Co mi jest?

Inne zaburzenia.

Co mi jest?

przez BratBrata 31 gru 2013, 14:04
Witam.

Jestem odludkiem. Zawsze bałem się ludzi i nikomu nie ufałem. W dzieciństwie znęcano się nade mną psychicznie. Rok temu wyprowadziłem się w nowe miejsce, gdzie nikt mnie nie zna. Rzadko wychodzę z domu, nie mam znajomych ani przyjaciół. Co jest najgorsze - ten stan mi nie przeszkadza. Czuję się w porządku. Mniej więcej przez trzy miesiące w roku łapie pewnego rodzaju dołek, kiedy obsesyjnie szukam dziewczyny. Miałem ich w życiu trzy i każdą rzucałem po pewnym czasie, kiedy wspomniany dołek odpuszczał i ponownie samotność stawała się dla mnie najważniejsza. Często sprawdzam co u tych dziewczyn na portalach różnych i kiedy widzę, że jest zajęta to wzrasta we mnie bardzo silne poczucie zazdrości i wtedy jakby czuję, że coś straciłem i że ją kocham. Nie takiej złośliwej zazdrości, ale depresyjnej. Wspominam miejsca (również tam jeżdżę i wyobrażam sobie nas razem), gdzie przebywaliśmy, oglądam zdjęcia. Wydaje mi się, że celowo je rzucam, żeby potem cierpieć. Nie umiem tego wytłumaczyć, nie sprawa mi to przyjemności, ale również nie współczuję. Bardzo często dręczę moje byłe smsami i listami. Wkrótce po ich rzucenia pragnę je z powrotem i im mocniej mi odmawia tym usilniej się staram. Niemal obsesyjnie. Czuję się wtedy pokrzywdzony - zamykam się w sobie i rozpaczam. Świadomość, że to przecież ja ją rzuciłem jakby do mnie nie dociera. Wiem o tym, ale jednocześnie myślę, że kobieta zachowuje się wrogo w stosunku do mnie, bo nie chce mnie znać itd. Od dwóch lat nikogo nie poznałem, bo boję się, że będzie tak samo. Właściwie to nawet nie umiem nikogo znaleźć, bo proces alienacji zaszedł zbyt daleko. Chyba potrzebuję kogoś podobnego do mnie, ale takich osób pewnie nie ma. Dodatkowo przeszkadza mi nadmierne myślenie o tym, co pomyślą inni. Stale to analizuję.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
31 gru 2013, 13:46

Co mi jest?

przez essprit 31 gru 2013, 15:58
Znajdź sobie psychoterapeutę z certyfikatem - państwowo lub prywatnie.
A inna opcja - to oddział psychoterapeutyczny (w stosunkowo krótkim czasie zrobisz to szybciej niż na terapii 1x / tydz).
Offline
Posty
1421
Dołączył(a)
14 gru 2008, 13:21

Co mi jest?

przez BratBrata 05 paź 2014, 04:59
Witam. Olałem niestety mój problem, ale 3 miesiące temu poznałem cudowną kobietę i bardzo mi na niej zależy. Nie chcę jej stracić. Ona wie o moich problemach, bo wszystko jej powiedziałem. Czy taki pobyt na oddziale dużo kosztuje (a może można z NFZ)? Jak to załatwić i gdzie polecacie się udać? Zależy mi, żeby jak najszybciej rozwiązać moje problemy.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
31 gru 2013, 13:46

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Przeskocz do