Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Aniu to powiedz mi czemu tak sie stało tobie po tym efectinie a mi po seroxacie?tzn.że co??ja chyba za szybko odstawiałam bo w ciagu 2 tyg.zeszłam do zera..a ty?

 

[Dodane po edycji:]

 

anno powiedz mi jeszzce czy z każdym zwiększeniem dawki tyje sie jeszcze bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efectin moze wywolywac bezsennosc, nawet przewlekla. Bralam go chyba tydzien lub dwa i przestalam spac od pierwszej tabletki. Wiec nie mialo to zwiazku z odstawieniem. To byl dla mnie fatalnie dobrany lek.

Lekarka wiedziala, ze mam problemy ze snem i zamiast jakiegos antydepresanta z efektem nasennym przepisala mi specyfik, ktory bardzo pogorszyl moj stan. Zadne tabletki nasenne nie pomagaly, zmienilam wiec lekarza i dopiero nastepna pani doktor okazala sie fachowcem w swojej dziedzinie, wyprowadzajac mnie na prosta.

 

Natomiast dlaczego Ty przestalas spac po odstawieniu Seroxatu, nie umiem powiedziec. Moze faktycznie zeszlas z niego za szybko, a moze mialas po prostu nawrot choroby.

 

Z tym tyciem chodzi Ci o Lerivon? Biore 30 mg i nie przybieram na wadze, wrecz przeciwnie. Ale jestem stale na diecie, nie jem zadnych weglowodanow. Wystarczy z nich zrezygnowac, a problemy wagowe znikna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi tyle roznych reakcji na lek

U mnie efectin nie powodowal bezsennosci,a nawet zmienilam dawkowanie z rana na wieczor,bo niestety dzialal troche uspokajajaco:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubcia, tak to jest niestety. Reakcje organizmu nie zawsze da sie przewidziec, ale bezsennosc jest na liscie czesto wystepujacych objawow ubocznych w ulotce Efectinu, natomiast sennosc w tej od Lerivonu.

 

Efectin nasilil mi poza tym natrectwa do obledu. Rece mi krwawily, a nie moglam przestac ich myc. Poza tym pojawila sie nerwica lekowa, ktorej wczesniej nie mialam i cos w rodzaju agorafobii.

Nie moglam opuscic mieszkania :(

 

Milionom ludzi wenlafaksyna pomaga, a dla mnie byla zabojcza. Omal mnie nie wyprawila na tamten swiat :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to Anno R -czy np.jak zwiększe kiedyś stosowanie lerivonu czy przybędzie mi kilogramów,bo na tej 30-stce mg,już nie tyję..ale jak zwieksze na np,60mg? czy każde zwiększenie dawki powoduje szybsze tycie? czy można nad tym zapanować???

ja chodzę na siłownie biegam nie jem węglowodanów i nareszcie chudnę..hura

 

i jeszcze jedno czytałam gdzieś i słyszałam od jednego lekarza,że minasaryna w mniejszych dawkach tak max do 30mg(5,10,20) działa lepiej nasennie niz np.60mg

60mg sprawdza sie lepiej w depresjach

 

[Dodane po edycji:]

 

aniu-możliwe ,że zeszłam za szybko-ale teraz mam lerivon wiec mam nadzieje ze bezsenność mnie nie dopadnie ,wtedy nie brałam lerivonu jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze mniejsze dawki Lerivonu dzialaja lepiej nasennie. Nie wiem tego, bo nigdy nie bralam. Moim minimum jest trzydziestka.

Tak samo jest, jesli chodzi o zwiekszanie, poniewaz ja zaczynalam od duzych ilosci i teraz jedynie zmniejszam.

 

Mysle, ze przy diecie i ruchu z tyciem nie powinno byc problemow. Mianseryna wplywa w jakis sposob na przyswajanie weglowodanow (kazde ciasteczko wlazilo mi natychmiast w biodra :? )

Kiedy calkowicie z nich zrezygnowalam (zadnego chleba, owocow, makaronu, ziemniakow, ciast, slodyczy itp) problemy z waga sie skonczyly. Takze na pewno jest to do opanowania :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu tk sie tyje po tym lerivonie?tu chodzi tylko o te żarcie?

 

[Dodane po edycji:]

 

to co ty jesz?

