Skocz do zawartości
Nerwica.com

NERWICA NATRECTW ???liczby i słowa...


kopertowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałam tutaj opisac po krótce moje objawy nerwicy natręctw(nie wiem na pewno czy to ta przypadłość ale takie mam podejrzenia) otóź są one związane właśnie z liczbami i ze słowami. Moje natrętne myśli polegają na tym że co chwilę muszę robić taką rzecz... np. jade w autobusie wpada mi do ucha jakieś słowo z piosenki na przykład gramofon ...i sie zaczyna ....zaczynam przeliczac to słowo na wszelkie mozliwe sposoby tak je dziele zeby tylko zmiesciło sie na palcach u jednej reki...wiem ze to dziwne ale bardzo czesto mnie to dopada...czy to jest ta nerwica natrectw ???????????????Czy ktoś ma podobnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda mi na nerwicę natręctw w dodatku na bardzo męczącą :( Powinieneś pójść z tym do psychiatry on na pewno ci pomoże.

 

Jeśli mogę coś jeszcze poradzić to:

1)Wiesz z nerwicą to zwykle jest tak, że jeśli się ją ignoruje myśli że jej nie ma to odchodzi. Na twoim miejscu starałbym się powstrzymać przed wszystkimi tymi natrętnymi czynnościami, to może być trudne wiem :( ale próbuj. Jeśli nie uda ci się powstrzymać (np. zrobisz to instynktownie bo nie będziesz mogła się powstrzymać) to nie przejmój się spróbuj następnym razem.

 

No i próbuj robić wszystko jakby jej nie było, normalnie oglądaj TV, czytaj książki itp. Jeśli poczujesz, że nachodzą cię natręctwa ignoruj je i kontynułuj to co robisz(oglądaj dalej, czytaj dalej itp.)

 

To może być trudne, ale wierz mi na pewno pomoże :D

 

2)Wiesz to taka metoda wielu ludzi to uspokaja. Ja czasem robi sobie codziennie taką chwile wyciszenia. Na chwile kłade się na łóżku i się wyciszam. Wsłuchuję się w cisze, daje przejść wszelkim nie potrzebnym myślom aż w końcu umysł będzie czysty :) potem zostaje chwile w tej ciszy umysłu. Wierz mi to bardzo przyjemne :D warto spróbować to zawsze mnie uspokaja. Jak umysł jest spokojny to natręctwa też nie przychodzom.

 

ALE CO NAJWAŻNIEJSZE! idź do psychiatry takie metody mogą pomóc, ale psychiatra pomoże najszybciej.

 

Życzę popraw :D uda się wierz mi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×