Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja po polsku - artykuł


Gość grsec

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden na dziesięciu Polaków cierpi na depresję. Jednocześnie 80 proc. rodaków uważa się za "bardzo lub dosyć szczęśliwych". Wniosek? Albo nasze społeczeństwo jest niezwykle spolaryzowane, albo mieszkańcy kraju nad Wisłą sami się oszukują.

 

Przesiąknięci stereotypem silnego, zdrowego mężczyzny, panowie mniej chętnie wyrażają swoje zmęczenie i niezadowolenie z życia, a co za tym idzie - rzadziej otrzymują pomoc.

 

http://natemat.pl/77071,depresja-po-polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 proc. rodaków uważa się za "bardzo lub dosyć szczęśliwych"

Chyba badanym się włączył czasowo "tryb Amerykanina" :D Jakoś nie wyobrażam sobie żeby zebrać w jednym miejscu 100 Polaków i żeby 80 z nich powiedziało całkiem na serio że są szczęśliwi. Wnioskuję to po częstotliwości zasłyszenia poniższej wymiany zdań (lub jego ewentualnych wariacji):

 

- Co słychać?

- A, *****, jak zwykle, do *****, ja to wszystko *******...

 

:D

 

Ale generalnie artykuł mimo że bardzo pobieżny to nawet z sensem. Tyle że nic nowego tam nikt nie napisał, Ameryki nikt nie odkrył... No, może jedna rzecz to dla mnie nowość: nie wiedziałem że może istnieć takie stanowisko jak "menadżer w ochronie zdrowia" :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 proc. rodaków uważa się za "bardzo lub dosyć szczęśliwych"

Chyba badanym się włączył czasowo "tryb Amerykanina" :D Jakoś nie wyobrażam sobie żeby zebrać w jednym miejscu 100 Polaków i żeby 80 z nich powiedziało całkiem na serio że są szczęśliwi. Wnioskuję to po częstotliwości zasłyszenia poniższej wymiany zdań (lub jego ewentualnych wariacji):

 

- Co słychać?

- A, *****, jak zwykle, do *****, ja to wszystko *******...

Albo żadnych badań w ogóle nie było albo robili wśród studentów będących na utrzymaniu rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, Ja pamiętam że już od wielu lat co najmniej 10-ciu bo na studiach to miałem, zadowolenie życia deklaruje około 75-85% Polaków, ale np z ogólnej sytuacji w kraju zadowolonych jest poniżej 10%. Ot taka przeciwna sytuacja, ludzie widzą że w Polsce jest bieda, że innym się kiepsko żyję, ale ogólnie ze swojego życia są zadowoleni, no ale chyba tylko o sam aspekt materialny nie chodzi w tych odpowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo żadnych badań w ogóle nie było albo robili wśród studentów będących na utrzymaniu rodziców.

Hehe, dobree :twisted:

 

deader, Ja pamiętam że już od wielu lat co najmniej 10-ciu bo na studiach to miałem, zadowolenie życia deklaruje około 75-85% Polaków, ale np z ogólnej sytuacji w kraju zadowolonych jest poniżej 10%. Ot taka przeciwna sytuacja, ludzie widzą że w Polsce jest bieda, że innym się kiepsko żyję, ale ogólnie ze swojego życia są zadowoleni, no ale chyba tylko o sam aspekt materialny nie chodzi w tych odpowiedziach.

Czyli jak z ilością katolików - liczby swoje, rzeczywistość swoje... Ale w sumie się nie dziwię - kilka lat temu przyszła do nas do roboty delegacja studentów socjologii, przeprowadzali z nami ankieto-wywiad na temat naszej firmy, zadowolenia z pracy, z szefa, z wypłaty... Każdy naściemniał że jest cud, miód i orzeszki bo nie wierzyliśmy w to że wyniki tej ankiety nie trafią do naszego bossa :D Więc ja do wszelkich tego typu badań, statystyk, podchodzę z "pewną dozą nieufności" 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, Jakbym przeprowadził taką ankietę wśród rodziny to pewnie wyszło też koło 80% zadowolonych, większość ludzi uważa że skoro ma co jeść, dach nad głową i jest w miarę zdrowa i prowadzi szczęśliwe życie rodzinne to określa się jako zadowolona bo zdaje jej się przez obserwacje i doniesienia medialnie że inni strasznie biedują i mają większe od nich problemy. Sytuacje ogólną w Polsce jako dobrą to chyba ostatnio tylko 3% ludzi uznało, zresztą nigdy chyba 10% nie przekroczyła nawet jak mieliśmy 7% wzrost PKB i rekordowo niskie bezrobocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rzeczywiście 80% ludzi może być szczęśliwych tylko może my przez nasze problemy czy przebywanie na forum gdzie każdy narzeka, czy oglądanie mediów gdzie są same afery wydaje nam się że ludzie są nieszczęśliwi a rzeczywistość jest całkiem inna, ludzie cieszą się życiem, a to nasze polskie narzekanie to tak z przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, nie byłbym taki pewien, pracuję w firmie gdzie jest nas 10 pracowników (bardzo wygodne do badań "procentowych" :P) i nie ma ani jednej osoby która by powiedziała że jest szczęśliwa, spełniona, najedzona, zaoszczędzona itd.; Jak się czasem uda w kilka osób zebrać na śniadanie to rozmowa to jedno wielkie narzekanie na szefa/pracę/politykę/pierdyliard innych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, No ale to narzekanie na pracę i ogólnie sytuacje społeczno- polityczną w Polsce a nie na własne życie, przecież pisałem że chyba tylko 2-3 % pozytywnie ocenia sytuacje w Polsce, natomiast z własnego życia są zadowoleni mimo że narzekają bo tak w Polsce wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×