Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry


Concerned

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć, witajcie.

Przybywam, by zdobywać wiedzę w radzeniu sobie z trudnościami życia codziennego; by wymienić się doświadczeniami(chociaż pewnie minie sporo czasu zanim się zaklimatyzuje); by odzyskać to co w życiu najważniejsze - szczęście. Plus ostatnie wydarzenia uświadomiły mi, że tak naprawdę nie mam do kogo pyska otworzyć(ale o tym w odpowiednim wątku). Powody już znacie... co do mnie to.... być może w wielkim skrócie... jestem znerwicowanym dwudziestoparolatkiem.

 

No... mam nadzieje, że się dogadamy i przede wszystkim - polubimy. Witam jeszcze raz, bardzo serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo walczysz z nerwicą? Leczysz się jakoś?

Będzie jakieś 6 lat. Najgorsze mam za sobą, dzięki pomocy psychologa, a później psychiatry przetrwałem depresje i fobie społeczną. Niestety od jakiegoś roku znowu pojawiły się stany lękowe, oraz coś na kształt nerwicy żołądka. Dwa tygodnie temu pojawiłem się u psychologa, mam kilka badań do zrobienia, a potem zobaczymy. Szukam również naturalnych technik radzenia sobie z nerwicą, co było jednym z powodów mojej rejestracji na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz szerzej napisać o tym co nazwałeś "nerwicą żołądka" ? Jakie objawy w jakich sytuacjach ?

Pewnie, że mogę!

Objawia się w sytuacjach nerwowych, co w ostatnim okresie ograniczyło się nawet do wyjścia do sklepu. Odczuwam potrzebę wypróżnienia się i nawet mimo załatwienia - nawet po wielokroć - tej fizjologicznej czynności dalej odczuwam takową potrzebę. A kiedy nie ma dostępu do ubikacji zaczynam szaleć - pocę się, łapią mnie stany lękowe, czuje się bliski omdlenia. Wydaje mi się, że z jednej strony ewidentnie jest to związane z nerwicą, bo w końcu bodziec, którym w tej sytuacji jest potrzeba pójścia do WC wywołuje reakcje w postaci objawów nerwicowych. Z drugiej jednak strony na pewno przez te wszystkie wcześniejsze "nerwowania się"(niekoniecznie związane z żołądkiem) oraz nieregularny i niezdrowy tryb życia mój żołądek strasznie się osłabił; zdarzają mi się biegunki, czy bulgotanie nawet kiedy przebywam w bezpiecznym otoczeniu, czyli w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×