Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wstydze się własnych ubrań...


Screener

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien niecodzienny problem. Postanowiłem napisać post, może ktoś mi pomoże, bo uważam, że iść z tym do psychologa to bez sensu.

 

Otóż, jakby "wstydzę" się swoich rzeczy, ubrań. Problem w tym, że nie wstydzę się bo mam je kiepskie, tylko dlatego że są... dobre. Np. ostatnio kupiłem sobie białe buty, bo bardzo mi sie podobały. Jednak nie za bardzo chce je nosić np. w szkole, bo nie lubię tak bardzo wyróżniać się z tłumu, i tego jak wszyscy patrzą i myślą coś o tym co noszę. Niby nie powinno mnie to obchodzić, ale jednak... Jest to krępująca sprawa. Myślę, że może być to także związane z brakiem pewności siebie. Wiem, że nie jest to normalne :/ Ale nie mogę rezygnować z rzeczy tylko dlatego "bo będę się wyróżniał".

 

Co z tym zrobić? :? Uwierzcie mi, że to problem.

 

Pozdrawiam, liczę na wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem raczej to nie jest zwiazane z brakiem pewnosci siebie. Pozatym nie musisz pisac ze to Ci sprawia klopot bo kazdy to wie ;) gdyby tak nie bylo to pewnie bys tu nie zagladnal :) ale chyba nie ma sie czym przejmowac tylko poprostu jezeli nie chcesz isc z tym do psychologa to wyluzowac. Chyba za duza wage przywiazujesz do swojego wygladu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wynika z małej pewności siebie - tak jak ktoś napisał. Ja mam ten sam problem, kupuję piękne, czasem drogie ubrania i nigdy ich nie noszę, głupio mi że inni mają gorsze i że wszyscy będą na mnie patrzeć, a poza tym czuję że jestem zbyt beznadziejna żeby nosić fajne rzeczy, nie zasługuję na to.

Więc postaraj się jakoś podbudować, i nie popadaj w te lęki i niepewności, bo jak się zaczniesz nakręcać to będzie tylko gorzej.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×