Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spoważnieć


natEc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam na imię Emil, mam 21 lat. Nigdy nie miałem problemu z nerwicami aż do pewnego momentu. Problem się pojawił kiedy dziewczyna o którą się starałem nagle zmieniła zdanie i przestała być mną zainteresowana. Coś osobie ubzdurałem, że wina jest tego, że... nie potrafię być poważnym. Że zachowuję się jak dziecko. Cała heca polega na tym, że takie natrętne myślenie prześladuje mnie już prawie rok.

 

Siedząc na wykładzie ciągle zastanawiam się czy być sobą czy na prawdę przyszła pora spoważnieć. Nie chodzi o to, że ciągle bluzgam, bekam czy itp tylko o mój charakter, moje poczucie humoru. Jak się ludzie śmieją to mam wrażenie, że śmieją się dlatego, że jestem głupi a nie, że ich rozbawiłem. Chodzę normalnie ubrany, zawsze koszula, szersze spodnie, ogolony, lubię być lekko psiknięty perfumami. Ciągle mam rozmysły, że nikt nie traktuje mnie poważnie. Przez to mam wahania humoru. Przez 10min jestem poważnym a po chwili dochodzę do wniosku, że lepiej być sobą. Takie coś przyprawia mnie o mdłości. W domu analizuję czy gdzieś na debila nie wyszedłem, przemyślam każdą czynność jaką zrobiłem na uczelni/ wśród towarzystwa.

 

Da się coś z tym zrobić? Ktoś kiedyś mi powiedział, że po prostu nie należy zagłębiać się w takie "rozkminy", ale mnie to nie daje już spokoju :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, masz być sobą! masz poczucie humoru i to jest git! naprawdę chcesz być kolejnym smutasem, umartwiającym się za świat i biczującym, swoje lekko psiknięte perfumami (brutal?, bond? ;)), co wieczór? eee...wątpię...przestań też, analizować co myślą o tobie inni - to ich zdanie i ich problem - bądź sobą! sam widzisz i czujesz, że twój konflikt wewnętrzny zabiera ci energię, więc szkoda czasu na takie analizy. a co do byłej dziewczyny to...będą następne :D jeżeli naprawdę myśli są bardzo natrętne to wybierz się do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×