 

 

 

lerivon spowalnia metabolizm + ogromny apetyt mi przyszło 8 kg w 3 miesiace pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, ja nie mam szczegolnego apetytu przy Lerivonie. Takie jazdy byly tylko podczas brania Mirzatenu- jadlam do uczucia mdlosci i nie potrafilam przestac :?

 

Mam wrazenie, ze Lerivon faktycznie spowalnia przemiane materii i do tego organizm wykorzystuje weglowodany maksymalnie.

 

Kasiu jem proteinki :lol:

Jajka, chude mieso (zadnej wieprzowiny),wedliny, nabial (jogurt, maslanka, odtluszczony ser bialy i mleko) ryby, podroby i okresowo warzywa (ale bez ziemniakow, burakow, kukurydzy i gotowanej marchewki), do tego siemie lniane, drozdze piwne i otreby. Pyszota :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt bezpieczne w naszym przypadku. Depresja lub sklonnosci do niej sa jednym z przeciwkazan, jest to nawet umieszczone na ulotce. Raz probowalam i skonczylo sie drastycznym spadkiem nastroju mimo brania lekow :?

 

Natomiast dieta proteinowa bardzo mi sie podoba, bo dodaje sporej energii i checi do dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku brałem Deprexolet (1 raz w życiu) 3 razy dziennie (1 rano,1 popołudniu i 2 na wieczór)miał mnie wyciszyć i pomóc w zasypianiu.Na początku czułem się tak śpiący i zmęczony że nie byłem w stanie nic robić,musiałem się zmuszać,ciągle spałem,wyglądałem jakbym się naćpał,oczywiście dołączone mam co miesiąc inne leki a biorę już pół roku.Na początku była poprawa a teraz od jakichś 2 miesięcy jest wyraźne pogorszenie-zwiększył się znaczenie niepokój i przez większość dnia nie jestem w stanie nic zjeść a jestem pod ścisłą kontrolą lekarza,proponuje mi bym położył się na oddział psychiatryczny co jej śmieszne bo w życiu tam nie pójdę ale już nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dawki dosłownie ścinały mnie z nóg i ledwo mogłem doczołgać się do łóżka :D .

Po 2 dniach już było ok.Obok mirtazapiny to chyba jeden z lepszych leków na sen.Zażywałem go w połaczeniu z Efectinem 150.W tej chwili odstawiłem i zastąpiłem go mirtazapiną.Nie wiem jednak czy nie wróce do tego leku.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dłuższy czas zażywam Lerivon -obecnie 45mg. Chcę go odstawić ponieważ mam problemy z przybieraniem na wadze, jednak

zawsze kiedy próbuję go odstawić i przechodzic na cos innego zaczynaja sie problemy z spaniem, szczególnie z wcześniejszym budzeniem.Oczywiście czuje sie wtedy do "bani". Jakie macie doświadczenie przy odstawianiu Lerivonu, czy mieliście podobne problemy? Jakie inne leki u Was dobrze działają na sen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiałam stopniowa lerivon z dawki 90 mg na 60 mg potem 30 mg i 10 mg. Ale dodatkowo zażywałam zalaste i Pani doktor zamiast lerivonu przepisała mi doxepin 25 mg x4 dziennie. On nie powoduje tycia i ułatwia zasypianie, ma umiarkowane działanie przeciwdepresyjne i silniejsze uspokajające. Stosowałam też na bezsenność imovane ale tylko 4 tyg bo uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenio a odstawiasz stopniowo???

 

[Dodane po edycji:]

 

zenio a odstawiasz stopniowo???

 

[Dodane po edycji:]

 

Kurcze tak bardzo zadowolona jestem z tego lerivonu-biorę sobie rok i zapomniałam co to bezsenność,depresja-działał swietnie i działa--ale.....mam problem-strasznie pojawił sie mlekotok-piersi bolą...chyba sie załamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym jeszcze udało wam się zastąpić Lerivon? Jakie inne leki dobrze wpływają na sen szczególnie jego długość, a nie spowalniają metabolizmu?

 

[Dodane po edycji:]

 

Lerivon odstawiam wolno tj. zmniejszam o 15mg co 2 tyg, a mimo to pojawia się wcześniejsze budzenie.

Czym jeszcze udało wam się zastąpić Lerivon? Jakie inne leki dobrze wpływają na sen szczególnie jego długość, a nie spowalniają metabolizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×