Skocz do zawartości
Nerwica.com

Łączenie dwóch SSRI


Methodos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że od roku leczę się na coś, co lekarz określił jako ,,zespół lękowo - depresyjny". W skład tego czegoś wchodziła początkowo derealizacja, problemy z koncentracją, znaczne obniżenie nastroju, etc. Przepisano mi 10 mg Escitilu na dzień, który regularnie zażywałem i sytuacja uległa znacznej poprawie. Niedawno mój psychiatra wyjechał i musiałem udać się do innego lekarza po receptę, do tego chciałem się poradzić, ponieważ od niedawna nasiliły się u mnie objawy obsesyjno - kompulsywne, tzn. natręctwa, zarówno myślowe, jak i przymus wykonywania x razy kilku bezsensownych czynności typu sprawdzanie, czy drzwi do domu są zamknięte. Słysząc to nowy doktor polecił, bym pozostał przy 10 mg escitalopramu na rano i dodatkowo dorzucił 100 mg Setaloftu na wieczór (przez pierwsze 2 tygodnie 50 mg). I tutaj pojawia się moje pytanie: czy łączenie dwóch leków SSRI jest na pewno dobrym pomysłem? Słyszałem co nieco o zespole serotoninowym i raczej nie chciałbym tego doświadczyć.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam, nie takie miksy się w psychiatrii stosuje i ludzie żyją

do zs dochodzi bardzo rzadko i skoro lekarz takie coś zaleca to chyba bierze za to odpowiedzialność i skoro np. na stronie z interakcjami pomiędzy wenlą a esci nie ma żadnych, to nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×