Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dokuczliwe objawy, co mam dalej robic?


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od 09.2010 roku zaczely sie u mnie rozne objawy.

Historie ich opisywalem tutaj: http://www.nerwica.com/czy-to-moze-byc-nerwica-czy-jednak-bakterie-t38388.html

 

Od ponad 3 miesiecy nie biore w ogole antybiotykow ani zadnych lekow na recepte.

Caly czas odczuwam te 2 objawy czyli scisk w glowie, najczesciej z tylu, czasami klucia w karku.

Do tego codziennie mam takie dziwne uczucie ciezkiego oddechu, jakby za malo powietrza docieralo mi do pluc, taka ciezkosc w mostku, pluca mam ok robilem spirometrie 2 razy i RTG itp.

 

Nie wiem czy to moze byc nerwica czy cos innego? Wyniki wszystkie mam ok.

Jakby to byly bakterie to raczej po takim czasie bez antybiotykow by juz bylo gorzej.

 

Co mam dalej robic bo te objawy sa bardzo dokuczliwe, duzy dyskomfort w zyciu.

Prosze przeczytac najpierw ta historie co wkleilem wyzej.

 

Dzieki.

 

-- 29 kwi 2013, 18:06 --

 

Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mysle, ze twoje dlugotrwale zle samopoczucie spowodowane infekcja wirusowa i bakteryjna tak cie zdolowaly, ze teraz pomimo wyleczenia sie dalej odczuwasz dyskomfort w dniu codziennym, jednak tu plata figle twoja psychika pewnie nadwyrezona dlugim stanem niemocy, udaj sie do psychiatry, przepisze ci leki i zobaczysz czy po nich poczujesz sie lepiej, jezeli tak, to znaczy ,ze to byla/jest nerwica. Ja mam podobny problem i odczuwam ohydne samopoczucie, bole, gniecenie czasami mam dosc, jednak tlumacze sobie, ze to moja psycha i nic innego, bedzie dobrze, trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak mialem gastroskopie to lekarz mi powiedzial cos o refulksie.

Ale jak mialem w ubieglym roku przez dobra gastrolog w czasie najwiekszych dolegliwosci to refulks mi wykluczyla.

Wszystko ok wyszlo i test helico od razu tez ujemny.

Caly czas czuje taki scisk na zoladku jakis, pod mostkiem, ten scisk w glowie, tylnej czesci najbardziej no i ten ciezszy oddech non stop tak dziwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ponownie icrew, tak wlasnie, nerwica moze trwac i ponad 20 lat, moze dawac przerozne objawy, najczesciej boli gniecie kluje zoladek, ja np odczuwam dyskomfort w mostku tak jakby skorka z pomidora mi sie przykleila gdziej do przelyku nad zoladkiem, gniecie juz kilka dni, klatka pobolewa od jesieni (kiedy to, zmarla mi bliska osoba na raka) mozna powiedziec,ze sie rozsypalam, schudlam ok 11 kg i wiecznie czuje bol, ucisk, dyskomfort i zadaje sobie pytanie kiedy to sie skonczy i dlaczego to mam?? pare lat temu tez mialam lęki ,ale bardziej balam sie wyjsc z domu, bo wydawalo mi sie,ze sie udusze, ze nikt mi nie pomoze, teraz non stop (jak juz wyze wspomnialam) mnie wszystko boli, porobilam badania, wszystko ok, lekka skolioza w odcinku piersiowym i szyjnym, morfologia ok, aktualnie czekam na wyniki na obecnosc badz nie boleriozy, tarczyca ok, nadnercza ok watroba ok, rtg pluc bez zarzutow, tk glowy ok, boje sie zrobic gastroskopie, ale wiem,ze bede w koncu musiala ,bleee, wiec sam widzisz, nie tylko ty cierpisz fizycznie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie chyba to wszystko zgadza. Wlasnie mam takie objawy tez od zoladka jakby gniecenie i taki scisk w nim, to wlasnie tez okolice mostka, jakby mi cos na niego uciskalo i do tego taki ciezki oddech non stop, nabieram powietrze normalnie ale jakby nie do konca ono dochodzilo do pluc, takie dziwne uczucie. Tez mam morfologie ok, rozne badania robilem, chyba z 40 i wszystko ok. RTG pluc, zatok, USG serca, TK i MRI glowy, panel na choroby odkleszczowe i borelioza wyszla mi 2x w WB i elisa negatywna, jedynie co mi wyszlo to chlamydia pneumoniae w IgG 118, a od 22 dodatnia ale IgG to przebyta i calu czas juz sie zmniejsza, a bralem antybiotyki z rok ponad i to po kilka na raz (leczenie ILADS) nie pomoglo, ostatnie pol roku zadnych zmian wiec raczej infekcja odpada. Spirometria tez ok wiec cos w plucach tez odpada jesli chodzi o ten oddech, gastroskopie mialem 3 razy w przeciagu 3 lat i wszystko ok tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... co robić... Jak żyć panie premierze !! Jak żyć.. !!! Ja też mam ciągle problem z oddechem , ale nie robiłam żadnej spirometrii ani nic.... Jak nie myślę o tym oddychaniu to jest wszystko ok, dobrze też śpię, więc myślę, że to przez nerwicę... Staram się zmieniać swoje życie, nie siedzieć w domu, a to i tak nie mija... Musisz jakoś żyć... Może w końcu zapomnisz o tych objawach i miną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobic zeby te objawy mi w koncu minely i zebym czul sie zdrowy w 100% i cieszyl sie z zycia? ;(

Trzeba najpierw ustalić z jakiego powodu pojawiły się objawy nerwicy.Potem opracować plan likwidacji przyczyn . Trzeba jednak pamiętać ,że niektórych problemów ze zdrowiem nie da się zlikwidować . Można je tylko zminimalizować. Nie wiem ile masz lat ,gdzieś napisałeś ,że brakuje Ci sił fizycznych ,czujesz się osłabiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 28 lat. Obecnie nie czuje sie fizycznie slaby ale objawy te co pisalem sa duze, scisk w glowie, uczucie pelnosci w mostku i jakby tepy bol zoladka. Do tego taki dziwnie ciezszy oddech, jakbym nie mogl swobodnie oddychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×