Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww, cytrynka84 - dzięki za odpowiedzi. Dziś już było dobrze, ale wczoraj nawet p.bólowe mi nie pomogły. Głowa bolała mnie tak, że nie byłam w stanie się poprawnie wysłowić i robiło mi się ciemno przed oczami - średnio fajne. Po dzisiejszym dniu mam cichą nadzieję, że te wszystkie skutki uboczne mnie dotyczyć nie będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni, działają tak samo,Bioxetin , działał nawet lepiej ,silniej niż Seronil,ale to pewnie moje subiektywne odczucie.Prozacu nie bralam. Milita, jak się dziś czujesz?Mam nadzieje,ze glowa juz tak bardzo nie boli.Poczatki na tym leku są trudne,ale warto przetrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z fluoksetynowcow probowal amitryptyliny?

kiedyś próbowałem tego mixu . Rano Fluo na pobudzenie i napęd ( tak właśnie tylko wylącznie to SSRI tak na mnie działało ) , a na wieczór Amitryptylina . Mix całkiem konkretny , tylko dawkowanie trzeba sobie samemu ustalić i ustawic . Dużo zależy na co sie leczysz , bo ten akurat zestw może byc pomocny w Depresji jak i NN . Ostatnio próbowałem sie leczyć biorąc na noc Ami , ale z rana za długo po obudzeniu trzymała mnie zamuła , ana takie akcje ( jeżdzę samochodem ) nie mogę sobie pozwolić > inna rzecz to to ,że nie cierpię i nie tloruję wszelkich neuroleptyków , zamulaczy i tego typu kaftanów bezpieczeństwa zamkniętych w tabletce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio 85 Brałem Amitryptyline na bóle neuropatyczne,ale to jest hardcore.Czułem sie jak warzywo na tym wyprany ze wszystkiego jak robot i takie dziwne samopoczucie.Amitryptylina jest dobra jak człowiek chce sie wyłączyć całkowicie.Osobiście nie polecam

 

Ale brales to razem z fluo, czy solo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 ja usłyszałam od mojej doktor że daje mi coś dzięki czemu też schudnę, bo mówiłam że się roztyłam. Na początku pomyślałam sobie "tak, tak, jasne" a już na początku okazało się, że najzwyczajniej w świecie nie chce mi się jeść ;) Od dziś zwiększam dawkę na właściwą i mam nadzieję, że obędzie się bez większych rewolucji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

biorę Seronil od półtora tygodnia. Zaczynałam od dawki 10 mg teraz 20 mg. Od lat cierpię na depresję, a teraz doszła trauma po ciężkich przeżyciach, po których mam silny lęk przed śmiercią. Depresja się pogłębiła.

 

10 wchodziła mi dobrze, trochę wyciszyła, a nawet momentami powodowała senność. Jednak od kiedy biorę 20 mg (od dwóch dni) jest ciężko. Lęki wróciły ze zdwojoną siłą, ostatnia noc była bardzo ciężka :( mam duszności (czasem nie mogę nabrać powietrza) i czuję taki silny wewnętrzny niepokój. Mam także kołatania serca i czasem świszczący oddech (po wzięciu Seronilu, po godzinie, dostaję chrypki). Dziś chyba na noc wezmę hydroxyzynę, mam nadzieję, że będzie trochę lepiej...

 

Reasumując 10 działa całkiem dobrze, po zwiększeniu dawki jest gorzej, czyli wszystko jak na ulotce, ale to wciąż za krótki okres, aby coś więcej powiedzieć. Zobaczymy jak będzie jutro.

 

Co do jedzenia, hamuje u mnie głód i apetyt. Patrzę na jedzenie jak na przedmiot. Ale staram się coś jeść.

 

Życzę wszystkim powodzenia w walce z lękami, depresją i innymi chorobami, bo są straszne :(

 

Pozdrawiam,

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem o co chodzi z ami, na papierze wyglada rewelacyjnie, dziala na wszystkie wazne receptory, ale jakos nie cieszy sie zbytnia popularnoscia. Teoretycznie powinien to byc super lek na depresje, dodatkowo nie powodujacy zaburzen seksualnych. Jednak widze, ze fluoksetynowcy tego nie brali poza kilkoma przypadkami. Gdyby mial wiecej poztywnych opinii skusilbym sie i w dupie bym mial jej toksycznosc na watrobe albo serce. I tak kiedys na to pewnie kopne, a zawsze mozna te narzady przeszczepic. Libido mi za to nikt nie przeszczepi.

 

Co do kwestii wagi poczatkwe spadki spowodowane sa zmniejszonym laknieniem i niby dalsze zmiany masy ciala sa kwestia indywidualna, ale kliiecznie udowodnione jest zwiekszenie masy ciala przy dlugotrwalym stsosowaniu. Ja jestem tego zywym przykladem, mimo niezbyt duzego apetytu, diet, aktywnosci fizycznej, spowolniony metabolizm nie pozwala na powrot do wagi i wygladu sprzed leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że po tym czego się naczytałam o skutkach ubocznych bałam się tego leku ale u mnie nie jest tak źle i mam nadzieję, że tak już zostanie :) Rano tylko zwlec się z łóżka za nic na świecie przez dłuższą chwilę nie mogę :)

 

U mnie dziś też już znacznie lepiej. Noc była taka sobie (walka z arytmią, ale to też moja przypadłość). Za to dziś humor dopisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście u siebie zmiany; jeżeli chodzi o picie alkoholu podczas kuracji antydepresantami ? Ja na escitalopramie miałem wielką chęć na alkohol czasami wypijałem jedno,dwa piwa na wieczór; teraz z kolei na fluoksetynie w ogóle nie mam ciągoty do picia alkoholu,co mi sie bardzo podoba.Nie wierze ze sobie to wkręcam,leki muszą mieć jakiś pośredni na to pływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć dość. Bóle głowy przetrwałam, nudności też ale od kilku dni mam tak straszny szczękościsk, zwłaszcza nocą, ze wszystkie zęby mnie już bolą. O ile w dzień jestem w stanie się jakoś kontrolować, to w nocy nie mam nad tym kontroli przez co nawet złożenie zębów razem sprawia mi ból...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×