wysłuchiwanie zwierzeń

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

wysłuchiwanie zwierzeń

przez kruszynab 10 wrz 2010, 17:12
Nie masz komu opowiedzieć o ważnych dla Ciebie sprawach? Potrzebujesz „wyrzucić z siebie” nurtujące Cię problemy lub po prostu się wygadać? Nie jesteś sam/a!
Wysłuchamy Twoich zwierzeń anonimowo i bezpłatnie.
Podziel się z nami swoimi problemami
Zapraszamy w każdą sobotę w godzinach 16-19 do restauracji wegetariańskiej AMAR w SZCZECINIE przy ulicy Śląskiej 9.

Czekamy na ciebie. Przyjdź do nas i spotkaj się życzliwą, umiejącą słuchać drugiego człowieka osobą - bez osądzania i narzucania się z radami. Spróbuj nazwać i zrozumieć swoje problemy. Spójrz na nie z innej perspektywy. Jest ktoś, kto chce ci podarować bezinteresownie dwa najbardziej w dzisiejszych czasach deficytowe dobra: czas i uwagę. Skorzystaj z pomocy wolontariusza . Mówienie pomaga i przynosi ulgę.
Jeśli jednak masz potrzebę skontaktować się wcześniej telefonicznie zadzwoń: 516361250

Spotkanie w miejscu „zwierzeń” jest całkowicie anonimowe, bez umawiania się, bezpłatne, z pełną dyskrecją i łatwo dostępne. Przed wolontariuszem tego programu można po prostu „wygadać się”. „Wyrzucenie z siebie” nurtujących problemów, opowiedzenie ich komuś często przynosi ulgę, co stwierdzają psychologowie. Radość z opowiedzenia zwielokrotnia się, a smutek się zmniejsza, albo znika całkowicie.
Zasady kontaktu Wysłuchującego Zwierzeń z Osobą Zwierzającą się :
1.Wysłuchujący zwierzeń nie muszą być profesjonalistami w dziedzinie poradnictwa. Reprezentują różne zawody, wykształcenie i doświadczenie życiowe. Każdy z nich ma najlepszą wolę dać swoją uwagę, empatię i czas Osobie tego potrzebującej. Niemniej ważne, by okazać Rozmówcy szacunek, a także by stworzyć w czasie spotkania atmosferę intymności i zrozumienia.
2. Wysłuchiwanie zwierzeń nie jest w żadnym przypadku profesjonalnym poradnictwem psychologicznym, pedagogicznym, czy innego rodzaju. Osoba słuchająca nie udziela rad, nie wydaje ocen, nie pomaga w podejmowaniu życiowych decyzji i nie ponosi odpowiedzialności za takie decyzje swoich Rozmówców.
3. Czas trwania zwierzenia nie powinien przekraczać jednej godziny. W ciągu jednego dnia Osoba Zwierzająca się może tylko raz odbyć rozmowę.
4. Wysłuchiwanie zwierzeń jest anonimowe. Przestrzegamy zachowania całkowitej dyskrecji dotyczącej danych osobowych Rozmówcy i Słuchającego, jak też treści rozmów.
5. Zwierzającym się może być każdy niezależnie od wieku.
6. Słuchający na życzenie Rozmówcy może podać informację o profesjonalnych placówkach świadczących pomoc w zakresie problemu, jaki był przedmiotem zwierzeń.
7. Kontakt może być przerwany przez Osobę Wysłuchującą wyłącznie z ważnych przyczyn takich, jak: agresja, prowokacja, stan upojenia alkoholowego lub podobnych zachowań Rozmówcy.
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
10 wrz 2010, 17:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 1 gość

Przeskocz do