Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

zresztą o czym my tu w ogóle gadamy? setki milionów ludzi na świecie je mięso bez jakiegokolwiek zastanowienia, a my się już psami zajmujemy, no śmieszne, z samych odpadków co ludzie zostawiają te wszystkie psy i koty mogłyby się wyżywić chyba, swoją drogą kupowanie mięsa specjlanie dla psa jest dla mnie kuriozalne (ale dobra nie wypowiadam się, mniejsza z tym, po prostu uważam, że można inaczej pozyskiwać mięso dla nich), moi rodzice karmią odpadkami, gotują mu do tego ryż i warzywa i zjada to od lat, jak by stopniwoo, bardzo pomału zamiast mięsa dodawać mu coś innego to wątpię że tak bardzo by to rozpoznał po czasie, ale to trzeba chcieć cokowliek robić ale lepoiej kupić kolejny kawałek, dobra jak mówiłem nie chce mi sie dyskutować o psach weganach i wegetarianach, .

 

-- 09 lip 2013, 10:11 --

 

lukk79, czyli wolisz zmienić naturę żeby dostosowała się do Twojej ideologii.

 

że co, a z czego to wynika? z której mojej wypowiedzi

 

-- 09 lip 2013, 10:13 --

 

zacznijmy od tego że udomowienie psa jest jakimś procesejm i moze wcale w podejsciu "co jest naturalne" wcale naturalnym nie jest. pojęcie naturalne jest zle pojmowane, wszystko jest naturalne na co mamy wpływ, chemia tez jest naturalna, wszystko pochodzi z tego swiata wiec jest naturalne, a psy nie musza polowac wiec nie sa to zadni drapieznicy

 

-- 09 lip 2013, 10:14 --

 

kite :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk79, fakt, psy nie muszą polować, mogą zjeść padlinę.

 

jak by stopniwoo, bardzo pomału zamiast mięsa dodawać mu coś innego to wątpię że tak bardzo by to rozpoznał po czasie

Nie mów, że piszesz poważnie :P

 

Mimo udomowienia psa, tylu setek stworzonych ras, psy dalej mają żołądki i zęby nie przystosowane do jedzenia samych roślin. Ale widzę tu pole do popisu dla Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma śledzenie wątku do poglądów? Bo tak, czytałam temat i nie wiem co to ma zmienić.

 

to ma do rzeczy, ze poziom złej woli osiagnał taki poziom ze wywołało to moje wzburzenie, jesli uwazasz to za brak kultury to Twoja sprawa, nikogo nie obrazilem, los zwierzat jest dla mnie wazniejszy niz nasze wpolczujace wymopwiki i dobre samopoczucie bo im mniej sie zastabnawiamy to mozliwosc utraty dobrego samopoczucia wzrasta - to moje zdanie i nie sadze, zeby to bylo dobre miejsce na takie dyskusje. jesli masz ochote to wejdz na ktores z wege forum i tam na takie tematy toczy sie dyskusja czesto

 

-- 09 lip 2013, 10:24 --

 

Nie mów, że piszesz poważnie :P

oczywiscie ze powazne, pewnie ze pole do popisu, szukamy nowych rozwiazan, jesli to zbyt otwarte dla Ciebie to co ja poradze

pasy maja zoladki i kly, nie przesadzaj, co to sa za kły? a zoladek nie jest zdeterminowany na jdzenie miesa, to instynkt czyni miesozerca ale jak sama stwierdzilas psy sa wszystkozerne wiec po co w ogole zadajesz toi pytanie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pand to tacy weganie jak z mojej mamy - najczęściej wpycha rośliny ale jak jej się trafi mięsko to zjada ze smakiem. ;-)

 

Ja swojemu psu kupuję specjalnie mięso, dobre, chude mięso, nie żadne przemielone kości, ścięgna i tłuszcz. Gotuję mu to z kaszą lub ryżem i warzywami, dociągnął już 14-tki i ciągle jest energiczny, więc chyba mu to służy. ;-)

 

-- 09 lip 2013, 10:37 --

 

A wiecie, że świniowate zajmują czwarte miejsce w piramidzie inteligencji na kuli ziemskiej – zaraz po ludziach, małpach naczelnych i waleniach?

Wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam ostatnio w Wege Mieście i jadłam potrawkę z cieciorki z sałatką i tortillą, od pierwszego kęsa to danie mnie zaczarowało, wie ktoś możne jak je odtworzyć? chodzi o samą potrawkę z cieciorki. była w niej marchewka pocięta w makaron, szpinak i cukinia. i parę innych rzeczy.

 

22ks.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie rozumiem, nie potrafisz korzystać z forum? po co piszesz w wątku weganie i wegetarianie o tym, że karmisz swojego psa mięsem :shock:

dokładnie, od tego jest wątek 'mam fioła na punkcie zwierząt', tam jest wszystko o psach. nikt nikogo nie cenzuruje, można pisać wszystko w odpowiednim wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, nie potrafisz korzystać z forum? po co piszesz w wątku weganie i wegetarianie o tym, że karmisz swojego psa mięsem
o, widze ze niektórzy próbuja cenzurować internet :shock:

 

no niektórzy próbują podobno

 

-- 09 lip 2013, 10:54 --

 

ale to z kolei wątek New World Order o teoriach spiskowych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie rozumiem, nie potrafisz korzystać z forum? po co piszesz w wątku weganie i wegetarianie o tym, że karmisz swojego psa mięsem :shock:

dokładnie, od tego jest wątek 'mam fioła na punkcie zwierząt', tam jest wszystko o psach. nikt nikogo nie cenzuruje, można pisać wszystko w odpowiednim wątku.

