Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

slow motion, musisz przede wszystkim uważać żeby trzymać proste plecy w dolnym odcinku, zablokować żeby nie było ani krzty kociego grzbietu, i to, że z ciężarem bardzo stopniowo też oczywiście prawda, zwłaszcza jeśli nigdy nie podnosiłaś tyle lub nawet nie robiłaś takich ćwiczeń w przeszłości, dół pleców- kręgosłup lędźwiowy i mięśnie tam potrafią definitywnie wybić trening na długie miesiące, kiedyś nabawiłem się paraliżującego bólu tam, być może jakiegoś naderwania głęboko położonych mięśni bo myślałem, że jestem niezniszczalny i w krótkim czasie zacząłem dorzucać za wiele ciężaru ćwicząc plecy, a pas postanowiłem zakładać dopiero od 140 kg mc, a to był zdecydowanie zły pomysł, zwłaszcza, że mam nawet ładnie schrzaniony kręgosłup, a na dole chyba najbardziej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion, musisz przede wszystkim uważać żeby trzymać proste plecy w dolnym odcinku, zablokować żeby nie było ani krzty kociego grzbietu, i to, że z ciężarem bardzo stopniowo też oczywiście prawda, zwłaszcza jeśli nigdy nie podnosiłaś tyle lub nawet nie robiłaś takich ćwiczeń w przeszłości, dół pleców- kręgosłup lędźwiowy i mięśnie tam potrafią definitywnie wybić trening na długie miesiące, kiedyś nabawiłem się paraliżującego bólu tam, być może jakiegoś naderwania głęboko położonych mięśni bo myślałem, że jestem niezniszczalny i w krótkim czasie zacząłem dorzucać za wiele ciężaru ćwicząc plecy, a pas postanowiłem zakładać dopiero od 140 kg mc, a to był zdecydowanie zły pomysł, zwłaszcza, że mam nawet ładnie schrzaniony kręgosłup, a na dole chyba najbardziej :/

Może faktycznie wyrwałam się z tymi ciężarami jak głupia. Właśnie dolny odcinek zaczął doskwierać. od 3 dni dopiero tak mam i to chyba dlatego, że zwiększyłam ciężar do przysiadów. Niby tylko o 2,5 kg, ale jednak to może być powód. Oczywiście wszystko wliczam wraz ze sztangą. Może się przełamie i zapytam trenera. Chociaż za bardzo nie darze go sympatią ( czuje jakiś dystans do jego osoby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak , a ja nadal nie ruszyłam swoich czterech liter żeby wybrać siłownie -.-

a właśnie , są na siłka bezpłatni trenerzy którzy Ci powiedzą co i jak , rozpiszą trening i coś tam ?

 

Myślę, że tak. Co do treningu to nie wiem, bo ja przyszłam z gotowym, a mój mi od niechcenia pokazał jak daną maszynę obsługiwać.(ale akurat wtedy był sam i mnóstwo osób w siłce, więc pewnie to był powód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metka00, Ważne , żeby znał się na rzeczy , bo bez sensu chodzić na siłkę i nie wiedzieć co ma się robić , myślę , że jak określę , że chce wyrzeźbić sobie bardziej biceps , triceps , brzuch , nogi i trochę schudnąć to dobierze mi odpowiednie ćwiczenia :>

 

szkoda , że faceci z tego wątku mieszkają tak daleko , tak to zawsze jakiś wspólny trening można by było zrobić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tę satysfakcję, że ogarnęłam połowę sama. Oczywiście plan wzięłam z sfd lady, najpierw dla zielonych, później wybrałam sobie dla średniozaawansowanych. Dużo siedziałam na youtube oglądając poprawną technikę, czytałam różne artykuły i cały czas się uczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×