Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pomoc/poradę


anonimowany90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie od dziś wiem że mam problem, dziś postanowiłem zacząć coś działać w tym temacie, zacznę od tego forum.

Stworzyłem sobie listę rzeczy na które "cierpię"? Myślę że ja na nie cierpię. Jako że nie jestem w temacie tego typu zaburzeń proszę o informację co mi może być i czy coś mi jest ;)

Wybaczcie mi formę tego tematu oraz to że tak od razu przechodzę do sedna z jakąś listą, ale myślę że tak będzie najbardziej treściwie.

 

Tak więc lista objawów:

- problemy z głosem - zanik, chrypka, osłabienie, brak stabilności

- papierosy - wypalana paczka, dwie dziennie

- drżące ręce

- brak adekwatnej reakcji do czynu, nadpobudliwość w nieodpowiednich momentach, pobłażliwość w momentach w których reakcja powinna się pojawić (to jest również problem mojego głosu, wolę milczeć niż go słyszeć i się kompromitować)

- unikanie sytuacji związanych z oceną z zewnątrz

- niska samoocena

- nieadekwatna samoocena w stosunku do osób o niższych wartościach ale z cechą o wartości wyższej niż posiadana

- brak rozluźnienia często nawet w samotności

- często nietrafna ocena innych osób co do których powinna ona być pozytywna - zostaje oceniona na negatywną i na odwrót (slalom zaufania)

obgryzanie paznokci

- problemy z telefonowaniem, mój głos nie jest głosem jakim chciałbym mówić i jaki jestem w stanie tolerować

brak życia towarzyskiego

- niechęć do spełniania wymagań innych, brak pewności siebie w przypadku gdy coś od kogoś się oczekuje, większa pewność gdy ten ktoś oczekuje czegoś ode mnie

- nadpobudliwość na krzyk, podniesienie głosu, hałas, chociażby dźwięk dzwonka do drzwi

 

Możliwe przyczyny:

- trudne dziecińswo - awantury domowe, utrudnione życie - nadal mam tego samego ojca

- wpływ oceny z zewnątrz w szkole na ukształtowanie się obecnej sytuacji

karanie w nieadekwatnych momentach przez rodzica, ciągła krytyka w dzieciństwie

- wpływ oceny od osób z zewnątrz - w dniu dzisiejszym unikam takich sytuacji, boję się zaryzykować a jak już to robię to jest klapa

- krytykowanie przez najbliższych oraz otoczenie - złe przyjmowanie oceny w następstwie czego pojawia się właśnie unikanie takich sytuacji

 

Byłbym wdzięczny jeżeli napisalibyście co mogę poradzić z tymi objawami, czy sami któreś z nich mieliście, jakie leki wam pomogły ... wszystko, wszystko co mogłoby mi pomóc a za co już z góry jestem Wam bardzo wdzięczny.

 

-- 06 sty 2013, 19:22 --

 

zaburzenia-osobowo-ci-t25322.html

Czy możliwe że mam wszystkie typy zaburzeń osobowości? Nie myślałem że jest ze mną aż tak źle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to raczej pod nerwicę mi to nie podpada. Co nie zmienia faktu, że masz rzeczy nad którymi popracować możesz, zwłaszcza, że jesteś ich świadom. Jeżeli będziesz się czuł, że sam nie dasz rady, wybierz się do psychologa i wspólnie omówcie jakie kroki podjąć. Czasem zwykła rozmowa odpręża i rozluźnia, kiedy wyrzucisz parę rzeczy z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×