Skocz do zawartości
Nerwica.com

mam problemy z mamą - wypieranie problemu, agresja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problemy z mamą. Od 20 lat korzysta z pomocy psychoterapeutów, raz jest lepiej, raz gorzej. jednym z jej największych problemów jest panika w czasie choroby. Nie zależnie od tego co to jest: czy grypa żołądkowa, czy zapalenie płuc, czy ktoś jest w domu, czy nikogo nie ma. Ataki lęku są tak silne, że szczęka zębami i cała się trzęsie. Jest to drżenie nie do opanowania - przy przytrzymaniu jest trochę lepiej. Odkąd pamiętam reagowała w ten sposób. Jednak doszłam do tego, że w ogóle nie mówiła o tym swojemu obecnemu terapeucie, a na wspomnienie o tym reaguje agresją. Dzisiaj rozmawiałam z nią spokojnie, próbując namówić ją, żeby porozmawiała o tym z terapeutą, ale znalazła 1000 innych problemów na usprawiedliwienie, tego, że boi się chorób, a być może właśnie to jest jej główny problem, który rzutuje na jej cierpienie i na rodzinę. Nie ma zaufania do lekarzy i nie przyjmuje do wiadomości żadnych rozwiązań, kiedy jej cokolwiek proponujemy (innego lekarza, inny zespół medyczny itp.), cały czas uważając, że jest bez pomocy i musi główkować, bo nikt za nią nie pomyśli. Obwinia innych za to, że nie podzielają jej paniki. Nie mam zielonego pojęcia jak jej pomóc. Nie mieszkam już w rodzinnym domu, ale mam stały kontakt. W rodzinie nie ma nikogo, kogo można by się było poradzić, ani z kim porozmawiać (to już osobny rozdział).

Jest jakiś problem, który cały czas wypiera i zrobi wszystko, wyszuka tysiąc innych, obwiniając jeszcze innych. jak postępować wobec niej. Bardzo proszę o pomoc kogoś kto ma podobne problemy z bliską osobą i psychologa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×