Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne zachowanie


Kadi18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jestem nowa na forum...w domu mam problem i nie wiem co z tym począć dalej...

mój dziadek choruje, dokładnie nie wiemy co mu jest ponieważ każdy lekarz mówi coś innego, jeden że ma raka, natomiast drugi że to tylko zapalenie wątroby. Ale nie to mnie martwi...od tego czasu gdy dowiedział się że coś mu dolega to stał się agresywny, wszystko mu przeszkadza, twierdzi że bardzo go boli coś a gdy weźmie tabletki przeciwbólowe to twierdzi że ból nie ustaje... mam takie odczucie że ten ból to sprawa psychiki a nie dolegliwości bólowych...sytuacja staje się nie do wytrzymania...ma dopiero 64 lata a nie można się już z nim dogadać...POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet młodszy człowiek może tak zareagować. Z pewnością ten ból to w dużej mierze problem psychiczny, a nie tylko fizyczny. Twój dziadek czuje się pewnie niepotrzebny, nie ma co robić. Z taką osobą trzeba się obchodzić delikatnie, rozmawiać na neutralne tematy, aby mógł choć na chwilę zapomnieć o chorobie. W miarę możliwości zorganizować jego czas, np. zagrać wspólnie w szachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsultacja z psychiatrą/psychologiem albo geriatrą - wskazane. Zaś poza tym trzeba koniecznie znaleźć dziadkowi coś do roboty. Na ile pozwala mu zdrowie, dawać mu powód do robienia czegokolwiek, wysłać na małe zakupy, sprawić żeby poczuł się potrzebny, czasem się zająć, zaproponować spacer, odwracać uwagę od choroby.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jego każdy temat drażni, czasami nie wiemy jak się do niego odezwać...bo we wszystkich tematach nawet o pogodzie z nim nie rozmawiamy bo nawet w tym znajduje coś złego i złości się...ciągle tylko powtarza że męczymy się z nim pomimo tego iż zapewniamy że jest ok...

próbowałam znaleść mu zajęcie ale on szybko się męczy i nie ma sił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×