Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: nerwica deprywacyjna - niedojrzałość emocjonalna

Wiadomości w tym temacie: 5

Strona 1 z 1 

Reklama

Autor

nerwica deprywacyjna - niedojrzałość emocjonalna

Post 04 gru 2012, 23:05 

Od: 22 lis 2012, 21:42
http://psychika.net/2009/12/jak-niezaspokojenie-emocjonalne-w.html
Cały artykuł tyczy się mojej osoby. Powiedzcie mi czy ktoś z was cierpi na takie zaburzenia i czy sobie z tym poradził? Ja już nie daje sobie rady w życiu... Ciągle gdzieś biegnę, robię wszystko wyłącznie w celu żeby ktoś obdarzył mnie uznaniem... W związkach uwieszam się kobiet, zachowuje się jak 15-letnie dziecko dosłownie, ciągła zazdrość, b. duży problem w dostrzeganiu potrzeb kobiet, nadinterpretuje zachowania, żeby strzelić focha, a gdy trzeba się postawić nie potrafię. Dodatkowo mam duże problemy z nauką, w zasadzie nie mogę nic przyswoić z "życiowych" lekcji, czuje się jakbym nie potrafił nic samodzielnie zrobić. Czuje się odrzucony przez każdą grupe społeczną w jakiej się znalazłem/znajduje...
Znalazłem dobrą terapeutkę (sądząc po komentarzach), która zaproponowała terapię grupową. W zasadzie nie przedstawiłem jej szczegółowo tego problemu (rozmawiałem wyłącznie przez telefon) i nie wiem co sądzić o takiego rodzaju terapii. Nie wiem czy będę w stanie się otworzyć w grupie...
Proszę poradźcie coś bo chyba się walne z okna :-|

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 04 gru 2012, 23:25 

Od: 03 lis 2012, 22:56
Przeczytałam artykuł..

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy.. Idź na tą terapię .. Mam nadzieję ,że pomoże..
Nie skreślaj terapii już z góry..
Jak na grupowej będziesz się źle czuł zawsze mozesz przejść na indywidualną..

______
Mimo że zgubiłem się
Mimo że zabrnąłem w mrok
Wymieszałem z błotem krew
Ocaleję mimo to
Trzeba uprzytomnić sobie, że
Nawet kiedy wszystko straci sens
Znajdziesz przestrzeń, gdzie
Wielka wiara tłumi lęk..

Post 05 gru 2012, 00:53 

Od: 14 mar 2010, 11:48
em.88 - znalezienie dobrej terapeutki jest bardzo ważne.
Skoro już skontaktowałeś się z nią i zaproponowała Ci terapię grupową - to chodź na nią.

Tam będą ludzie z takimi problemami jak Twój. Spróbuj otworzyć się na terapii i mówić jak najwięcej o swoich uczuciach, emocjach i problemach - by można było Cię poznać od tej strony i pomóc Ci.
Jeśli chcesz sobie pomóc i wyzdrowieć - na pewno otworzysz się :)

Jednym pomaga terapia grupowa, innym indywidualna. Jeszcze inni korzystają z obydu tych form.
Nic nie przekreślaj z góry. Spróbuj, by wiedzieć która forma terapii będzie dla Ciebie najlepsza.

______
Being unwanted, unloved, uncared for, forgotten by everybody - I think that is a much greater Hunger a much greater poverty than the person who has nothing to eat /Mother Teresa/
Zawsze być sobą, wyrażać siebie, mieć wiarę w siebie, nie szukać udanej osobowości i nie powielać jej /Bruce Lee/

Post 05 gru 2012, 15:53 

Od: 05 mar 2012, 23:21
dobrze zrozumiałam? konsultowałes sie przez telefon, psycholog nie widziała cię na oczy i wysłała cię na terapie grupową...? :? nie troche na wyrost aby?

______
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Post 06 gru 2012, 22:34 

Od: 20 mar 2012, 13:54
ciekawy artykuł. Faktycznie jest coś takiego, ale nie jest on jakoś odkrywczy. I nie prawda, ze zjawisko niezaspokojenia emocjonalnego jest jakos bardzo nieznane - jest to niec innego jak syndrom dorosłych dzieci. Ja bylam na ter systemowej, i terapeuci, ktorzy w sumie pelnili role takich rodziców, wlasnie dali nam tą akceptacje. Naprawde! Jak sobie to wszystko opisywałam, to wlasnie tego mi brakowalo. poterapii czulam sie wzmocniona i czulam siebie. Najlepsze jest to, ze z 1 str. czulam siebie jako niezalezną jednostkę, z 2 zas silną więź z innymi

Strefa czasowa: UTC + 1 |