to pod chwyt marketingowy.

W niektórych laptopach ich i5 są szybsze od mojej i7 o 50-60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Problem z przeskakującym kursorem podczas pisania ustąpił sam z siebie, podobnie jak wysilający się wiatrak. Za to działać przestały klawisze w linii 2-X na ukos, to znaczy nie działa 2,w,s,x i muszę podłączać klawiaturę zewnętrzną. :pirate: Chyba nie po to kupuje się laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×