Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

Avocado /dojrzałe !/ kroje w kostkę, dodaje oliwy z oliwek, pokrojonego pomidora i fetę, zielony marynowany pieprz :P Taka pasta smakuje najlepiej na toscie z ciemnego pieczywa, niestety jest tyle pyszna co kaloryczna.

Najlepsze gatunkowo są avocado z granatową skórką, nie te ciemnozielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedam " Wam sposób na dojrzewanie avocado, Twarde , zielone należy zawinąć w folię aluminiową i trzymać w szafce, dojrzewa szybko i się nie psuje.

a podobno też należy wsadzić awokado do pojemnika razem ze skórką od banana, i do lodówki lub szafki - właśnie nie pamiętam gdzie

:smile:

*Wiola*, to ciekawe z tą kawą, ciekawe, muszę za nią popatrzeć.

 

aa to przepis na pastę:

[attachment=0]pasta z awokado.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, a pobudza jak zwykła kawa?

 

z tego co piszesz, wynika, że nie chcesz zastępować nią kawy ciemnej...

 

-- 29 lip 2013, 15:28 --

 

no popatrzecie jakie sobie ludzie ozdóbki wymyślają, breloczki z żywymi zwierzętami w środku.

 

tutaj można się temu sprzeciwić: http://www.avaaz.org/en/petition/Petition_contre_les_amulettes_danimaux_vivants_en_Chine/?azOcdfb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy awokado za 2 zł to drogo czy tanio? Miały jakieś podejrzane czarne plamki, więc nie kupiłam. I kształt jakiś dziwny, nie taki gruszkowaty, z początku nie byłam pewna czy to awokado :D

 

Przeraża mnie, że niektórzy ludzie są tacy prawie wyłącznie mięsożerni :shock:

"Jak to, nie jesz normalnego obiadu, mięsa jakiegoś?"

Nawet jak jadałam mięso to nie codziennie i nie do każdego posiłku. Teraz nie jestem 100% wege, wczoraj zjadłam trochę kurczaka, ale żeby tak mięso uważać za podstawę żywienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk79, Ja ostatnio jadłam dość często , na razie nie mam dość ;)

*Wiola*, to znaczy, że zrobiłaś tą pastę? :smile:

 

poem, jo, tyle kosztuje, ja się cieszyłem jak znalazłem gdzieś taniej ale zazwyczaj 2 zł. Plamki nie przeszkadzają, ważne żeby zgniłe nie było ale raczej najczęściej są niedojrzałe.

 

zmienny, no, z tymi brelokami to frajerstwo, oby Chińczycy, biorąc pod uwagę ich rozwój teraz, nie szli dalej w kierunku bezmyślnego wykorzystywania zwierząt.

 

veganka, wporzo rzecz :D , koktajle dają rade, fajne zdjęcie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trafiłam w tesco za 1,80 ale było już bardzo dojrzałe, atak to zazwyczaj 5-6.

 

zmienny, Raz dopiero parzyłam , więc trudno mi o pobudzaniu powiedzieć.,

Chciałabym zastąpić czarną, ale chyba akurat sie zieloną nie da :roll: Już się zaczaiłam na żółędziową :D

 

lukk79, Nie, nadal jem tylko z przyprawami , jak mi się znudzi to coś wykombinuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie macie awokado za 2zł? ja kupuję po 4-6zł
Ja ostatnio trafiłam w tesco za 1,80 ale było już bardzo dojrzałe, atak to zazwyczaj 5-6.

u, możliwe, ja naprawdę dawno nie kupowałem awokado, pamiętam że było za 2 zł ale to musiało być w przecenie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×