Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dawkowanie escitalopramu a zmiana zachowania


konrad_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek napiszę że nie chodzi o mnie tylko o moją żonę - typ hipochondryka (wizyty na SOR z powodu wysokiego ciśnienia - "zaraz umrę" , napady lęku itp). Od pewnego czasu zauważyłem diametralną zmianę w zachowaniu - skoncentrowanie na sobie , odsunięcie rodziny na boczny tor (nie dzwoni , nie interesuje się nie tylko mężem ale także swoją matką , psem który zawsze był jej marzeniem w ogóle się nie interesuje aktualnie) , mówi tylko o swoich problemach , co ją boli, czego się obawia. Prawie nic nie je, bardzo schudła (jedyne co je to tabliczkę czekolady dziennie albo dwie) , nie śpi , spadek libida do zera , brak jakiejkolwiek potrzeby obecności drugiej osoby , natłok myśli (jednego dnia chce iść na studia podyplomowe, drugiego już nie, jednego dnia mówi że marzy o dziecku, drugiego że musi się zastanowić).

 

Wiem że żona od dłuższego czasu przyjmuje escitalopram , najpierw pod postacią Lexapro , teraz wiem że bierze Eliceę. Niestety nie wiem w jakiej dawce, wszelkie pytania o ten lek to jest wybuch agresji. Wiem po listku tego leku że bierze go więcej ostatnio. W dodatku z powodu swojej hipochondrii bierze też inne lekarstwa takie jak na ciśnienie (nie wiem co) , przeciwwymiotne (metoklopramid) , przeciwbiegunkowe , antybiotyki (bardzo często min raz w miesiącu) , Cipronex

 

Żona stała się "ludzkim robotem" - pozbawionym jakichkolwiek uczuć i wiem że nie tylko ja to odczuwam ale wszystkie bliskie osoby z jej otoczenia.

 

Szukam wsparcia u osób które mogą służyć radą jak postępować w takich przypadkach, co ja jako bliska osoba może zrobić. Czy taka zmiana charakteru może się wiązać z tymi lekami? Czy przyczyna jest może zupełnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×