No to ekstra, w takim razie powinniście byli o tym pamiętać, zanim pojawił się post "łooo, a ja daję psu resztki i jest zajebiście" - w odpowiedzi na niego napisałam swój. Proste? Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian koniecznie chce wykazać bzdurność i dziecinność mojego/naszego rozumowania. może wymyśli nowy wątek? ANTY-WEGAN :evil:

 

-- 09 lip 2013, 10:57 --

 

w końcu niedługo będziemy w parlamencie więc trzeba budować opozycję

 

-- 09 lip 2013, 10:58 --

 

tak tak, proste, prościutkie bardzo bardzo prościutkie :D

 

-- 09 lip 2013, 11:00 --

 

Vian, wybacz, że zapomnieliśmy :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłam ten wątek i w 1 poście napisałam dla kogo go zakładam i po co

może się powymieniamy pomysłami na pyszne jedzonko?

piszcie co dziś jedliście, gdzie kupujecie produkty, niech inni skorzystają

 

ten wątek ma łączyć wegetarian i wegan, ma być z założenia pozytywny, bez kłótni o ideologię. we własnym gronie chcieliśmy spokojnie gadać o naszych sprawach. ale jak zawsze muszą się znaleźć osoby, którym się nudzi w domu i próbują sobie znaleźć rozrywkę naszym kosztem.

 

to trochę chamskie przychodzić tutaj i najeżdżać na vegan, albo opowiadać że się zabija zwierzęta i karmi psa mięsem.

nie widzę przeszkód, aby powstał wątek anty-vegan, gdzie możecie sobie rzucać błotem do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Mówiąc szczerze mam trochę w nosie Was, a tym samym Wasze rozumowanie, bo Was nie znam i nijak mnie to nie dotyka. :) Zaglądam sobie od czasu do czasu, bo wątek mnie bawi, czasami mam ochotę na coś odpowiedzieć, czasami nie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk79, jak już zaczęło się pisanie o karmieniu psów roślinami, to piszę bo mam na ten temat coś do powiedzenia.

 

Wiele zwierząt ma kły, dziki też. Proponuję porównać uzębienie psa i pandy trochę za kłami i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Mówiąc szczerze mam trochę w nosie Was, a tym samym Wasze rozumowanie, bo Was nie znam i nijak mnie to nie dotyka. :) Zaglądam sobie od czasu do czasu, bo wątek mnie bawi, czasami mam ochotę na coś odpowiedzieć, czasami nie i tyle.

i vice versa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wątek ma łączyć wegetarian i wegan, ma być z założenia pozytywny, bez kłótni o ideologię.

No tak, a potem zaczęło się porównywanie jedzących mięso do gwałcicieli, morderców, gówna, pisanie, że nie pijesz mleka, bo nie jesz żadnych "wydzielin z dupy" i przestało być miło. Trochę naturalna konsekwencja moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, chciałbym jeszcze dodać, bo nie każdy może będzie sobie to w stanie wyobrazić, że nie reprezentuję środowiska wegan, inni weganie nie są tacy jak ja, a ja nie jestem taki jak inni weganie, ja jestem ja.

 

-- 09 lip 2013, 11:10 --

 

do gwałcicieli :? no to już jest przesada. bosz...

 

-- 09 lip 2013, 11:11 --

 

mleko to z dupy raczej nie :?

 

-- 09 lip 2013, 11:16 --

 

[attachment=0]grown not.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dość tej durnej wymiany zdań. zapraszam do rozmowy wszystkich wege, wszystkich sympatyzujących oraz każdego, kto chciałby się czegoś o nas dowiedzieć, jest ciekawy, chce zapytać, proszę bardzo, byle kulturalnie.

pozostałe zaczepki mam nadzieję, że wszyscy będą zgodnie ignorować.

a co do jedzenia i karmienia zwierząt - niech każdy robi co chce. dyskusja o kłach jest zbędna, było już takich wiele.

jak ktoś zamierza tu pisać przykładowo o tym, że kupuje karpia na święta i własnoręcznie go zabija to oczywiście zostanie nazwany mordercą, bo weganie tak to widzą i tego właśnie można się po nas spodziewać - nazywamy rzeczy po imieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś zamierza tu pisać przykładowo o tym, że kupuje karpia na święta i własnoręcznie go zabija to oczywiście zostanie nazwany mordercą, bo weganie tak to widzą i tego właśnie można się po nas spodziewać - nazywamy rzeczy po imieniu.

No to ciężko się dziwić, że ktoś tam poczuje się dotknięty, bo jedzący ryby tak to widzą i nazywają rzeczy po imieniu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko się dziwić, że ktoś tam poczuje się dotknięty, bo jedzący ryby tak to widzą i nazywają rzeczy po imieniu. :P

jak chcesz o tym pisać to załóż wątek o rybach lub o technikach zabijania zwierząt, nie mam nic przeciwko

 

-- 09 lip 2013, 11:27 --

 

luk_dig, ja nie widziałam, o czym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn wiesz, ja osobiście bym wolała, żebyście Wy po prostu postarali się powstrzymać od nieprzyjemnych epitetów w rodzaju "morderca" czy "gówno", a wtedy ja, jeśli zajrzę do tematu, to żeby podrzucić przepis na pycha gulasz warzywny mojej mamy. :) Nie widzę szczególnego sensu w założeniu swojego wątku i takiego bluzgania na siebie - Ty na mnie w swoim, ja na Ciebie w swoim. Po co i na co... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×