Skocz do zawartości
Nerwica.com

zeschizowana panikara


iga2

Rekomendowane odpowiedzi

hej...od jakiegos czasu odczuwam paniczny strach przed schiza....boje nsie , ze sama ja wywolam..przez jakis czas mialam pseduo omamy- ze np. widze cos katem oka, albo patrze na lisc i zaczelo mi sie wydawac ze to czyjas reka. Pani psycholog pocieszala mnie, ze nie jestem chora...i prawdopodobnie mam nerwice.na jakis czas dalo mi to spokoj, ale od niedawna wszystko wrocilo, ale teraz boje sie tego, ze np. zaczne bac sie ludzi w tv, albo ze np bede sobie wmawiac jakies niestworzone rzeczy. Patrze dzis na drzewo ze strachem, bo boję się, iz kiedyś zacznę miec takie omamy, ze to drzewo np zacznie mi cos przedstawiac. to jest jakiś obłęd. Naczytałam się juz tyle na temat tej choroby, na temat różnych jej przebiegów, nasłuchałam od znajomej , która pracowała w psychiatryku i teraz mam cholernego stracha, że mnie to w koncu spotka. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Jak zebrac myśli???? nie cierpię mieć dnia wolnego od pracy, bo wtedy się nakręcam. Jestem ze znajomymi lub właśnie w pracy to żadnej schizy nie mam. Jestem sama w domu- mam :/ można się załamać. Patrząc na poszczególne objawy schizy to nie zauważyłam u siebie jakiegos stronienia od ludzi czy nei dbania o siebie :| jest tylko potworny lęk przed tym ,że zaczne mieć omamy, które sama sobie juz wymyślam jakie konkretnie mogłyby byc. parodia ! jeżeli doświadczyliście tego bardzo proszę poradźcie mi jak skupić się na czymś innym ;) moja psycholozka niestety jest na miesiecznym urlopie, a dopiero zaczelysmy terapie i jestesmy na etapie znalezienia powodu mojego leku ehhh ;] wiem ze schizofrenik sie zamyka w sobie, a ja chyba odwrotnie- własnie zaczełam prawo jazdy, zapisałam sie na kurs jezykowy oraz zdecydowałam na rozpoczecie szkoły, wiec cholera racjonalnie myslac-postepuje jak zdrowy umyslowo człowiek........aaaaaaaaaaaaa wykonczy mnie ta nerwica keidys ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja tez miewam takie schizy ,ze widze cos katem oka :) czasami sie niezle nastrasze;/

Ja mam nerwice lekowa i mysle,ze to sie scisle wiaze wiec po prostu sie z tym godze i staram sie nie panikowac.

I nie martw sie to "tylko" nerwica a nie schizofrenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też mam podobnie, ale na szczescie szybko mi przechodzi, na rzecz innych chorób;] nie sądze, żeby to była hipochondria... Zajmij się czymś innym, jak nie masz nic do roboty, to skup się na przyjemnych rzeczach i o nich myśl. Chociaż takie nakręcanie się może sprawiać w pewien sposób przyjemność(cos podobnego jak ugryzie Cie jakiś robal, drapiesz się i wiesz, że jest jeszcze gorzej, ale nie możesz przestac bo tak naprawde to jest mile), to przestań:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×