Skocz do zawartości
Nerwica.com

PTSD -objawy


Hagawrot

Zmęczenie  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zmęczenie

    • Budzę się zmęczony(a) i tak już zostaje.
      1
    • Budzę się wypoczęty(a), wieczorem robię się senny.
      1
    • Budzę się zmęczony(a), aktywność zaczyna się nocą.
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam, cześć wam.

 

Jestem ciekaw waszych doznań, z PTSD zmagam się od dekady, znam dziada baaaaardzooooo dobrzeee : )

 

Ileż to się człowiek naczytał, ostatnio sobie troszkę myślałem i wyciągnąłem dziwne wnioski. Otóż tak, mam taki dziwny sposób funkcjonowania, całkowicie niezależny ode mnie i niezależny od tego jakbym sobie to wszystko ustawiał. Pełną aktywność uzyskuję w nocy za dania natomiast mam "foggy brain" czyli tak zwaną mgłę umysłową, permanentne zmęczenie, całkowity brak koncentracji itd. itp. W nocy KOSA, mogę wszystko : )

 

Teraz fakty neurofizjologiczne. Jak wiemy długotrwały stres powoduje wydzielanie się kortyzolu. Po jakimś czasie ilość kortyzolu zwiększa się "na stałe". Podwyższony kortyzol powoduje senność. Ilość kortyzolu największa jest rano, najmniejsza w nocy - zmniejsza się po godzinie 20 - od 4 do 8 jest najmniejsza. Wtedy właśnie jestem najbardziej pobudzony, teraz łącząc te fakty, zastanawiam się czy może to być powodem ?

 

Stąd pytanie do was - czy też tak macie ? Czy w ogóle występuje u was "zmęczenie" ? Ewentualnie jak próbujecie sobie z tym radzić jeśli występuje ?

 

Pozdrawiam najserdeczniej jak umiem : )

 

Hagawrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że nie zawsze da się dostosować. Studia, praca... Jedną z niewielu rzeczy która mi pomagała i zmniejszała senność za dnia była (i jest) tianeptyna btw. modyfikująca poziom kortyzolu, najlepiej z kofeiną.

 

Kwestia z kortyzolem to oczywiście moje domysły, to może być milion innych rzeczy o czym już się przekonałem, ale sądzę dzisiaj, że ma to z pewnością związek z PTSD, zwłaszcza u mnie z wieloletnim PTSD trwającym przez prawie cały okres dojrzewania, które zapewne całkowicie zaburzyło prawidłowe rozwijanie się wielu struktur mózgu i neurofizjologii.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×