Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie potrafię się dogadać z własną mamą


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat męża i córkę. Mieszkam daleko od mojej mamy i niby powinno być wszystko dobrze bo widzimy się rzadko ale nie jest. Od kilku lat zauważyłam że bardzo się oddaliłyśmy od siebie a nawet nie potrafimy się dogadać. Główny powód naszych kłótni jest może błahy ale nikt nie chce odpuścić. Moja mama mieszka w mieście w bloku a my w domku jednorodzinnym w małym miasteczku. Mój ojciec nie jest najlepszym kompanem ( często sięga do kieliszka) mama twierdzi że niczego się w życiu nie dorobi że na nikogo nie może liczyć itp. Ja jestem szczęśliwa w swoim związku mamy wspólny cel budowa własnego domu, wiązało się to z częstymi wyrzeczeniami a odmawialiśmy sobie rzeczy najmniej istotnych dla nas głównie jedzenie kupowaliśmy to co był konieczne czyli tak żeby się najeść ale żeby nie wyrzucać. U mojej mamy jest inaczej zapasów ma cały dom z lodówki się wysypuje. Gdy moja mama do nas ma zamiar przyjechać już jakiś okres wcześniej ciągle mówi mi co mam kupić jakie ciasto upiec itp. Jakiś czas temu nasza sytuacja się poprawiła bo ja zaczęłam pracować ale moja mama ciągle nie daje odporu nie pozwala mi zrobić czegoś samej od siebie tylko narzuca ciągle mówi o jedzeniu czy kupiłam, ę muszę coś upiec itp. Mam jej to za złe często stawiam jej kontrę mówiąc np. ze ja jak do niej jadę to już tak nie pilnuje posiłków bo idziemy na zakupy albo do kogoś. Gdy jej mówię że jej tylko na jedzeniu zależy a nie na odwiedzinach to mówi a co i że ja bym chciała żeby przyjechała i patrzyła w firanki. W wakacje przyjeżdża nie pyta jakie mamy plany tylko oświadcza a ja jak prosiłam by przyjechała na dzień babci to znalazła milion powodów by nie przyjechać. Kocham moją mamę zawsze mogłam na nią liczyć kiedyś dogadywałyśmy się super teraz mam wrażenie że ona się ze mną w ogóle nie liczy ciągle narzeka tylko ona robi wszystko dobrze i zawsze ma racje nie dopuszcza do siebie że ja mogę mieć inne zdanie. Jestem załamana mam wyrzuty po każdej kłótni bo to moja mama i wiem że ma ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×