SARKOZYNA (N-metyloglicyna)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

SARKOZYNA (N-metyloglicyna)

Avatar użytkownika
przez Lord Cappuccino 19 sie 2015, 15:35
Metylowa pochodna glicyny, produkt uboczny w jej syntezie i degradacji.

Sarkozynę badano jako potencjalny środek przeciwko schizofrenii. Pierwsze dane wskazują, że spożycie sarkozyny w ilości 2g/dobę jako dodatek do leków przeciwpsychotycznych stosowanych w schizofrenii pozwala uzyskać znaczącą redukcję zarówno pozytywnych jak i negatywnych objawów, jak również deficytów neuropoznawczych i innych objawów psychopatologicznych. Sarkozyna była dobrze tolerowana. Jest również badana pod kątem ewentualnego zapobiegania nawrotów schizofrenii podczas prodromalnego stadium choroby(schizofrenia "uśpiona", i/lub remisja). Działa jako inhibitor transportera glicyny typu 1 i agonista glicyny. Zwiększa stężenia glicyny w mózgu, co powoduje zwiększoną aktywację receptorów NMDA i zmniejszenie objawów.

Badanie kliniczne wykazało, że sarkozyna wydaje się być znacznie bardziej skuteczna w leczeniu dużej depresji (lepsza wyniki w Skali Depresji Hamiltona, Clinical Global Impression i Global Assessment of Functio) niż citalopram podawana przez okres 6 tygodni. Sarkozyna była dobrze tolerowana, bez znaczących skutków ubocznych.

Smacznego. Z tego co pamiętam to komuś z forum proponowano udział w "ślepym" badaniu klinicznym sarkozyny vs. placebo, ale nie wiem jak to się dalej potoczyło.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14310
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

Przeskocz do