Skocz do zawartości
Nerwica.com

chcę wyjść z ukrycia


osa812

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jak w temacie - chcę wyjść z ukrycia! Mam 26 lat, a od ponad 10 żyję ale jakbym nie żyła. Między mną a światem mam postawioną ścianę. Niby funkcjonuję w społeczeństwie, ale tak na prawdę nie potrafię się odnaleźć,gdy jestem wśród ludzi tak naprawdę mnie nie ma, myślę o tym jakby tu uciec. Robię wszystko mechanicznie, tak jak wydaje mi się że należy robić, nie umiem okazywać emocji negatywnych, bo chyba tak długo starałam się je ukrywać, że już ich nie mam. Dlatego wychodzi mi raczej w sferze zawodowej a zupełnie nie radzę sobie w sferze osobistej. Nie potrafię być sobą, często odgrywam rolę "pajaca" w towarzystwie by nie odkrywać się z tym że mi źle i przez to zwykle ludzie mnie odbierają jako wesołą i bezproblemową osobę a prawda jest zupełnie inna. Boję się odrzucenia i nie widzę sensu w podejmowaniu jakichkolwiek prób zmiany mojej sytuacji, nie widzę sensu by wychodzić do ludzi, bo nawet jak z nimi jestem nie potrafię przedrzeć się do nich przez tę ścianę. Z drugiej strony wiem, że poradzę sobie sama (co robię przez większość życia) i nie powinnam bać się przecież odrzucenia. Marzę o tym by czasem być zła i wkurzona a czasem przeszczęśliwa, marzę o tym by móc w pracy wpaść do kogoś na pogawędkę i nie myśleć o tym że się narzucam, marzę o tym by śmiać się naprawdę a nie wtedy gdy inni się śmieją, marzę o tym by umieć się zaangażować w życiu, marzę o tym by czasem tak się zachowywać jak ten żółty ludek - :yeah: . Proszę o pomoc,radę, cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×