Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym jest przeżywanie uczuć?


Zupapomidorowa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dlugo sie tego uczylam. Do tego trzeba się trochę ukorzyć i trochę zmaleć, by pozwolic sobie na słabość i ewnetualnie proszenie o pomoc. Pewnie ktoś nazwałby to otwieraniem czakry, związanej z miłością. No, w każdym razie, to się rzadko dzieje nie w relacji. Analogicznym przykładem jest przekonane utożsamienie się z pierwszymi krokami z dwunastu w wypadku uzależnień. Podobnie, osoby religijne, które mają koncepcje osobowego Boga, sporo się modlą - > często są w stanie bardzo mocno przeżywać świat. Nie wszyscy. Nie rytualiści i formaliści. Ryzyko jest takie, że zaczyna się mocno czuć i pojawia się taka pierwotna podatność na zranienie. Ale faktycznie można przekierować objaw na emocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, to nadal dość skomplikowane dla mnie. A nie wystarczy wyrażenie złości kiedy się złościmy, płaczu kiedy jest nam bardzo smutno? Ja chyba nie wiem jak się dokopać do podstaw moich lęków. Np. teraz takie mam myślenie, że nie zasługuję na kogoś z kim jestem. Czuję się głupsza, mam gorszy zawód, mniej zarabiam, mniej wiem. I to takie destrukcyjne. Nie wiem gdzie tkwi tego postawa dlatego miewam lęki. Jak się ze sobą skontaktować w tej sprawie?

 

-- 01 paź 2014, 16:27 --

 

Tu chyba chodzi o strach przed samotnością. Myślę - jest taki super więc na pewno niedługo mnie zostawi. Tego się boję. Chociaż terapię miałam nakierowaną na to bym czuła się dobrze gdy jestem sama.

 

-- 01 paź 2014, 16:27 --

 

Widać rok terapii nie przyniósł oczekiwanych rezultatów skoro mam nadal lęki przed opuszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×