Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jesteście szczęśliwi na lekach?


freitag20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do osób, które z powodu nerwicy bądź/i depresji zaczęły brać leki. Prosiłbym o odpowiedzi czy te leki sprawiają, że czujecie się tak jak przed chorobą, a może lepiej. A może macie zawsze to uczucie, że czegoś wam brakuje do życia sprzed choroby?

 

Walczyłem z nerwicą lękową przez blisko trzy miesiące, ale nie odważyłem się wziąć leków ani razu. Nadal niestety borykam się z lekką depresją i hiperwentylacją i nieraz myślę sobie, czy leki są w stanie sprawić, że będę taki szczęśliwy jak kiedyś? Dodam że nerwica ujawniła się po rzuceniu palenia.

 

Chodzę też na psychoterapię od 4 miesięcy, zacząłem zaraz jak tylko pojawiły się ataki. Nie wiem czy to pomaga czy raczej sam fakt, że staram się dostrzegać jakieś pozytywne zmiany, ale przez cztery miesiące moje życie nie uległo poprawie w żadnym "materialnym" aspekcie, bądź uczuciowym, a jednak objawy nerwicowe powoli ustępowały. Aczkolwiek dwa pierwsze miesiące były najgorszym koszmarem na ziemi. Nie spotkało mnie w życiu nic straszniejszego i myślę, że do końca życia ten epizod będzie za mną chodzić.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na nerwicę lękową,depresję i jestem uzależniona od clonazepamu. Jakiś czas temu lekarz przepisał mi bioxetin. Koszmar. Lęki się zwiększyły do tego stopnia że przestałam prawie z domu wychodzić. Do tego doły takie że tylko myślałam jak tu z sobą skończyć. Odstawiłam na własną rękę po 6- ciu tyg męczarni. Niedługo mam wizytę. Co robić? Boję się że mi clony odstawi a to jedyne co mi pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie mam dobrane leki po których czuję się o.k. Nie jest to ciągły stan euforii bo byloby za pięknie, ale zmniejszony jest lęk, moge w miarę dobrze funkcionować. Nie czuję takiej dziury w środku czy kłębka nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×