problem teściowa-szwagierka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

problem teściowa-szwagierka

przez Asienka1 03 lis 2010, 19:53
Witam! Nie potrafię już sobie z tym sama poradzić-tak, sama, bo choć bardzo kocham męża dla Niego jakby ten temat nie istnieje, nie rozumie mnie...

Jesteśmy juz kilka ładnych lat po ślubie.Od samego początku nie układało mi się ze szwagierką-przez telefon czy na gg owszem, ale nie oczy w oczy. A wszystko, myślę, wzięło się od tego, że mąż wychowywal się z siostrą, mama zwykle była za granicą. W końcu w rodzine weszlam ja i duet się rozpadł... Na każdym wręcz kroku słyszałam jej imię. Przy każdym spotkaniu z teściowa, przy każdej rozmowie pada jej imię. "Weż sałatkę, X zrobiła, smaczna", o 16ej jesteśmy w odwiedzinach, a mama: "X śpi, bo zmęczona po pracy, głowa boli" (że my pracujemy dużo, dużo więcej nikt nie zauważa, nikt nie zada retorycznego pytania, że musi wam być ciężko), "po co Wam ten samochód, tamten był ładniejszy" (no tak,bo to nasz a nie X), na cmentarzu średnio raz na mc jesteśmy, nikogo to nie interesuje, ale "X była, sprzątała tam"- moze z pół roku to już słyszę, siedzimy przy stole, a mam do X "chodź, usiądź tu wygodnie, o proszę" i robi miejsce, nie zadzwoni i nie przyjeżdża, a jak my ze 3tyg.nie zajeżdżamy to wówczas jest telefon, czy cos się stało.

Nie potrafię tak żyć, jak można dostrzegac tyko 1 swoje dziecko,a o drugim pamiętać tylko wówczas,jak coś jest potzrebne? Jak można wystawiać na piedestał,a o drugie w ogóle się nie interesować? Nie chodzi mi o pochwały,ale o to, by ktoś dostrzegł to, że jesteśmy, nie wymawiając przy tym imienia X...
Asienka1
Offline

Re: problem teściowa-szwagierka

przez aleksandraaniela 04 lis 2010, 02:55
Przychodzi mi do głowy sytuacja mojego ojca. Powodem zachowania matki czyli wyróżnianiu jednego dziecka było to, że mój ojciec był synem faceta od którego odeszła moja babcia po 3 latach małżeństwa z nim i wydaje mi się, że babcia winiła mojego ojca o to, że popsuło im się w związku. Później wyszła jeszcze raz za mąż i urodziłą drugiego syna który był cudowny i najważniejszy dla niej. Niestety przez to działanie mój ojciec postępował źle w swoim życiu.

Zastanów się jaka jest przyczyna zachowania twojej teściowej i czy jest jakiś sposób uświadomienia teściowej jej zachowania.
Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani..
http://terapeutycznie.blogspot.com/
Posty
95
Dołączył(a)
14 paź 2010, 04:20
Lokalizacja
Warszawa

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do