Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co mam robić


rare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam 21 lat i prawdopodobnie od 7-8 lat mam nerwicę lękową. Zaczęło się to na dobre pod koniec podstawówki, a w gimnazjum już nie funkcjonowałem normalnie. Przyczyną byli rodzice. Nikt w domu nie pił, jednak ojciec zrobił z domu piekło. Kłótnie, wyzwiska, straszenie, groźby, czasami bijatyki. Mój dom to było pole bitwy, a ja tego nie wytrzymałem psychicznie. Pojawiły się choroby, miałem problemy z pójściem rano do szkoły (bóle brzucha, głowy), zaległości w szkole (jestem ambitny i złe oceny to był dodatkowy stres), do tego kumple zaczęli mi dokuczać. Chodziłem cały roztrzęsiony i stałem się pośmiewiskiem.

Wyprowadziłem się z moją matką dopiero kiedy poszedłem do liceum. Trafiłem na fajną klasę, nikt mi tam nie dokuczał, w domu był spokój, ale psychicznie byłem wrakiem. Dalej miałem problemy z wstaniem rano do szkoły (bóle głowy). Szukałem chorób, robiłem badania i nic nie wyszło.

 

Po pewnym czasie wyssało ze mnie wszystkie pozytywne i negatywne emocję, a jedyne co odczuwałem to ucisk głowy i tak jest do tej pory.

 

Gdy miałem 18 lat poszedłem do psychoterapeutki. Chodziłem 3-4 miesiące, po 2x w tygodniu. Nie zaproponowała mi żadnej metody a spotkania wyglądały jak spowiedź, ja mówiłem ona przytakiwała. Brak efektów i odpuściłem sobie.

 

4 miesiące temu poszedłem na drugą terapię i chodzę do tej pory, efektów nie ma :(

W tym czasie udałem się również do dwóch psychiatrów, pierwszy zapisał mi zotral, drugi paxtin. Żaden lek mi nie pomógł, oba mnie tylko przytłumiły.

Czy powinienem dalej próbować z lekami? czy zmienić terapeutę? Jestem rozbity i nie wiem co robić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rare, czyli czujesz ucisk na glowie? Poczytaj o napieciowych bolach glowy, tez takie mialam,,,to od stresu. Tez mam nerwice lekowa, i glownie mialam objawy zwiazane z bolem glowy, uciskiem itd. Nic dziwnego, ze zachorowales na nerwice skoro w domu ciagle byles pod wplywem sytuacji stresujacej. Jezeli te bole glowy, problemy z brzuchem umozliwiaja Ci w miare normalne zycie, to sporobuj metod naturalnych, np pij melise. Natomiast jezeli odczuwasz dosc spore dolegliwosci to trzeba wziac leki, zacznij od malej dawki terapeutycznej. Lekarz powinien w koncu dobrac odpowiedni lek. A terapii to poszukaj poznawczo-behawioralnej, najlepsza jest w nerwicy i depresjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×