Skocz do zawartości
Nerwica.com

wysłuchiwanie zwierzeń


kruszynab

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz komu opowiedzieć o ważnych dla Ciebie sprawach? Potrzebujesz „wyrzucić z siebie” nurtujące Cię problemy lub po prostu się wygadać? Nie jesteś sam/a!

Wysłuchamy Twoich zwierzeń anonimowo i bezpłatnie.

Podziel się z nami swoimi problemami

Zapraszamy w każdą sobotę w godzinach 16-19 do restauracji wegetariańskiej AMAR w SZCZECINIE przy ulicy Śląskiej 9.

 

Czekamy na ciebie. Przyjdź do nas i spotkaj się życzliwą, umiejącą słuchać drugiego człowieka osobą - bez osądzania i narzucania się z radami. Spróbuj nazwać i zrozumieć swoje problemy. Spójrz na nie z innej perspektywy. Jest ktoś, kto chce ci podarować bezinteresownie dwa najbardziej w dzisiejszych czasach deficytowe dobra: czas i uwagę. Skorzystaj z pomocy wolontariusza . Mówienie pomaga i przynosi ulgę.

Jeśli jednak masz potrzebę skontaktować się wcześniej telefonicznie zadzwoń: 516361250

 

Spotkanie w miejscu „zwierzeń” jest całkowicie anonimowe, bez umawiania się, bezpłatne, z pełną dyskrecją i łatwo dostępne. Przed wolontariuszem tego programu można po prostu „wygadać się”. „Wyrzucenie z siebie” nurtujących problemów, opowiedzenie ich komuś często przynosi ulgę, co stwierdzają psychologowie. Radość z opowiedzenia zwielokrotnia się, a smutek się zmniejsza, albo znika całkowicie.

Zasady kontaktu Wysłuchującego Zwierzeń z Osobą Zwierzającą się :

1.Wysłuchujący zwierzeń nie muszą być profesjonalistami w dziedzinie poradnictwa. Reprezentują różne zawody, wykształcenie i doświadczenie życiowe. Każdy z nich ma najlepszą wolę dać swoją uwagę, empatię i czas Osobie tego potrzebującej. Niemniej ważne, by okazać Rozmówcy szacunek, a także by stworzyć w czasie spotkania atmosferę intymności i zrozumienia.

2. Wysłuchiwanie zwierzeń nie jest w żadnym przypadku profesjonalnym poradnictwem psychologicznym, pedagogicznym, czy innego rodzaju. Osoba słuchająca nie udziela rad, nie wydaje ocen, nie pomaga w podejmowaniu życiowych decyzji i nie ponosi odpowiedzialności za takie decyzje swoich Rozmówców.

3. Czas trwania zwierzenia nie powinien przekraczać jednej godziny. W ciągu jednego dnia Osoba Zwierzająca się może tylko raz odbyć rozmowę.

4. Wysłuchiwanie zwierzeń jest anonimowe. Przestrzegamy zachowania całkowitej dyskrecji dotyczącej danych osobowych Rozmówcy i Słuchającego, jak też treści rozmów.

5. Zwierzającym się może być każdy niezależnie od wieku.

6. Słuchający na życzenie Rozmówcy może podać informację o profesjonalnych placówkach świadczących pomoc w zakresie problemu, jaki był przedmiotem zwierzeń.

7. Kontakt może być przerwany przez Osobę Wysłuchującą wyłącznie z ważnych przyczyn takich, jak: agresja, prowokacja, stan upojenia alkoholowego lub podobnych zachowań Rozmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×